Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik a fejükbe vették, hogy...

Akik a fejükbe vették, hogy az öngyilkosjelölteket minden eszközzel meg kell akadályozni, azoknak milyen a személyisége? Mi játszódik le ilyenkor bennük?

Figyelt kérdés

Természetesen mint minden esetben az egyéni esetek között nagy különbségek vannak. A tinilány ne nyírja ki magát azért, mert szakított vele a barátja vagy egy családos vállalkozó azért, mert egyszerre halt meg az anyukája, ment csődbe a vállalkozása és hagyta el a felesége a legjobb barátjáért. Bár ez utóbbi kicsit keményebb, de ezekre én is azt mondom, hogy fel kell belőle állni.


VISZONT!


Ha valaki már egészen fiatal, tinédzser korától nem tud semmilyen örömet találni az életben és ez esetleg 1-2 évtizede is így van és járt már megszámlálhatatlan pszichiáternél, pszichológusnál, volt rengetegféle terápián és kimerített többszörösen minden olyan érvet, ami amellett szól, hogy életben maradjon, akkor azt miért vesszük egy kalap alá?


Egy ilyen ember még csak a gazdaságnak sem termel hasznot és nem lehet arra sem fogni, mint a halálbüntetésnél, hogy visszaélnének vele, mert itt önként választott a halál és lenne itt is türelmi idő, mint egy abortusznál.


És ne jöjjön senki azzal, hogy aki meg akar halni az nem rinyál, hanem megteszi, mert az interneten egyszerűbb leírást találni ahhoz, hogyan építs atomreaktort a hátsókertben, mint ahhoz, hogy mi a legfájdalommentesebb, leggyorsabb, 100% biztos módja a dolognak.


És minden, amit a legkevésbé szeretne egy ilyen életunt ember az az, hogy a hátralevő életét torzóként kelljen leélnie, mint a Metallica One című klipjében egy balul sikerült öngyilkossági kísérlet következtében.


És azért is bánt, hogy a hozzám hasonlókról milyen negatív vélemények vannak, mert én sosem bántottam senkit, ha tehetném az életemet is átadnám olyannak, aki arra érdemesebb, aki tudja becsülni, mert én nem. Egyszerűen nem megy. Csak ez jelenleg nem lehetséges még a tudomány által.



2020. ápr. 9. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Mégis hogy akadályozhat meg valaki egy öngyilkosságot, ha akarná is? Jópár embert ismertem aki az lett, de egyik se szólt előre, hogy az leszek, ekkor meg akkor. Szóval felesleges ezen agyalni, nem tudod megakadályozni. Aki az akar lenni, az az is lesz, ha bejelenti és tudsz valamit tenni akkor nem is akart az lenni igazán, csak figyelemfelkeltés volt.
2020. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Aki valóban meg fogja ölni magát, az nem jelenti be senkinek, főleg nem egy netes anonim fórumon. Ezt már nem tudom hány pszichológus megmondta.
2020. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

"És ne jöjjön senki azzal, hogy aki meg akar halni az nem rinyál, hanem megteszi, mert az interneten egyszerűbb leírást találni ahhoz, hogyan építs atomreaktort a hátsókertben, mint ahhoz, hogy mi a legfájdalommentesebb, leggyorsabb, 100% biztos módja a dolognak"

Mondjuk ha valaki tényleg meg akarna halni, a legkevésbé sem érdekelné, hogy jaj, ez vajon fájni fog?

Ez tipikusan az olyanok rinyálása, akik mindig mindenhol a sült galambot várják, és az életük simán lehetne teljesen normális, ha ezen a hozzáállásukon változtatna. Ehelyett inkább választaná azt hogy kiszáll, de még ott is elvárja hogy valaki tálcán kínálja neki a lehető legkényelmesebb lehetőséget, már bocsi, de ez szánalmas.

Ha annyi energiá fordítanál az életed helyrehozatalára, mint a rinyára, már rég nem lenne miért rinyálnod!

2020. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
2-esnél a pont, minden további csak fölösleges gittrágás...
2020. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

""Mondjuk ha valaki tényleg meg akarna halni, a legkevésbé sem érdekelné, hogy jaj, ez vajon fájni fog?""


Már,hogy ne érdekelné! Aki ilyeneken gondolkodik az már eleget szenvedet!

Nem akar és nem is tud több fájdalmat elviselni!

Ezért gyorsan és fájdalommentesen szeretne eltávozni egy nagyon,nagyon nehéz pillanatában,mikor teljesen kilátástalannak,értelmetlennek látja az életet.


Sokan félnek a vonat elé menni,leugrani vagy akasztani.Félve a kudarctól,attól hogy ezek után még nagyobb fájdalom lesz és tuléli valamilyen módon,mert a földi pokol nem ereszt el.

Sokkal több önygilkosság lenne,ha a löfegyverek legális uton lazábban beszerezhetöek lennének. Mert ez gyors és elég hatékony.

2020. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Én is osztom a fenti véleményket: egy öngyilkos-jelölt mindenféle útmutató nélkül meg tudja tenni (hadd ne adjak ötleteket, hogy hányféleképpen). Ha viszont valaki kiírja ide a sirámait, azért teszi, mert segítséget vár. Hogy bennem mi játszódik le? Például az, hogy segíteni akarok egy számomra vadidegen embernek, mert ez a normális hozzáállás. Ha negatív véleménnyel lennék rólad, akkor azt mondanám, rajta; ha pedig közömbös lennék, akkor átugranám a kérdést. Itt inkább az a kérdés, hogy benned mi játszódik le és főleg, hogy mit vársz? Segítséget, vagy önigazolást?
2020. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Csak egy kérdést engedj meg: lett már öngyilkos olyan valakid, akit szerettél?
2020. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

"Már,hogy ne érdekelné! Aki ilyeneken gondolkodik az már eleget szenvedet!"

Épp ellenkezőleg. Ha valaki annyira szenved hogy tényleg az öngyilkosság az egyetlen kiút számára, akkor nem fogja érdekelni hogy fájni fog-e vagy sem.

Akit ilyesmi visszatart, annál jó eséllyel szó sincs arról hogy ne lehetne bármi más kiutat találni a helyzetéből, csak nyilván az is kényelmetlenséggel járna. De aki még a kiútban is azt keresi hogy számára minél kevésbé legyen kényelmetlen, az nem akar igazán meghalni.

2020. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Én borzasztóan sokat küzdöttem és mégis szr és sikertelen az életem. Egész egyszerűen én gusztustalannak tartom, ha beközlik, hogy "nem tettem magamért", mert ez nem igaz.

Egész egyszerűen sok esetben magas lovon ül, akinek párkalcsolat, munka bejött és az egészségi állapota is tűrhető. Közben a másik lehet, hogy tízszer annyit küzdött, csak rosszkor volt rossz helyen (pl a genetikai lottón).


Én igenis főleg gyors és 100%-ig biztos módszert szeretnék, ahol nincs az, hogy megbánom, amikor már haldoklom (mert meg szokták, ez már csak biológia is) és az sincs, hogy nyomorékként folytatom az életemet.

Már rég megtettem volna és a jövőben se kizárt, hogy megteszem.

2020. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!