Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik pár hete összevásároltak...

Akik pár hete összevásároltak több 10 kg lisztet, cukrot most jó? Jobb lehet nekik? Sütnek éjjel-nappal?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 5. 10:58
1 2
 1/19 hollófernyiges ***** válasza:
94%
Nem, mert nincs élesztőjük.
2020. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Úgy tudom, sokaknál egy része a megvett dolgoknak a kukában landolt.
2020. ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Bizonyára nem.Néhány hónap múlva lesz jó.Amikor majd dobálják ki a sok lisztet a kukába.Mert megmolyosodik.
2020. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én wc papírt vettem többet. Most van itthon 3 csomag ( 36 tekercs).

Nem normális dolog, de volt kb 1 hét amikor nem volt és nem tudtam venni.


Most így nyugodtabb vagyok mert legalább 4 hónapra elég ami van.


Élelmiszerből nem tárazok.

2020. ápr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
89%
Nagyon idegesítő amit csinálnak, már 2 hete nem kapunk élesztőt több boltban is kerestem felvásárolják azért,hogy utána a kukába kössön ki, sokszor még lisztet se kapni ,reggel megrohamozzák a nyugdíjasok a boltokat és kifossztják aztán délben amikor megyek már nincs semmi. Miért nem lehet ezt szabályozni? Egy ember max 2 élesztőt vehetne ,2 kg lisztet stb.
2020. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 MancsWolf ***** válasza:
71%
En pl vettem 10kg liszt és 8kg cukor. Mint minden hónapban vírus előtti időszakban. Az hogy valaki bevásárol meg nem azt jelenti hogy pánikol. Ez simán elfogy egy hónapban. Pl száraztésztát magamnak gyúrom. Szeretek süteményeket sütni. Imádjuk a palacsintát. És van itthon még 15cs por élesztő, még a pánik előtti időkből. A túlzott vásárlást én se értem. Havonta 1x van nagybevásárlás, utoljára péntek délután. De tömve tesco pl áruval. Semmiből sincs hiány. Akkor még minek? Jó 63ezret költöttem, de mindig egy hónapra vásárolok. Így max kenyérért kell menni heti 2x.
2020. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy sütnek. Ezeknek az embereknek a 99 százaléka nem tud sütni, mutatja ezt például az is, hogy a nagy szupermarketekben és áruházakban felvásárolták a kenyérsütő és dagasztó gépeket. Meg szerinted miért a liszt és cukor felvásárlás után 1 héttel jött rá mindenki, hogy jaaa, a kenyérhez élesztő is kéne?? Na ugye... Azóta az egész landolt a kukában, meg bekukacosodott.
2020. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha annyira nincs élesztő, miért nem csináltok?
2020. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
:-D Nekem tényleg vannak olyan ismerőseim akik egész nap sütkéreznek mert nem tudnak most mit csinálni.Pl.egyikuk reggel házi kenyeret,délután pogácsát,este meg kalácsot:-)
2020. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Az a durva, hogy hétvégén én is nekiálltam sütni, pedig szerintem 3 év alatt, amióta a jelenlegi lakásunkban lakunk egy kezemen megtudom számolni, hányszor sütöttem a családnak. :D

Az ok elég egyszerű. Annyira unalmas a négy fal között, hogy most szívesen bíbelődöm ezzel és a gyerek is elszórakozik mondjuk a pogácsa szaggatással. Egyébként inkább megvesszük, ha valamit megennénk és ezt az időd másra fordítjuk (kirándulunk, játszóterezünk, játszóházazunk, stb.). Megjegyzem mi nem vagyunk nagy bevásárlók, mérhetetlenül ki voltam borulva, amikor két hete egy nyamvadt húslevest nem tudtunk főzni, mert az utolsó farhátat is elvitték mindkét nagy áruházból és egy hentestől, ahol jártunk. Nem baj, kitaláltunk mást.

Mindezek után én pénteken meglepődtem, hogy lisztet és élesztőt is (komoly 1-1 kg-t/darabot) tudtam venni a boltban. :D Sőt, ezen termékek elé már nagybetűkkel ki volt írva, hogy max 10 darabot vehet egy vásárló. Én még ezt is sokallom, de mindegy. Normál helyeken ezt már bevezették szerencsére, így továbbra sem rettegünk az éhenhalástól. Szerintem szánalmas, amit emberek egymással tesznek, merthogy ezt nem a vírus teszi velünk, ezt az emberek önzősége generálja. ÉN ÉN ÉN, nekem legyen húsom élesztőm, tejfölöm, minden szarom, a másik meg ott dögöljön meg és véletlenül se tudjon semmi "frisset" főzni magának. Remélem az összes ilyen beledöglik a kartonszámra felvásárolt gusztustalan konzerveibe!

2020. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!