Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell beszólni a férfi...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Miért kell beszólni a férfi munkatársaknak egy másik férfinak, amiért az nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Én lennék az, aki nem akar gyereket. Amikor a munkatársaim (kb. 1 hónapja vagyok a helyen) kérdezgetnek a családról, elmondom, hogy párom van, gyerekem meg sosem lesz. Olyankor jönnek, hogy: de hát a legszebb dolog a világon, nem lesz teljes az életed, nem tudod mit hagysz ki... De, tudom, mit hagyok ki:

-az idegesítő bömbölést

-a hisztirohamokat

-a kialvatlanságot, gyerek miatti éjszakázásokat

-a "kötelező" túlórázást, mert a gyereknek kell a pénz

Ésatöbbi.


Ha még pluszba hozzáteszem, hogy koncertekre járni az én életem (páromnak is, ő sem akar gyereket), akkor szinte meg tudnának ölni, hogy miért helyezem előtérbe a bulizást a gyerekkel...


Igen, elfogadom, hogy valamilyen szinten önző vagyok, de miért kell ezt a világ legnagyobb bűneként elkönyvelni?


2020. ápr. 9. 21:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Hát miért mondod azt egyből hogy "hát ja van felesegem, de gyerekem sose lesz"? Mikor tudod hogy az emberek nagy része harap az ilyesmire, de legalábbis tovabb érdeklődik. Ha nem tetszik neked hogy megszólnak érte, elég annyit mondanod hogy még nem akartok gyereket, ami igaz is. És ezzel elkerülöd a felesleges konfliktust. Mivel eleve hogy ez magánügy, így nem is kell 1 hónap ismeretség után más orrára kötni ilyen dolgokat.
2020. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Mert ők nem tudnak ezen felülemelkedve gondolkodni, és nincsenek akkora szociális magaslatokban, hogy ne akarjanak beleszólni más életébe (habár azzal ő nem bánt senkit). Kit érdekel, hogy önző vagy? Te dolgod. Sokkal megfontoltabb elhatározás, mint hogy a szokás kedvéért összedobtok pár gyereket aztán nem kapják meg azt a szeretetteljes, támogató légkört, amivel nem lennének lelkisérültek.

Rengeteg ember nem akar gyereket, nincs ebben semmi különös. Értelmesebb emberekkel kellene beszélgetésekbe bonyolódnod. Kaksi lehet a munkahelyed, ha csak ilyen csökkedt agyú, csőlátású emberek dolgoznak ott.

2020. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A szuperanya kolléganőimmel ha eltöltenél egy napot, kötél után nyúlnál. :D


Én úgy védtem ezt ki, hogy inkább rájuk hagytam. Csak annyit mondtam, hogy most biztosan nem férne bele, rossz anya meg nem akarok lenni, addig meg még sok víz lefolyik a Dunán amíg ez a helyzet változik. És persze, nagyon édes kis csöppségek, igen, büszke lehetsz rájuk, gyönyörű kislány és egyéb bókok.

2020. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Korrekció: nem mindenki ilyen, de van egy bizonyos réteg, akik ilyenek. Azok viszont eszeveszett módon ilyenek. Nyilván én sem elsősorban ezekkel bonyolódok társalgásba, csak mint írtam, 1 hónapja vagyok ott, így nem tudom még, ki milyen típus.


Igazából arra akartam kiélezni a kérdést, hogy nők körében ez a "ha nem akarsz gyereket, nem vagy ember" gondolkodás tudvalevően elég elterjedt, de meglepett, hogy férfiak körében is. :D Így utánaolvasva látom, hogy nem sikerült erre kihegyezni a dolgot.

2020. ápr. 9. 21:56
 5/21 A kérdező kommentje:
3: Sajnos én nem tudom így megjátszani magam. Kerek-perec közlöm mindenkivel, hogy egész egyszerűen nehezemre esik elviselni a gyerekeket, és aki fotót/videót akar mutatni róluk, az meg se próbálja. Tudom, merciless vagyok. :(
2020. ápr. 9. 21:59
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ijj, akkor eléggé kísérted a sorsot. :D Szívem szerint én is azt tenném, de tudom, hogy akkor elszabadulna a pokol.


Már értem, miért mondja sok nő reflexből, hogy meddő. Akkor legalább csak sajnálják, nem savazzák

2020. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
12%

Hát mert átlagon felüli nyomorék vagy:D

Ilyen fasságot, hogy "mit hagyok ki":D


Ha te ennyit látsz ebből az egészből, jobb is hogy nem szaporodsz.

2020. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, ennyit látok belőle. Tovább megyek, igazából megérteni sem tudom, mi ezzel a problémád. És még tovább megyek, azt sem értem meg, hogy ezt bárki hogyan gondolhatja másképp. :D Tudom, hogy velem van a baj, rég elfogadtam már, viszont a hozzád hasonszőrüekkel ellentétben, én nem erőltetem rá senkire az életszemléletem, és még csak le sem nyomorékozok senkit.


Magamat sem értem, miért is válaszolok neked, pedig sokszor megfogadtam már, hogy fegyvertelenekkel nem állok le szellemi csatát vívni.

2020. ápr. 9. 22:14
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

29éves vagyok!

Szociális szférában dolgozom, mikor a munkára jelentkeztem az interjún az intézményvezető megkérdezte van e gyerekem, őszintén válaszoltam nincs és egyelőre nem is szeretnék, megnyugvó elégedett tekintettel és mosollyal az arcán közölte nagyon őrül neki, hisz csak és kizárólag olyan embereket szeretne alkalmazni, akik nem mennek szülési szabira...

Nagyon megörültem, hogy van olyan munkahely, ahol nem kell azt hazudnom, hogy majd idővel tervezem, hogy családot alapítok, aztán jött a fekete leves mikor bekerültem a munkahelyre a kollégák érdeklődve a magánéletem után rátértek a gyerek témára mikor én holt nyugodtan őszintén mondtam, hogy én bizony nem szeretnék gyermeket a kérdésben említett hasonló dolgok miatt, is illetve nagy felelőséggel jár, ha már gyermeket vállalok szeretnék minden tőlem telhetőt megadni neki, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben, de mikor havi szinten anyagilag örülök ha 0-ra jövünk ki a párommal, akkor hova szüljek gyereket... Mai világba igen csak megkell gondolni a gyermekvállalást, kb minden kollégám ledermedt és hasonló válaszokat kaptam én is azzal kiegészítve, hogy egy pszichopata, skizofrén jellemre vall az ha valaki nem vállal gyermeket..Ennek már 3éve, még most sem tervezek gyermeket...

Finoman a képembe vágták hogy egy elmeroggyant vagyok szerintük...

Pedig én szociális szférában dolgozom szóval jobb inkább kegyesen hazudni mint ilyen témában őszintén véleményt alkotni mert kb meglincselnék az embert, ha tehetnék... 😔

2020. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy ehhez intelligencia is kellene, amivel nem rendelkezel.

De nyugodtan játsszad a hülyét, végülis te vagy kipécézve, nem én:)

2020. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!