Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobban szerettek elobb szorako...

Jobban szerettek elobb szorakozni, aztan munka, vagy elobb letudni a munkat, aztan szorakozni?

Figyelt kérdés

Ugy gondolom, az utobbi verzio az elterjedtebb, de en pl sokkal jobban szeretem az elsot. Nekem pl egy PC jatek a hobbim, amivel kikapcsolodom, de ugy vagyok vele, hogy azt meg tudom szabni, hogy most akkor leulok es jatszom ket orat, aztan johet a melo, de forditva nem, a melora nem tudom azt mondani, hogy na, akkor ennyit most dolgozom ma, mert ha elkap a flow akkor csinalom es nem akarok keretet adni neki. Viszont a jatekkal is haladnek, nem akarom, hogy csak a munkaval menjen el az egesz nap :D

Ezert altalaban reggel a kave mellett elinditom a jatekot, nezek kozben par videot, bongeszem a social mediat stb, majd amikor letelt a ket ora, kikapcs minden es onnantol akkor a munka jon.

Nyilvan a kerdes inkabb azokra vonatkozik, akik otthon dolgoznak, bar most tobben vagyunk igy, de lehet ezalatt akar hazimunkara is gondolni, pl parom azt is inkabb le akarja tudni minden elott, en meg nem.

Szerintem idealisabb egy picit feltoltodni barmilyen dolog elott, mint fejest ugrani bele rogton ebredes utan, de lehet csak en vagyok igy ezzel :)


2020. ápr. 2. 05:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbb munkát jobban szeretem letudni. Iskolásként fordítva volt ez, a házi feladattal mindig vasárnap este szenvedtem, mert utáltam tanulni, főleg azt, ami nem érdekelt és amiből mindig sokat feladtak.
2020. ápr. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Előbb a munka, utána a pihenés.
2020. ápr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Előbb letudni a munkát, utanna nem csak 2 órát lehet játszani.
2020. ápr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy mi merít ki éjszaka, hogy neked kell 2 óra feltöltődés reggel... Ott valami egészségügyi probléma is lehet.


Egyébként alapvetően első a munka, aztán a szórakozás.

De home office-ban olyat is szoktam csinálni, hogy váltogatom. 1-2 óra munka reggel. Aztán szórakozás, közben látom a leveleket, ha fontos, akkor válaszolok egyből, ha nem, akkor amikor úgy érzem összegyűlt annyi munka, hogy érdemes nekiállni.

2020. ápr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobban szeretek minden munkát letudni reggel. Utána tudom, hogy ott lesz minden szabadidőm és az visz előre :)
2020. ápr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem merit ki semmi ejszaka, a feltoltodest mondhatnam felebredesnek is, erre nyilvan nem kell ket ora, de igazabol mivel ilyen chill jatekrol van szo, nem igenyel annyi osszpontositast, akozben szoktam atgondolni is, hogy akkor mi lesz a mai program pontosan. Alapvetoen arra sem kellene ugye ket ora, de nekem ez jobban bejon, hogy letudom a jatekot reggel, kiszorakoztam magamat es utana nekiulok a munkanak, aztan maximum ilyen par perces szuneteket tartok, amikor felnezek ide, stb aztan amikor ugy erzem, hogy mara eleg, akkor megyek aludni.

Amugy en is utaltam gyerekkent, amikor kenyszeritettek, hogy elobb a hazi feladat legyen kesz, lehet innen maradt meg ez a dolog (meg sok egyeb), hogy nem ugy csinalom, mert mar megtehetem, hogy ugy csinaljam ahogy nekem tetszik. En a munkat nem akarom letudni, mert szeretem egyebkent amit csinalok, es ugy gondolom, tobb ertelme is van, mint annak, hogy jatszom valamit, persze a szorakozasnak is megvan az ertelme nyilvan, de engem siman a munka “ertelme” visz elore, ha ertitek, ezert sem szeretem azzal kezdeni es napkozben megszakitani, mert akkor tuti azon jarna az agyam jatek kozben is, hogy meg van ennyi ora a napbol, meg ezt meg azt siman meg lehetett volna csinalni... :D

Nekem jo igy, csak kivancsi voltam masok velemenyere, nalatok hogy megy, mert nem sok embert ismerek aki otthon dolgozik es csak a gyerekkori tapasztalatokbol tudtam kiindulni, ahol ugye az volt az alap, hogy elobb a feladatok, aztan a szorakozas.

2020. ápr. 2. 08:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ébredés és reggeli után leülök a gép elé és még legalább másfél óra megy el azzal, hogy bár mindent megnyitok, ami a munkához kell, de közben végigpörgetem a facebookot, híreket olvasok, ideírogatok. Szóval egy két óra kvázi lazítással megy el. Utána nekifogok dolgozni. Ezt megszakítom most majd pl ebéd főzéssel is, de általában igyekszem esténként főzni. A játékokat, olvasást..stb estére hagyom. Szóval inkább munka utánra hagyom én is, de azért munka előtt is van némi kikapcs, nem azzal kezdem a napot, hogy nekiesek gőzerővel dolgozni, ahogy lenyeltem a reggeli utolsó darabját.
2020. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!