Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék sokkal határozot...

Hogy lehetnék sokkal határozottabb?

Figyelt kérdés

Sose tudok döntést hozni, hogy mi lenne a jó. Mindig napokat vagy heteket vacilálok a dolgokon, előtte hatezer szempontot átnézek, mérlegelek. Mikor végre döntök úgy érzem, hogy jól döntöttem, de utána rövidebb-hosszabb időn belül rettentően rossz érzés tör rám, hogy mégse azt kellett volna választani és ilyenkor elkezdek kapkodni meg stresszelni... Ezt először továbbtanulásnál tapasztaltam meg durvábbban. És annyira elkeserít, hogy másoknál meg azt látom, hogy egyáltalán nem idegeskednek ilyeneken, nincsenek ilyen problémáik én meg itt szenvedek. Van amikor elfogadom és tökre motivált vagyok hetekig, aztán újra előjön ez, hogy basszus nem ezt kellett volna választani, elb*sztam.

Most a kötelező karanténban meg csak egyre fokozódik ez az érzés.

Hogyan tudnék ezzel megbírkózni és valahogy felülkerekedni ezen? Rettentően megnehezíti az életemet...



#döntéshozás-tulajdonság-választás-cél-motiváció
2020. ápr. 1. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem is pont ezzel volt sokáig bajom.

Tul sok leszólást kaptál az életben és ezért mindig arra figyelsz és agyalsz h vajon más mit gondol mit mond.


Hogyan változtas ezen? Tudatosan

Azt tedd ami neked jó, ne agyalj azon h más mit gondol, legyél te fontos magadnak és azt tedd amitől jól érzed magad.

Jegyezd meg nem kell másnak megfelelned, hanem te magad vagy a legfontosabb.

Viselkedj ugy mintha te lennél a fontos, érted? magad tedd előtérbe.

Tudom kicsit önzőnek tűnik, de addig nem adhatsz békés szivvel másnak amig magadnak nem adsz. Ahoz h adni tudj előbb neked kell h legyen..


tehát, ne agyalj , légy boldog stb amit fennebb irtam. tud mi a fontos

2020. ápr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbálok nem másokra hallgatni, de mindig sikerül belebotlani egy két véleménybe és bummm, kezdődik előről. De egyéként mindig is ilyen voltam, túlságsan is sokat adok mások véleményére és úgy vettem észre, hogy középsuliban kialakult egy megfelelési kényszer is a tanáraim, később pedig mindenki felé, mert én voltam a ,,minta gyerek" , ,, minta diák" stb stb aki példaértékűen viselkedik. ÉS ez lett az eredménye. :C
2020. ápr. 1. 12:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Emellett még maximalista is vagyok, so.. ebből fakad az is, hogy mielőtt döntést hozok, képes vagyok heteket eltölteni azzal, hogy információkat gyűjtök az adott dologról -mint korábbn írtam- és ez annyira bekavar, hogy kész káosz alakul ki. Egyszerűen képtelen vagyok annyira laza lenni mint a legtöbb ember.
2020. ápr. 1. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!