Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szülnek az emberek...

Miért szülnek az emberek olyan körülmények közé, ahol csak szenvednek meg éheznek a gyerekek, megfosztva mindentől, ami egy normális életet tehetne elérhetővé?

Figyelt kérdés

Persze, mindenki kerülhet rossz helyzetbe, nem tudni, hogy ki hogyan adósodik el, ha a gyerek születésekor jól megy a szekér blabla... De nem mindenki csődöl csak úgy be véletlenül a semmiből, hogy havi többszázezres bevételtől esik el. A többség tudja jól, hogy korábban sem volt neki a csupasz valagán kívül semmi arra, hogy felneveljen egy gyereket, akkor miért olyan önző, hogy abba a nyomorba szüli, ahol normálisan taníttatni, etetni sem tudja?


Miért kell minimálbéres embereknek, akik ketten is alig jönnek ki, annyira veszettül akarni még egy plusz életet? Nem gondolnak bele, hogy milyen így felnőni?


Egyesek még egy kutya befogadásàt is jobban átgondolják, de ha gyerekről van szó, csak a "kell" meg a "milyen szép gesztus" meg a "majd megoldjuk valahogy" megy. Mikor valaki azt mondja, hogy nem való minden életbe gyerek akár csak a körülmények miatt, akkor meg mindenki felhorkan, hogy hogy képzeli, ha mindenki így gondolkodna, kihalnánk, meg a többi drasztikus hülyeség.


Nem provokálni szeretnék a kérdéssel, csak komolyan felhúz, hogy ott van három kölök valakinél, akire világ életében csak az egyik szülő keresett, nem tudnak rendesen élni, mert egy szobában vannak kamasz korukban is, nincs saját eszközük a tanuláshoz, csak nyűglődnek. Miért kell ilyet csinálni?


2020. ápr. 6. 16:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Én se teljesen tudom megérteni.

Mindenesetre sok ember úgy van vele, hogy "ez az élet rendje", és tulajdonképpen nem is kérdés számukra a gyerekvállalás, hanem egyértelmű lépés az életben.

2020. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%

A gazdag gyerekek, akiknek látszólag megvan mindenük, jellemzően sokkal kevesebb valódi emberi érzelmet, törődést kapnak, mint a szegény gyerekek. Pont azért, mivel más értékeken van a hangsúly.


Lehet, hogy éppen akkor válna egészségesebbé a társadalom, ha a gazdagok nem szülnének.

2020. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Ha a gazdagok nem szülnének, akkor nem tudom kiből lenne orvos, ügyvéd, bíró, politikus. Gondolkozz már! Ezeket az egyetemeket ki kell fizetni.

Mellesleg a gazdag emberek gyermeki sokkal intellektuálisabbak, életre valóbbak sok esetben. Én nem nőttem fel gazdag körülmények között, de nem is a nyomorból jöttem. Mindenemért keményen megdolgoztam, hogy ha lesz gyermekem, ő elmondhassa magáról, hogy gazdagok a szülei. Legalábbis az apja.

2020. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Mert a gazdag és az éhezően szegény között nincs semmi átmenet...

Utóbbiakat mutogatják a tv-ben, hogy van 2 nagyobb gyerekük, akiknél talán még tényleg nem volt gond, de aztán dráááámaian bejelenti a műsorvezető, hogy “a Szabó család 5 éve került nehéz anyagi helyzetbe”, aztán ott figyel a 3 éves harmadik ja meg a pocakban a negyedik...És most nem cigányokról beszélek, mielőtt őket hozná valaki példának.

2020. ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Általában akik minimálbéren élnek akár egész életükben, azok között magas az iskolázatlan, funkcionálisan analfabéta, társadalomtól leszakadóban lévő ember. Itt gyakori továbbá az alkoholizmus, a szerencsejáték szenvedély, kevesebb pénz jut az olyan "luxus" kiadásokra, mint a fogamzásgátlás, és gyakran nincs is hozzá meg a megfelelő tájékozottság, és ehhez még hozzájárul az, hogy az ilyen embereknek kevesebb felelősségérzetük van a saját jövőjükkel kapcsolatban. Nyilván van kivétel, de a nagy átlagok szintjén ez a helyzet.
2020. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
A szülést azért sok hónappal megelőzi egyfajta ösztönkésztetésből adódó cselekvés és ha akkor ilyenre gondolnának az emberek, hát kihalna a faj.
2020. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
bocs javítás: emberek száma* az első mondatból.
2020. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Nagyon sok ember úgy érzi teljesnek az életét, ha van gyereke. Ha fel is áll és az asszony is termékeny, akkor ennek nagyon nehéz ellenállni.

