Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A koronavírus miatt bekövetkez...

A koronavírus miatt bekövetkezett életmódváltás szerintetek mérhető hatással lesz az érintett nemzedékekre?

Figyelt kérdés
Főleg a most gyerekkorú lakosságra gondolok: szociológiai, pszichológiai szempontból lehet majd számítani tipikus mintákra, jellegzetességekre, ha akár 10-20-30 év múlva valaki elemzéseket készít majd az érintett csoportokról?
2020. ápr. 10. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Szinte kizárt. Már én is úgy nőttem fel, hogy otthon ts-en beszélve game-eltem a haverokkal, focizni csak hétvégente egy napot jártunk de aztán már annyit se. Jelenleg áldás gyereknek lenni, én ha most gyerek lennék éjjel nappal játszanék. Már az én generációmat se szeretett kijárni, nem hogy a mostani (amivel nincs baj, nem azért mondom).

Talán olyan hatása lehet, hogy megtanulják jobban beosztani az idejüket. Mivel jelenleg muszáj megcsinálni mindent és küldözgetni be, nem csak van 1-2 házi egy nap amit szünetbe megcsinálsz óra előtt. Ez hasznos dolog lehet később egyetemen, meg amúgy is az élet minden területén ha jól osztod be az időd.

2020. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
55%
Nem. 2-3 hónap alatt lezajlik a dolog és miden visszatér a régi, rossz kerékvágásba.
2020. ápr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem bizonyos mértékben igen, mert sok embernél ez sajnos munkanélküliséget eredményez, vagy épp válást, kapcsolatok elromlását ismét. Kicsit hasonlítani fog a helyzet a mi '90-es éveinkre, amikor megjelent a munkanélküliség, de most más megoldási-, megküzdési stratégiáink vannak/lesznek rá.
2020. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!