Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, akinek hasonlóa...

Van itt olyan, akinek hasonlóan katasztrófa az életvezetése, mint az enyém? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

36 éves nő vagyok.Voltam már albérletben, de csak pár hónapig,a volt párjaimmal. Hazajártam enni, a másik párom meg tudott és szeretett főzni. Ezek az időszakok olyanok voltak mint egy hosszabb nyaralás, fiatalabb és rugalmesebb voltam. Közben a szüleim kiöregedtek teljesen és koncepciózusan kipakoltak otthonról az évek alatt. Először csak "bedobozoltak", kiraktak a szobámból az étkezőreszbe és átrakták a húgom szekrényeit, az ágyam lecserélték egy rossz kanapéra.

Másfèl éve ismét lett egy barátom, akivel sikerült otthonról elszakadni. A barátom kibérelt egy alberletet potom pénzért, szerencséje volt. Már meg se kínaltak étellel mikor otthon voltunk, akkor kezdtem zülleni "arcilag is" egy ismerős kifejezésével élve.

Főzni tudok, csak olyan béna vagyok, hogy több óra előállitani valamit, lassú vagyok, próbáltam mintaháziasszony lenni, ami sikerült de ráment a nap. Közben tönkrement a kocsim, nincs pénzem megcsináltatni,így, hogy albérleret és kaját állok magamnak. A barátom egyre undorítóbban viselkedett, a végén felpofozott, leköpött, a tulajjal raktuk ki, mert éjjel 3ig ordítozott. Betegesen féltékeny volt, teljesen alaptalanul. Tehat ha háziasszonykodok, nem tudok dolgozni. Szezonmunkám van, kertész vagyok, magánvállalkozó. Akkor megyek amikor akarok szinte. Jó dolgom is lehetne, de 36 évesen már ez nem olyan vicces, 15 éve csinálom , fáj mindenem 2 nap munka után, gerincferdülésem van, volt egy idő amikor csak orvoshoz rohangáltam, de rájöttem értelmetlen. Ami a leggázabb, tehát a lényeg: ébresztőóra nélkül fél 8, fél 9-kor kelek.( azért mert ébresztőre se kelek fel, kinyomom. Minden hajnalban szó szerint az élet értelmetlenségén gondolkodom félálomban, meg azon hogy meg fogok halni, és hasonlók). Reggel idegileg is padlón vagyok, ha korán kelek, teljesen ki vagyok készülve. Tehát felkelek egy kávéért. Elmosogatok. Mégegy kávé. Ez elmegy igy 10-11 ig. Aztán elmegyek zuhanyozni. Elment a fél nap. Reggel úgy érzem úgy mozgok mint aki ki van merevedve teljesen. Ha van munka, elmászok dolgozni délre jó , ha odaérek.Már nyilván úgy is állnak hozzám, de délután jobban tudok mozogni, nem jön rám szorongas, zsibbadás , merevség. Estére már jobb a kedvem, de akkor meg "elszállok" nézegetek, vásarolok.Este szoktam enni, még a barátom volt, éjjel főztem, volt hogy 2ig. Most egy pár hete alig ettem. Ujabban már gyümölcsöt , zöldséget se eszek, hogy nem szekálnak a munkákkal olyan lettem mint egy lajhár. A kaján spórolok, ezt anyám tanította. Sok mindennek ő az oka, mélyszegénységben nőtt fel, magasra tört, mi már úrigyerekek voltunk. Ö a jég hàtán is megél. A fotókon 5 évvel idősebbnek nézek ki, mint másfél éve, az utóbbi időben. Állandóan ki is vagyok száradva. Az alberlet egy félpince és állandóan zúg egy k..va kazán éjjel nappal, de ezen a környéken (2.ker) ölnének ezért is ilyen áron. Mi lenne a megoldás?


