Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha közel 25 évesen nem sikerül...

Ha közel 25 évesen nem sikerült anyagi fedezetet szereznem a továbbtanuláshoz (egyetem), és leépültem, felejtettem, akkor hagyjam inkább?

Figyelt kérdés

Volt 2 komolyabb balesetem is érettségi óta, így sajnos sokat voltam munkanélküli.


Mit gondoltok?


2020. ápr. 4. 21:43
 1/3 A kérdező kommentje:

Meg igazából nagyon sokat felejtettem, sőt, inkább visszafejlődtem :(

Bánt a dolog nagyon, meg úgy gondolom, már kifutottam az időből, így szerintem hagyom.

2020. ápr. 4. 21:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod,hagyd!


Motiváció nélkül nincs értelme!

2020. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Motiváció nélkül tényleg nincs. De ha van motiváció akkor akkor mi gátol meg? 25 éves vagy? És? Így is úgy is 30 leszel majd, nem jobb lenne egy diplomával a kezedben 30 évesnek lenni? 5 év barátom sajnos könyörtelenül gyorsan eltelik ha dolgozol ha tanulsz.


Pénz miért lenne gond? Erre vannak a diákhitelek. A tandíjad 0% thm lenne, törlesztő részlet se vészes utána, egyedül a havi elkölthetős diákhitel a kicsit kellemetlen. Viszont ha van egy szakmád amit szeretnél csinálni és csak a pénz az akadály, akkor szerencsére az nem nagy gond.


Egyébként a szakmunkás szakok is jók, ha ténylegesen érdekel és megtanulod nem csak elvégzed.


Tudom tudom hitelt nem szeretjük, ami nagyon helyes de ez diákhitel. Mi van akkor ha fizeted akár 20 évig? Melyik a jobb, keresni keveset olyan munkával amit utálsz vagy semleges, vagy keresni megfelelő/jó/sok pénzt olyan munkával amit szeretsz? De még ha kevés pénzt is keresnél, még mindig jobb azt egy olyan munkával megkeresni amit szeretsz csinálni és élvezed minden percét. Sajnos az élet legnagyobb része munkából áll, amire még most nem jön rá az ember, de amikor 40-hez közelítesz és életed nagy része abból állt hogy egy szalagsor mellett álltál 12 órákat, nem voltál sehol a világban nyaralni mint amiről kicsiként álmodtál és nem is egy fullos audi áll a garázsodba (már ha van kocsid), akkor nagyon nagyon szarul fogod magad érezni.

2020. ápr. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!