Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te melyik történelmi korban,...

Te melyik történelmi korban, hol, és milyen szerepben élnél szived szerint?

Figyelt kérdés

Én vagy az angol reneszánsz udvarban lennék valamilyen hivatalnok, lovag vagy udvari költő I. Erzsébet vagy az apja idején, vagy a xix. századi Osztrák-Magyar Monarchiában márciusi ifjú. Esetleg Júdea lakója Jézus idejében, kortársaként.


És Te?



2020. ápr. 16. 21:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Ahol most vagyok.
2020. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Én a rákosi korszakban lennék szívesen pl kulák :D
2020. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Az őskorban, kivancsi vagyok hogyan élhettek
2020. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Középkorban mindegy hol de főnemes ként.
2020. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#3 ajánlom neked az Ötziről szóló dokufilmeket, cikkeket. Nagyon érdekesek :)
2020. ápr. 16. 22:16
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

A XIX. század közepén élnék Angliában vagy Olaszországban (még inkább Velencében) előkelő polgárként. Valószínűleg valamilyen művészettel foglalkoznék, esetleg kereskedelemmel.

A 20-as évek Amerikája vonz még, ott is hasonlóan élnék, mint amit az előbb írtam.

Érdekelne még, hogy milyen lehetett a vikingkorban élni, ott valószínűleg "shieldmaiden" (nem tudom, van-e magyar elnevezése) lettem volna, vagy akár papnő.

20/L

2020. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Hmm...

Mivel realisztikusan nézve elég kevés szerep betöltését engedélyeznék nekem a különböző történelmi korok törvényei, és társadalmi elvárásai, ezért inkább valamikor a jövőben élnék.

Ha viszont feltétlenül választanom kéne, akkor jóval az írott történelem előtti időkben élnék, amikor még szinte minden a természeté volt, és bába/gyógyfüves nő lennék.

2020. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Kb 15 evvel ezelott lennek, amerika az egyik kozepesen gazdag kertvarosaban, viszonylag jomodu csalad kamasz gyermeke.
2020. ápr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90-es évek, USA. Bánom, hogy nem akkor voltam idősebb gyerek vagy tini, habár még így is van sok emlékem, pedig csak 4 évet éltem meg belőle.
2020. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A 19. században, a Boldog Békeidőkben. Vagy az OMM - ben, Budapesten, vagy pedig a viktoriánus Londonban. Vonz az ipari forradalom városainak hangulata, valahogy elegyedik a klasszikus, díszített stílus a haladás eszméjével. Részletgazdagság, a klasszikushoz, művészetekhez való vonzalom, kifinomult etiket, de egyben felvilágosult gondolkodás jellemzi ezt a kort. Az a kor, amikor az ember úgy érezte, hogy a fejlődés csúcsán van, az eszmék kibontakozóban voltak és az ember bizalommal tekintett a jövőre. Jómódú polgár lennék. Nem vagyok naiv, tudom hogy a háttérben ekkor alapozódott meg az, ami a 20. században a nyakunkra szakadt és ezt a kort is kettősség jellemzi, de ha nem a 20. század jönne utána, akkor biztos ezt választanám.


Esetleg még az Anjou dinasztia ideji Magyarországon, természetesen főnemesként :D . Egy viszonylag gazdag ország voltunk akkoriban, hosszas háborúk nélkül.

2020. ápr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!