Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szidja online egy csomó...

Miért szidja online egy csomó felnőtt ember azokat a diákokat, akik végre tudni akarják, hogy mi lesz az érettségivel?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 15. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sehol nem láttam ilyet.

Idén érettségizek (?) és a környezetemben lévő felnőttek legalább annyira tudni szeretnék végre a választ, mint én.

2020. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 nemaRendőrség ***** válasza:
13%

Nem érted hogy az egész országban 40 darab 80 éves ember tüsszög...

Sokkal fontosabb mint párszázezer gyerek...

2020. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Mert attól, hogy 2-3 percenként kiírnak egy kérdést, még nem fog eldőlni. Ez olyan mintha, félóránként megkérdeznélek, mikor lesz a szülinapom.
2020. ápr. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom. Igazából van egy réteg, akik szeretik a diákokat bántani, sokszor irigységből.

Ha most állnék az érettségi előtt igen csak rossz lenne, mivel anno én is egyetemre mentem és nem igazán egyeztem volna ki az évvégi jegyeimmel, amit egy csonka félig-meddig leadott ki tudja mi alapjén osztályozott év után. Nem tükrözi a 4 év alatt megszerzett tudást.

Na meg most hogy készüljön az ember? Nehezebbek lesznek az írásbelik? Több lesz az esszékérdés? Hát a nyelvek?

Szóval annyi a kérdőjel, nem csoda, hogy tanácstalanok. A legrosszabb megoldás az, hogy halasszon egy évet, akinek nem fontos. Na az milyen érettségit ír 1 év múlva, mikor már sokat felejtett? Na meg nem csak a felsőoktatásba, hanem sok szakmához is az a beugró (pl számvitel, logisztika).

Ne törüdjetek a károgókkal, csak a saját lelki nyomorukat próbálják kiélni a diákokon.

2020. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

"Nem érted hogy az egész országban 40 darab 80 éves ember tüsszög..."


Hány fertőzött is van (és mennyi akiről még nem is tudunk), és hányan haltak meg? És hány fiatal veszélyeztetett van? Tudom, mások élete neked nem fontos.

2020. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Mert valamiért feljogosítva érzik magukat arra, hogy gyerekes, elhanyagolható ügynek tekintsék ezt, mert ők felnőttek mi pedig diákok azaz hisztiző gyerekek vagyunk

a szemükbe - pláne azért vélekednek így, mert ők nincsenek a szituációba. De ha a gyereküket érintené a dolog máris szidnák a kormányt.


Én is várom a fejleményeket. Mindenki mondja, hogy tanuljak bármi is lesz.

Értem én, és tanulok. De azért elég szívás, hogy mikor este ledőlnék tanulás után könyvet olvasni vagy szimplán netezni, akkor azon kattog az agyam mi lesz velem mondjuk egy hónap múlva.

És ez az agykattogás egyre inkább átiramlik a hétköznapokban és dekoncentrálttá tesz a tanulás során is. 33 napja van sulizár, és még nincs döntés, 3x ígértek híreket, 1x jelent meg a sajtóba az oktatási felelős államtitkár, és két hét múlva érettségi.

2020. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nemaRendőrség ***** válasza:
19%

1700 fertőzött van.

Átlagosan 4% aki kórházba kerül, 1 sincs aki belehal.

Számoljunk 10%al, illetve 5%al, mert miért ne.

Érettségi feladat:

a) hány kórházi ágyra van szükség, és indokolt-e 40e ágyat felszabadítani?

b) ha a hazaküldött betegek 1 százaléka meghal, hány koronavírusos beteg esetén érte meg az intézkedés.


Megoldás:

a) nem, a 170 kevesebb mint a 40e.

Ráadásul, közel 10e kolis ágy is rendelkezésre áll

b) 400 halottat jelent a hazaküldés

40000x20=800000

Ha közel egymillió beteg lesz az országban érte volna meg az intézkedés

2020. ápr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azokat senki nem szidja, akik tudni akarják, mi lesz az érettségivel. Negatív felhangot azok kaptak akik eszement módjára őrjöngenek ezen.
2020. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincs bajom azzal, aki normálisan felteszi a kérdést. Persze, hogy foglalkoztatja a diákokat, senki sem tudja, hogy mi lesz. Ez ma az 56. érettségis kérdés, ami felesleges, mert úgysem tud senki semmit, de azért özönlenek egész nap.

Vannak ilyen jellegű, hangvételű kérdések is, ami azért kicsit már túlzás szerintem, a jelenlegi helyzetben vicc, hogy valaki ennyire túl dramatizálja.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

2020. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"a) nem, a 170 kevesebb mint a 40e." - gondolam akkor is ilyen tárgyilagosan okoskodál ha anyád lenne az egyik a 170ből.


Nem az aggódással van baj, hanem azzal - mint írták is - hogy a "mi lesz az érettségivel?" kérdésnek lassan külön topikot lehet szentelni mert egy nap 38x megkérdezik.


Már bocsánat, de nem tudja végig görgetni az oldalt hogy kibökje a szemét, Keresőt nem tud használni, aki ezekre is képtelen, az ne aggódjon az érettségi miatt, aki meg lusta az megérdemli az oltást.

2020. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!