2019. dec. 4. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig. De valamit nagyon rosszul csinálsz, ha egész héten 0/24-ben házimunkázol. Mégis MIT? A leves mellett nem kell ott állni. Felrakod főni, 1 óra kb. Addig tudsz takarítani. Na meg nem mindent EGY NAP ALATT kell ám megcsinálni. Főzöl annyit hogy 3 napig elég legyen. 3 napot nem kell főznöd, tudsz takarítani. Ma fürdő, holnap konyha, holnapután más. Időbeosztás kell neked, semmi más.
2019. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem depresszios vagy. menj ovoshoz, pszichologushoz (van sztk-s). azt en sem ertem, hogy fozol fel napig. a hatfajason rendszeres masszazs segithet. apam is kertesz, sokat mozog, par eve elkezdett rendszeresen (2-3 havonta) masszorhoz jarni, jelentosen javitott a kozerzeten.
2019. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a céltalanságod hat ki mindenre. Nem foglalod el magad azzal hogy valamiért küzdj. Ha be lenne osztva az időd, időre kellene menni, stb hidd el nem érnél ra pepecselni. Keress egy más időbeosztású munkát, neked az kell mert magadnak nem tudod.beosztani sem az idődet, de gyanítom a pénzedet sem. Hülyébbnél hülyébb pasit ne szedj már fel...Megoldás az hogy szedd össze magad, keress masik melót. Ha nem megy kepezd magad valamire meló mellett, akkor se lesz időd elba.... a fél napodat. Igy egyre lejjebb csúszol, és egyre nehezebb lesz kimaszni belőle.
2019. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" Tehat ha háziasszonykodok, nem tudok dolgozni." Ne haragudj hogy ilyet írok, de te tényleg nagyon lassú lehetsz. Ha nincs még két-három gyerkőc akkor ezt nem értem. Én munka előtt vagy után szoktam időt fordítani a takarításra attól függőben hányra megyek dolgozni (gyerek nincs). De valaki szabadnapjára hagyja.

Amúgy szerintem azért vagy depressziós, mert egyedül vagy, egy 30 felettinek általában már van tartós kapcsolata, vagy gyereket akarnak vállalni. Te már 36 vagy és egyedül vagy. Persze hogy magányos vagy. Össze kellene szeded magad hogy legalább a munkádat elvégzed rendesen, mert így csak magad alatt vágod a fát.

Nincs gerincferdülésem, de úgy tudom az úszás és a gyógytorna nagyon jó rá. Az orvos is be tud utalni kezelés.

2019. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs önbizalmad, ezen kellene dolgoznod elsősorban.

2. Függetlenedj, önállósodj, keress olyan munkát amit fizikailag is bírsz. Esetleg mellette tanulj valamit, hogy később jobb állásod lehessen. 36 évesen még nem vagy kifutva az időből.

3. Ne menj bele függő kapcsolatokba!

4. Találj ki megoldást arra, hogyan tudnál korán felkelni!

5. Egyél és szedj multivitamint mellette, mert a végén tényleg rámegy az egészséged.

(rengeteg étel van, amit könnyen el lehet készíteni. Esetleg nosaltyn keresgethetsz egyszerű recepteket:

[link] rá lehet szűrni, hogy csak könnyen elkészíthető ételt mutasson)


Nem tudom jól érzékelem-e, de mintha a talpraesett anyukád mindent megcsinált volna helyetted, miközben beszólogatott, hogy te úgyse tudod jól csinálni? Ha így van, akkor ebből is fel kellene állnod, elhinni, hogy bárki "meg tud élni a jég hátán is", TE is! A házimunka, főzés stb. csak gyakorlás kérdése.

Persze az ilyen sebek nem múlnak el nyomtalanul. Pszichológus nagyon sokat tud segíteni, nem szégyen felkeresni egyet, sokmindenen vagy túl (ide-oda költözgetés, betegesen féltékeny élettárs...) talán érdemes lenne egy olyan ember véleményét is kikérned, aki már több száz hasonló problémával küzdő embernek tudott segítséget nyújtani.

2019. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én javaslom, először tervezned kéne hogy hogyan tovább, ezt pedig józan ésszel tudod megtenni.

Józan eszed pedig nem lesz, amíg nem eszel rendesen. Vegyél egészséges kajákat, főzz vega kajákat (nekem sokat segített vegára áttérni), és egyél.


Elmondom, én mit tennék a helyedben.

Én nem bírnék talpra állni sehogysem, csak segítséggel. Ezért hallgatnék youtube-n olyan szövegeket, amelyek segítenek. Valaki motivációs szöveget hallgat, valaki keresztény bibliás dolgokat, én Abraham Hicks-et, ha érdekel. Találd meg, mi az ami fellelkesít téged egy kicsit is, mi az ami segít elgondolkodni a JÓ IRÁNYBA.


