Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kellő erejű akaraterővel és...

Kellő erejű akaraterővel és elhatározással elérhető egy ilyen pszichés állapot? Megtapasztaltam, és nagyon megfogott, tudni szeretném, hogy hogy lehet ezt tudatosan elérni.

Figyelt kérdés

Egyszer csak egy délelőtt munka közben eltűnt belőlem minden. Olyan üres lettem, mintha soha nem is éreztem volna semmit. Nem voltam közönyös, nem voltam lehangolt, boldog sem, semmi sem voltam, csak voltam. Nem volt se jó, se rossz. Pontosabban inkább jó volt mint rossz, hisz azért szeretném újra átélni.


Az, hogy miért kell, lényegtelen, a kérdésem az lenne, hogy milyen módszerekkel érhető el? Kondicionálással, meditációval, önszuggesztiókkal esetleg? Kialvatlanságnál éreztem hasonlót, de mikor ez előjött nem voltam abszolút fáradt, és sokkal intenzívebb volt.


Nincsen szükségem lelki támogatásra, és privát üzenetet sem kérek. Nem történt semmilyen töréspont az életemben, egy személyes okból vagyok kíváncsi.


24/F



2020. ápr. 5. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Meditáció. De rajtam hasonló állapot uralkodott el akkor is, mikor 2 és fél óra folyamatos kocogás után teljesítettem a félmaratont. Elterültem éjjel a margitszigeti nagyréten a csillagok fölött és csak voltam a semmiben vagy fél órán keresztül.
2020. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
A csillagok alatt na
2020. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor változást lehet eszközölni hozzá testmozgással? A meditáció is jól hangzik, de ha neked a futás így bevált, megpróbálom én is. Nem azt, hanem itthoni edzést, de megpróbálok valami maratoni szintet összehozni.


Köszönöm a válaszod!

2020. ápr. 5. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, el. Az első lépés, hogy nem kell ezt az állapotot túlmisztifikálni, sok módon el lehet érni. Lényegében egy semleges tudatállapot, hangulat ez. A monotonitás elég jól kihozza. Futás, bicajozás, nálam a vezetés közben is jelentkezik, főleg hosszú, kihalt utakon.
2020. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nem misztifikálom túl, módszert keresek hozzá. Akkor eddig sport és monotonitás. Köszönöm!
2020. ápr. 5. 18:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam az andidepresszánsnak volt tök ilyen hatása de azt azért természetesen nem javasolnám
2020. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát azt esélyesen kihagyom. Szedtem évekkel ezelőtt orvos írt fel, de nem tapasztaltam semmi ilyet. Alprazolamnál igen, de az mellékhatásokkal járt mint az elmosottság és társai, az nem megfelelő. Egyébként sem lenne jó napi szinten tolni ilyeneket.
2020. ápr. 5. 18:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam ilyen van, ha túladagolom magam koffeinnel, vagy éppen valamilyen nagyon nehéz témát gitározok, vagy olvasás közben, ha érdekes az amit olvasok.
2020. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kicsit olyan dolog ez mint amikor átesel a holtpontodon.
2020. ápr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!