Ehhez plusz faktor még, hogy az iskolázottság, az intelligencia, az előrelátóképesség és a kereset - nem 100%-ig - de erősen korreláló tulajdonságok. Tehát, akiknek - jellemzően - nem lenne szabad annyi gyereket vállalni, azok - jellemzően - nem terveznek annyira előre (gyk. inkább ösztönlények).

Ez a kettő eredményezi a rossz sorsú gyerekek 98%-át. Mint az exemet és 7 testvérét. Erre mondta Pali kollégám a másiknak (akkor várták a hatodikat): Mi az Janikám? Ha a f.a.sz feláll, az ész megáll?


Más: Nem humánus, amit mondok, de: A társadalom (értsd: gazdaság, technika) fejlődésének egyik motorja, hogy a sok szegényből kevesen (de mivel ők többen vannak, így a gazdagoknál többen) megpróbálnak kitörni. Ezért a tanulás/munka révén olyan önkizsákmányolást hajtanak végre, amire jólétben élő társaik nagy része nem hajlandó, és amivel elérik a kortársaikat vagy túlszárnyalják őket valami újban.

A római légió sem működött volna a nincstelenek tömegeiből meríthető utánpótlással. Az USA hadserege dettó. A (kis)birtokos (annó) és a könyvelő/orvos/tanár gyereke nem annyira motivált beállni kopasznak/húsdarálóba.

2020. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Én eleve szegény környezetben nőttem fel és a legtöbben akikkel sikolába játtunk szintugy a másik osztályba voltak a tehetősebbek jól össze boronálták az osztályokat.

De nálunk pl csak üvöltözés veszekedés verés volt három naponta meleg viz nemmmindig volt főtt étel... Édesanyám rengeteget dolgozott a fater meg elitta aztán randalirozott mert inkább előlünk is elitta a pénzt ha kérdőre vontuk paff...

Legtöbb családban is vagy egyik szülő lelépett vagy ugyan ez a séma de mindig 1 szülő adja a szeretet és az önfeláldozást.

Lehet mondani h több szerrtet de nem igaz inkább lelkiismeretrt markoló érzés h a saját anyád v apád mindenét egészségét is feláldozza érted ha már szr helyzetbe születtetett téged titeket.... Ha nem dolgoztam volna suli mellett még 10-osztályban éhenhalunk...

Anyukámnak meg tudtam nehezen bocsájtani mert a fater vert minket alkesz lett és ha elment volna tőle mi is az utcán lennénk a legjobbat akarta nekem.(idősebb testvérem lelépett és otthagyott minket)

Felnőtté hamar kellett válnom de fejben még több idő kellett h megértsem anyukám miért mit tett és fáj neki h miatta szenvedtem.

Tisztelem becsülöm őt szeretem és segitek neki bármi áron.

De én nem fogok olyan helyzetre gyermeket vállalni nagy megtakaritásom van össze jött az ingatlanunk is a párommal de még várunk egy gyermekkel mert tudom mire lett volna nekem szükségem és neki ezt meg akarom adni

2020. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

"Ha a gazdagok nem szülnének, akkor nem tudom kiből lenne orvos, ügyvéd, bíró, politikus. Gondolkozz már! Ezeket az egyetemeket ki kell fizetni.


Mellesleg a gazdag emberek gyermeki sokkal intellektuálisabbak,"


szomorú, hogy néhány normális évtized után ismét itt tart a magyar felsőoktatás, hogy csak a gazdag gyerekéből lehet valaki. De valóban igy van ismét.


Viszont az intellektust nem lehet anyagiakhoz kötni. Mximum, ahogy te magad irod, nincs lehetősége kibontakozni. A gazdag gyereket meg akkor is benyomják valami jó posztra az ismerősök, ha amúgy sik hülye...

2020. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!