Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek melyik a célraveze...

Szerintetek melyik a célravezetőbb? A kérdezés, vagy az önálló cselekvés?

Figyelt kérdés

Képzeljétek magatokat a következő szituációba: még újak vagytok egy munkahelyen, az első napjaitokat töltitek. Nagyjából elmagyarázták a feladataitokat, de nem tértek ki részletesen mindenre. Van néhány dolog, amit bár sejtetek, hogy hogyan kéne csinálni, de nem vagytok biztosak benne. Ti mit tennétek?

- Rákérdeznétek a főnöknél, hogy ezt most pontosan hogyan kell csinálni? Így biztos, hogy nem fogtok tévedni, viszont nem sugallja azt, hogy önállótlanok vagytok, és nem értetek meg mindent elsőre?

- Megpróbálnátok magatok megoldani, vállalva ezzel a rizikót, hogy ha rosszul gondoltátok, akkor hibáztok, és esetleg plusz munkát csináltok magatoknak, a közvetlen felettest pedig kellemetlen helyzetbe hozzátok? Így igaz, hogy tudtatok egyedül dönteni, viszont a végeredmény nem az elvárt lett.


Ti melyiket megoldást tartjátok jobbnak és miért? Melyik hozzáállást díjazzák jobban a munkahelyen? Ha valaki precíz, és inkább többször kérdez, vagy aki a saját szakállára dönt, és esetleg hibázik?



2020. ápr. 14. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
En eloszor kerdeztem, de sokszor nem mertem pont amiatt amit leirsz. Es igy el is rontottam nehany dolgot. Utolag inkabb kerdezgetnek. Mert ha a fonok azt latja, h mindent megkerdezel es 2 het mulva mar minden flottul megy az jobb szrintem, mintha 1-2 honapon keresztul folyamatosan esnek ki a csontvazak a szekrenybol, mert esetleg rosszul csinalsz nehany dolgot amibe nem vagy biztos. Sajnos neha az emberek hajlamosak (nem altalanositani akarok, tisztelet a kivetelnek), nem magyarazni rendesen, mert nem gondolnak bele, h te meg full kezdo vagy, magukbol indulnak ki. Es akaratlanul is elsiklanak olyan reszletek felett amit ugy gondolnak, g te is tudod, h kell. Pedig nem egyertelmu. A megszokas hatalma sajnos. En ezert is ha uj kollega van mindent probalok elmondani es azt is, h en miket csinaltam rosszul, h o ne essen ebbe a hibaba. De tuti en is kihagyok valamit, szoval kerdezni nem bun. :)
2020. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkahelyemen inkább kérdezni kellett elöbb, mielött megcsinálom, mert az elvégzett munka a főnökre is kihatással volt/van +ha valamit nem tudok eldönteni hogy hogy, csináljam akkor Ő mondja meg hogy neki hogy felel meg! Így a felelősség is részben az ővé!

Szerintem a kérdezéssel kisebb az esély a hibázásra!

2020. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdezés nem sugall önállótlanságot, csak jól kell kérdezni és jót.


Nyilván senki nem úgy születik, hogy mindent tud, de átesni sem kell a ló túloldalára, és minden egyed dolgoz megkérdezni ötször.


Önállóan is meg lehet oldani feladatot, viszont ehhez nem árt némi önismeret és elképzelés arról, hogy mit is csinálsz. ÉN szeretem a magam útján rájönni a megoldásra, még ha ez plusz munka is, és oda is jutok a végén ahova irányítottak volna alapból, mert így magát a "folyamatot" értem meg.

2020. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Feladattól függ. Amit nem baj, ha elszúrok próbálkozás közben, azzal szívesen vagyok önálló. Vagy amit gyorsan ki lehet javítani. De ha nem tudom, mit kellene pontosan csinálnom és relatíve sietnem is kell, akkor inkább biztosra megyek.
2020. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az vagyok, aki már régóta a csapatban van, magasabb pozícióban, én szoktam betanítgatni embereket, magyarázni, stb. Sokkal jobban örülök, ha kérdeznek, mint ha csinálnak egy olyan hibát, amit két hétig kell utána kijavítani.

Az egyetlen, amit nem szeretek, ha valaki fél év múlva is újra és újra megkérdezi ugyanazokat az alapvető dolgokat, illetve ha egy picit se hajlandó valaki használni az agyát.

2020. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezés.
2020. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!