Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek magabiztosabb?

Hogy legyek magabiztosabb?

Figyelt kérdés
Szeretnék magabiztosabb lenni. Szeretném megszeretni magam és a külsőm. Szeretném elfogadni magam. De nem sikerül. 16/l

2020. ápr. 3. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Gyakorlással. Kezdd azokkal a dolgokkal, amik jól mennek. Ja, és mosolyogj! :)
2020. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a konkret problemad? Hany baratod van? En akkor lettem magabiztosabb, amikor nyitottabb lettem emberek fele, elkezdtem nem elbol elutasitani dolgokat, programokat, nem paraztam ra, hogy ki mit gondol vajon, hanem arra figyeltem, ami TENYLEG megtortenik, es azt lattam, hogy valojaban senki le se szarja, hogy nezek ki, mit csinalok, stb... Marmint jo ertelemben. Ha pl elesel es te nevetsz eloszor, akkor masok veled fognak nevetni. De ha szegyenkezve elszaladsz, akkor a hatad mogott beszelnek ki. (Ha olyanok.)

Vannak itelkezo emberek, de valojaban az atlag egyaltalan nem foglalkozik annyira masok hibaival, mint ahogy azt gondolod.

2020. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Őszintén elég sok barátom van. Van néhány nagyon régi, igazi és nagyon jó(8-9 éves barátságom) és néhány pár éve tartó barátságom. Egyiket sem én kezdeményeztem nem én keztemel barátkozni hanem ők. (nem tudom hogy miért). De ha hívnak valahova mindig nemet modok/mondtam, és igen általában azért mert félek. Félek hogy mit fognak gondolni rólam az emberek. Utálok új emberekkel találkozni. És szeretnék ezen változtatni. Nem utálom magam nem gondolom magamat nagyon csúnyának vagy ilyenek, de vannak olyan hibái (külső: pl. :orrom) amit egyszerűen nem tudok elfogadni magamba és nem értem másnak hogy tetszehtne. Körülbelül 2 éve amikor 7-8.-os voltam kaptamrá egy két nem túl kedves megjegyzést az orromra ami akkor nagyon lerombolta az önbizalmam. És ezen azóta is próbálok változtatni, de egyszerűen nem megy.
2020. ápr. 3. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sok önfejlesztő könyvet.
2020. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj, altalanos iskolaban engem is le hajas vizilozott egy lany es elhittem, de visszagondolva idosebbkent rajottem, hogy nem is en voltam kover, hanem o volt szimplan botsaska alkatu, mig en ugye elkezdtem noiesedni, szelesedni kezdett a csipom, stb neki nem nott abszolut semmije. En meg fiatalkoromban bo ruhakban jartam es ugy tenyleg nagyobbnak tuntem, mint masok, akik normalis ruhakat hordtak :D

Szerintem ne mondj le minden programot, menj el veluk es probalj ellazulni, mondom, ra fogsz jonni, hogy senki nem gondol gaznak. Plane ha a barataidrol van szo.

Kulsore meg nem tudok mit mondani, nekem sem tetszettem egyaltalan tinikoromban, de amin lehetett, azon igyekeztem valtoztatni, pl a csunya boromon meg az iszonyu bena hajamon, de 16-17 evesen fogalmam sem volt arrol, mi allna jol nekem, igy altalaban rohejesen neztem ki. Szerencsere egy darab kep nincs rolam abbol az idoszakbol.

Esetleg nezz szet a barati korodben, olyan emberek kozott akik nem olyan kifejezetten gyonyoruek, gondolom a barataid sincsenek mindannyian szupermodell kulsovel megaldva, kozottuk is biztos van olyan, akinek nem tokeletes az orra, fura a szaja, vagy tul kerek a feje vagy barmi. Nem annyira fontosak a kulsosegek, mint azt gondolod.

2020. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!