Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Na jó, ha csak én tehetek...

Na jó, ha csak én tehetek arról, hogy sikertelen vagyok az életben, akkor konrkétan mit tehetnék még vagy másképp?

Figyelt kérdés

Ehhez az oldalhoz képest életképtelen vagyok és mindenki szerint lusta is. Ha ezt az oldalt akár csak olvasom is, elmegy az életkedvem is.


- Testileg nem vagyok egészséges, pl.reflux, magas koleszerinszint, 0 állóképesség, köhögés

- Enyhén autista vagyok beilleszkedési problémákkal

- Hiába tanulok nagyon sokat, karrierem nincs

- Szabadidőm nincs

- Pénzem vészesen fogy és a válság alatt lehet, hogy nem fogom tudni fizetni a számláimat.

- Szingli vagyok


Én úgy érzékelem, hogy fentiek az örökölt gének, környezeti hatások, neveltetés és mázli mértéke miatt vannak.

Úgy érzem, igen szorgalmas vagyok és mindenben igyekszem fejleszteni magam.


Ok, megpróbálom elfogadni, hogy valószínűleg ez nincs így.

Akkor mit tehetnék magamért, másképp?


2020. ápr. 1. 19:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%

Pofás kis kifogás-csokrot szedtél össze. Ezek után tök hihető, hogy "mindenben igyekszem fejleszteni magam".


Esetleg megtudhatjuk azt is (a kifogásokhoz felsorolásához hasonló részletességgel), hogy mit teszel önmagad fejlesztéséért?

2020. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Van, hogy a legnagyobbnak tűnő erőfeszítések ellenére is úgy tűnik, beszippant a káosz, és csak zuhansz. Ilyenkor az ember egyre kétségbeesettebb lesz, és ahogy ez az érzés erősödik, úgy egyre csökken a látótere, nem látja meg az adódó lehetőségeket, vagy nem meri meglépni azokat.

Lehet hogy egy olyan árkot akarsz átugrani, ami nagyon széles, de nem messze ott lenne a híd. Talán olyan ajtókat ostromolsz, amik nem nyilhatnak meg előtted, de lenne olyan, ami igen. Nem ismerem az életed, nem tudom, hogy min mész keresztül, és mik a céljaid, ugyanakkor előfordulhat, hogy újra kell gondolnod pár dolgot. Biztos hogy jó az a cél, amit próbálsz megközelíteni? Vagy maga a módszer, amivel el akarsz jutni odáig, megfelelő? Van olyan segítség amit nem használtál fel eddig? Volna olyan ember, aki tudna segíteni neked?

Az is jó kiindulás lenne, ha meg tudnád beszélni valakivel ezeket, akiről tudod, hogy jót akar neked. Lehet, hogy aki objektív lencsén keresztül látja a dolgaid az tud adni jó tippeket.

2020. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne tartsd magadat se hülyének, se betegnek. Élj egészséges életmód mellett, foglald el magad értelmes és hasznos tevékenységgel, amit neked magadnak kell megtalálnod.
2020. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nincs igazán olyan, akivel igazán megbeszélhetném.

Az a vicc, hogy még újratervezni is szoktam, ha zsákutcában érzem magam.

2020. ápr. 1. 19:37
 5/29 anonim ***** válasza:
63%

Őszintén, mibe kerülne neked az, hogy otthon keresnél a neten tornavideókat, és leutánoznád azt, amit ott csinálnak?

0 állóképesség? :O GYAKOROLJ! Ez nem genetikai bibi.


Nem a kifogásokat kell keresni.

Nincs szabadidőd? Kifogás! Mindig arra van időd, amire szánsz.

Ha nincs karriered, akkor rengeteg szabadidőd van.


Senki nem mondta, hogy olyat tanulj, ami nem megy. Tanulj egy szakmát, és menj dolgozni. 3 hónap egy OKJ-s képzés.


Menj pszichológushoz!

2020. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Többféle gyógytornákra jártam, onnan is sok gyakorlatot tudok és a neten is néztem. Tegnap is tornáztam szűk 1 órát, hétvégén futottam.

Ma majdnem egész nap fitneszlabdán ültem pl.

2020. ápr. 1. 19:51
 7/29 A kérdező kommentje:
Munkám van (még), karrierem nincs.
2020. ápr. 1. 19:53
 8/29 anonim ***** válasza:

Ha egy órát futottál, akkor nem lehet 0 az állóképességed. Én még futni se tudok,max. sétálok, meg állok.

Én se büszkélkedhetek sok mindennel.Életemben voltak rossz pontok, amik kihatással lettek az életem többi részére. Talán még aspergers is vagyok.

Munkát illetően se büszkélkedhetek. Pl. egy gyári munka, betanítottként, számomra nem karrier.

És igen, a mázli is kell, a szerencse.


Mit tehetnél? Próbálj ki másfajta tornákat.

Szabadidő miért nincs? 12 órák vannak a munkahelyen? Vagy hazaérve neki kell állni takarításnak és társainak?

Gondold el, mi a hobbid. Próbálj abban ténykedni.

2020. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Dolgozom, tanulok, háztartást tartom rendben.



1 órát én se bírok futni, bár felet simán, csak 7 perces kilométerekkel. Bár gyorsabb nemigen akarok lenni, inkább többet tudjak futni.

2020. ápr. 1. 20:12
 10/29 anonim ***** válasza:
60%

Sok ilyen panaszkodós kérdés van még benned?


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!