Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha csak magolva tudok tanulni,...

Ha csak magolva tudok tanulni, akkor igazából ugyanúgy tudatlan maradok, mintha egyáltalán nem is tanulnék?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

lényegében igen

De miért nem tudod meg is érteni az anyagot?

2020. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem teljesen, de sokkal rosszabb attól, mintha rendesen megtanulnád. Legalább a fontos dolgokat próbáld rendesen megtanulni, mert úgy lehet teljes életet élni, hogy nem tudod mikor született Petőfi, de ha olyan alap dolgokat nem jegyzel meg, mint a közlekedési szabályok, vagy úgy általában a matematika, a fizika, és a kémia, akkor elég nehéz helyzetekbe kerülhetsz.
2020. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sokszor hiszem, hogy megértettem, de ha alkalmazni kéne, lefagyok.
2020. ápr. 11. 12:18
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es pontosan ezekről a tantárgyakról van szó :/ Az elméletet tudom, de számolni nem.
2020. ápr. 11. 12:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen. Történelmet mindig is magoltam.. kb semmire nem emlékszem mondjuk az érettségi tételemből 10+ éves távlatból, pedig akkor egy 5-ös szóbelit tettem.


Azóta rájöttem, hogy csak azt tudom tanulni, ami érdekel.. de ebben az esetben nem is tanulásnak élem meg, hanem szívesen foglalkozom az adott témával és megragadnak a dolgok.


+ ha tudom hogy van haszna, akkor is jobban megy. Annó nem láttam a nyelvtudásnak a hasznát középsuliban, untam is. Viszont most, hogy látom, hogy többet kereshetek vele, több infót érek el, így önszántamból is leülök tanulni és gyorsabban is haladok.

2020. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem próbálj gondolkodni, logikusan felépíteni a tudásod. miből, mi következik.

humánt tárgyakból vázlatokat írsz és a vázlat egyes pontjaihoz bővíted a tudásod. utána a vázlat alapján felmondod az anyagot.

matekban, fizikában meg alapfeladatokból kiindulva egyre bonyolultabb példákat megoldani és rájönni, hogy a bonyolítás hogyan változtatja meg a feladat megoldási menetét.

nyelvből a magolás szintén nem ér semmit, egy adott szituációban nem mondhatod el a 4. érettségi tétel 3. kérdések a válaszát minden esetben, hiába azt kérdezi meg valaki.

2020. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos abban, hogy valóban magolod és nem csak rádsütik.


Szeretik ezt olyanokra mondani, akik lassabb felfogásúak, de nagyon hajtanak, ezért sok idejük megy el a tanulásra. Ez nem jelenti azt, hogy nem is értik az anyagot.

És ha érti az ember, akkor se biztos, hogy a gyakorlatban is alkalmazni tudja. Ha valaki olyan alkat, akkor be is kell gyakorolnia.



A kérdésre válaszolva: ha nem érted az anyagot, akkor tényleg 'tudatlan' maradsz, csak én saját tapasztalatból kiindulva látatlanban is azt mondom, hogy lehet, hogy érted te azt, csak mások sütik rád a magolást!!

2020. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 11. 20:04
 9/11 A kérdező kommentje:
5-ös én ilyen vagyok sajnos, lassú az észjárásom és ha fejben értem is, éles helyzetben nem tudok bihonyítani, meg nincs jó beszélőkém :(
2020. ápr. 11. 20:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs mese, az alap dolgokat meg kell tanulni és be kell gyakorolni, még ha a hátad közepére se kívánod. Ha az alapod nincs meg, akkor utána nem fogod tudni mire építeni a többi anyagot. Magolhatsz, de valós tudás nem lesz mögötte, nem fogsz tudni róla gondolkodni sem. A legjobb, ha tudsz találni valakit, aki kiemelkedően ismeri a témát és felteszed neki a kérdéseidet vagy akár beszélgettek a témakörről. Ha elakadsz egy feladatban, beszéljétek meg, hogy hogyan gondolkodtál és az miért nem jó. Persze próbálkozhatsz egyedül is, de úgy jóval több idő és ha motiválatlan vagy, akkor nem is fog menni. Ezt főleg a matekos, tudományos tárgyakra mondom, a törivel nincs mit tenni, az magolós.
2020. ápr. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!