Utána pedig ÍRD LE!!!!!!!!!!!!!!!!! Mindent írj le!

Írd le, hogy mik azok, amik nagyon rosszak az életedben, és mi az amin változtatni akarsz, majd azt, hogy hogyan tudsz változtatni rajtuk.

Ha ez megvan, szépen vezesd le a lépéseket a változás felé.


Például, én is ha későn kelek úgy vagyok hogy elment a nap, és még semmit nem csináltam, ha korán kelek pedig inspirált vagyok. Ezért korán kelnék. Ezt úgy tenném, hogy mindennap egy órával hamarabb feküdnék, esetleg szednék nyugtatót hogy aludni tudjak.


Neked NAGYON javaslom a gyógyszert, aki ennyire kész van annak segíthet, de persze nem azt amelyikre ráfüggsz. Nem tudom hol laksz, de menj be a Gomoa nevű boltba, vagy rendelj onnan Kannát. 5 gramm 1500 forint, kapsz egy zacskó port, amit ha felszívsz vagy teát csinálsz belőle akkor tudsz gondolkodni a problémáidon úgy, hogy nem mész bele teljesen érzelmileg, hanem kicsit semleges lesz a világ, nem teli akadályokkal látod majd. Mintha az aggodalom és a stressz kicsit kívülre lenne helyezve, nem éled át úgy. Teljesen egészséges, természetes szer, növényből.


Spórolj, de ne az egészséged kárára. Például, kevesebb vízzel fürödj, vagy hasonlók. Még van sok tennivaló, például megtanulni jól főzni és gyorsan, de nem tudsz tanulásra figyelni ha közben szét vagy esve.


Én is mikor főzni kezdtem, 1 óra bevásárlás, utána 2 óra kajacsinálás, és 3 evéssel el is fogyott a kaja. Mindennap ismételgettem, mikor gyorsabb lettem, belejöttem a receptbe, és egyszerre vásároltam be több napra.


Az, hogy nem sikerülnek a dolgok MINDENKIVEL megtörténik, szerintem az emberek 90%-ának nem mennek a dolgok, csak ők nekik más szinteken. Ha akarod segítek, beszélhetünk részletesebben erről az egészről, bármikor helyreállíthatod az életed, és meg tudod csinálni.


Barátnőm anyja hulla volt nagyon sok évig, mint egy zombi olyan volt. Utána 25 éves korában rájöttek, hogy gluténérzékeny volt, és azért volt mindig rosszul mert mindig gluténos kajákat evett. Azóta fitt, energikus, mindig csinál valamit, és OKJ képzésre jár 44 évesen.


Én amikor Budapesten laktam mindennap egy stresszkínzás volt, egész nap úgy éreztem rohanok, kikészülök, nem tudtam soha igazán pihenni. Miután egy kis faluba költöztem kiderült, hogy a Budapest zaja és a tömeg készített ki, és az ágy amin aludtam megakadályozott abban hogy kialudjam magam. Most úgy alszok mint a bunda, 7 óra alvással is jól vagyok (azelőtt 9 kellett), és mindennap sétálok a természetben. Teljesen tiszta gondolkodású lettem, nyugodt, a barátnőmhöz sokkal közelebb kerültem.


Én is használtam persze Kannát, ezért is javaslom, de gond nélkül megválnék tőle. De jó volt hogy nyugodt lettem, és megtanultam józanul is gondmentesen látni az életet. A gyógynövények arra valók hogy ha nem boldogulsz az életben, a föld segít neked.


Írjon bátran akárki.

2019. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valalj valahol vmi reszmunkat pluszba.
2019. dec. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég hasonló életem van. 32 éves nő.Több nárcisztikus személy miatt is lettem ilyen. Főleg az párom miatt. De nem ők tehetnek róla. Én voltam túl gyenge,és hagytam hogy kihasználjanak. Sőt akartam is.

Szerintem sok hozzánk hasonló van.

Én már nem akarok senkinek sem megfelelni már. Nem érdekel igazán senki.

Amikor ezt tényleg érzed akkor jön meg az erőd az élethez és múlnak el a félelmeid amik rabja vagy.

2019. dec. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!