Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem idegesít, hogy...

Titeket nem idegesít, hogy mindenki a karantén szót használja a kijárási korlátozásra és az iskolai szünetre?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Engem az idegesit, hogy mióta megjött a tavasz, a sok idióta úgy kerti partizik a más városokból érkező barátokkal és rokonokkal, mintha mi sem történ volna. De ha a felelőtlenségük katasztrófához vezet, az nem csak az övék lesz, hanem mindenkié. :(


Amúgy meg ez is egyfajta karantén, elkülönülés. Meg az is egyfajta, ahol konkrétan beteget különitenek el.

2020. ápr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
De! Mióta elkezdődött, azóta irritál hogy így mondják. Ha eljön az igazi karantén, mikor tényleg senki sem jöhet mehet sehová - na akkor megtudják hogy mit jelent ez a szó. Most csak divatos épp...
2020. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Eléggé...sok agyhalott nem tud szöveget értelmezni és terjesztik a hülyeséget.

Sajnos ismerősi körben is jött a fo.stenger...és persze nekem kell felvilágosítani az embereket és akkor én leszek az okoskodó...

2020. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Off

Első, nálunk is ez van. Kis település és sokan telibe szarják a legegyszerűbb rendeleteket is. Távolságtartás a sorban állásnál lehetetlen. Valaki szerintem direkt áll még közelebb-"csakazéris". Kerti, házi bulik, unokák az időseknél.

2020. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Én is telibe leszarom a jelenlegi helyzetet.. Városon kívül nem megyek és ennyi. Itt ahol én lakom nincs koronavírusról. Akkor meg mitől fossak? Majd ha lesz legalább 5 fertőzött akkor itthon maradok. Addig meg maradok a megszokott rutinomnál kinek tetszik kinek nem ez van ;)
2020. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pont leszarom.
2020. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne a jobb?
2020. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Iskolai szünet = nincs tanítás.


Mint ahogy a munkaszüneti nap sem azt jelenti, hogy a pék hazaviszi a több kilónyi lisztet és otthon gyúrja a tésztát, vagy az agysebész a konyhaasztalon műti a betegeit.

A szünet az szünet, nem pedig a házadból folytatott kötelezettség teljesítés.

Ergo nincs iskolai szünet, mert minden diáknak van távoktatás. (akár általános, akár középsulis, akár felsőoktatásban tanuló diáknak).


Úgyhogy ha már ekkora nyelvtani korrektor vagy, legalább ne rúgjál öngólt.

2020. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg nem, nem zavar.

Baromi sok szót nem terminus technicus pontossággal használunk, hanem csak a közbeszédbe beépült módon.


Ilyen alapon kössünk bele abba is, hogy a közbeszédbe az épült be, hogy a műholdakat "kilövik", ahelyett hogy "felbocsátanák".

Kilőni az ágyúból szokás a lövedéket...


Mégis értjük miről beszél a másik.


(btw: van olyan fogalom hogy önkéntes karantén, ami remekül lefedi a jelenlegi helyzetet)

2020. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyik előttem lévő hozzászólót, engem is jobban zavart az "iskolai szünet" a kérdés felolvasásakor.


A karantén legalább annyiban igaz, hogy leginkább otthon kell lenni, ha teheted mindig. Igaz, kijárási korlátozás, de amúgy meg... kit érdekel.


Az "iskolai szünet" senkinek sem az, még a kisgyerekeknek sem. Engem egyetemistaként különösen zavar, mert minden nap vannak online óráim, és sokszor annyi beadandóm mint egyébként lenne.. Biztos vannak szakok, iskolák stb ahol kellemesebb a helyzet, de a szünet biztos, hogy nagyon erős. Valahol többet kell tanulni, mint eddig. Plusz mivel nem biztos hogy mindenhol van folyamatos online számonkérés, lehet valakinek lankad a motiváció, és tényleg nem tanul, utána meg szív mikor rázúdulnak a vizsgák.


Tényleg menő szünet.

2020. ápr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!