Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 26 évesen még lenne esélyem...

26 évesen még lenne esélyem tudományos (sabb) területre lépnem?

Figyelt kérdés

Nulláról indulva, Pl történelem, földrajz, szociológia területen.

Természetesen diploma megszerzéssel kezdve.


2020. márc. 30. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne ?
2020. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Hát ezek közül a földrajzban van némi tudomány a többi színtiszta bullshit.
2020. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze. Csak nagyon oda kell tenned magad. De szerintem csak azért ritka eset, mert ha az emberben eddig a korig még nem alakult ki valami tudomány iránti elköteleződés, folyamatos tanulás, nehezen építi ki az új tanulási mintákat, és azt hiszi, már "késő". De nem az.
2020. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is igen. A szociológiánál még előnyödre is tudod fordítani élet és munkatapasztalatod!
2020. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent az hogy nulláról? Ha simán csak azt érted ezalatt, hogy az érettséginél befejezted a tanulmányaidat (ami kb 3 éve lehetett neked) és most szeptemberben, vagy 2021 szeptemberében szeretnél megkezdeni egy egyetemet, akkor azt mondom hogy semmi akadálya.


Legyen stabil, tartós anyagi háttered, ez a lényeg.

Az egyetem elsősorban azért emberpróbáló, mert addig totál rá vagy szorulva valakire anyagilag, vagy esetleg éppen hogy kicentizve fenn tudod tartani magadat. Esetleg ha van örökséged akkor addig abból élsz...


Én biológia szakon vagyok, volt évfolyamtársam aki 24 évesen jött ide, mert addig dolgozott cukrászként.

Halogatni azért persze nem érdemes, mert az egyetem egy baromi hosszú projekt.

Kimondva nem tűnik soknak az a 3 év egy BSc képzésen, de félúton is már úgy van az ember, hogy már nagyon unja a sok szivatást, de már túl sokat beleadott hogy félbehagyja... Na meg ha ezen felül még bukik valami ráépülős tárgyat, és 4 év lesz a BSc... (pl nekem is ez a helyzet, pontosan félidőnél vagyok).

2020. márc. 31. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen. Érettségi megszerzése után off.


Nem ez volt a célom, csak sok doog paadlóra küldött. Aztán beleestem a "küszködő húszévesek" közé.

De az érdklődésem mindig az említett témában mozgott, és jól is tanultam.


A korom érzem akadálynak egyedül. Bánt, hogy más ilyenkor mestert/másikat végez.

2020. márc. 31. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom ezt az anyagot, ha Tényleg csak löket, bátorítás kell. Nem tudom máshogy mondani, nagyon szép ez az anyag, bátorító, inspiráló. Ingyenes, csak végig kell hallgatnod okos emberek gondolatait a tanulásról.


[link]

2020. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!