Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj hogy nem tudom szeretni...

Baj hogy nem tudom szeretni az embereket, nem tudok kötődni? Úgy értem hogy akárhogy szeret, akarmit tesz, nekem nem megy.

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, minden emberi kapcsolatomra kell ezt a jelenségek érteni.

Párkapcsolatom nem volt, de lehet jó lenne, csak ahhoz meg kéne játszanom magam, azt meg nem szeretném mert nem lenne túl minőségi a dolog.


Annak kapcsán merült fel ez bennem, hogy jött egy tőlem pár évvel fiatalabb lány a munkahelyre, és egész jól kijövünk, de eléggé közeledni próbál.


Remélem értitek ezt az ellentmondást, ebben kérnek tanácsot, mert valahogy javítani kéne ezen.


Ahogy emlékszek mindig így volt, kisgyerekkoromban nem. Akkor kötődtem. Sérelem és trauma nem ért.



2020. ápr. 18. 07:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Az érzelmi intelligenciád nem lehet valami fejlett. Szüleidet, romonaidat miért nem szereted?

De akkor kezdjük a legelején, magadat se szereted? Ha nem, akkor nézz utána hogyan tudod az önszeretetedet javítani. Hisz csak azt tudod adni a másiknak, amit te saját magadnak is megadsz.

2020. ápr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Jav. rokonaidat
2020. ápr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért nem. Nem olyan rég több ismerősöm is meghalt (2 év alatt) de csak azért mondtam hogy sajnalom hogy ne nézzenek már lelketlen görénynek. Nem érdekelt. Ez történt, kész - így voltam vele, pedig jóban voltam az illetőkkel.


Magamat annyira szeretem amennyire kell. Fejlesztem magam, spotolok, építem az életem, de nem tartom magam többnek masnál.

2020. ápr. 18. 07:41
 4/27 A kérdező kommentje:

Olyan sz*ul hangzik visszaolvasva. Nem igen szoktam ártani masoknak. Ha valaki nekem árt vagy kötekedik azt gatyába rázom de csak szóban mert annyi mindig elég volt eddig.


A szüleimet szerinten sajnálnám ha meghalnanának, de még ebben sem vagyok biztos. Nem tudom fájna-e.

2020. ápr. 18. 07:44
 5/27 anonymousreview60 ***** válasza:
56%
"Az érzelmi intelligenciád nem lehet valami fejlett." Ezt honan veszed #1? Azt, hogy szeret főzni vagy hogy tud főzni nem következik egymásból. Felismerte, hogy a csaj közeledni próbál, tehát annyira nem rossz az EQ-ja.
2020. ápr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonymousreview60 ***** válasza:

Kérdező!

"Ahogy emlékszek mindig így volt, kisgyerekkoromban nem."

Mint nálam.

"Akkor kötődtem."

Mint én.

"Sérelem és trauma nem ért."

Hahaha, azt csak hiszed, mint hittem én.

Kifejtsem? De addig is: pszichoterápiára kell menned, mert problémád van, de mint oly sokan és min én, magadtól nem látod a kiutat.

2020. ápr. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Igen, pszichológiát tanulzam hogy kicsit belelássak a dolgokba. A testbeszed az első amiből tudok következtetni. Sokszor rájövök kinek milyen rejtett baja van (nyilván csak körülbelül tudom), sokszor megnyíltak már nekem, és be is igazolodott hogy jól gondoltam.


Ilyen módon a pszichoterápiát is ismerem de eszembe sem jutott elmenni mert nem éreztem szükségét. Viszont nagyon érdekelne hogy mit sikerülne a kezeléssel felfedni bennem.

2020. ápr. 18. 08:06
 8/27 A kérdező kommentje:
Mármint hogy ki miért lehetett olyan amilyen. Egy idő után ráéreztem az egészre és természetes lett.
2020. ápr. 18. 08:07
 9/27 A kérdező kommentje:
Ja igen, elfogadok egy kifejtést ha úgy van, igen.
2020. ápr. 18. 08:09
 10/27 anonymousreview60 ***** válasza:

"23 éves vagyok, minden emberi kapcsolatomra kell ezt a jelenségek érteni."

Tehát figyeled önmagadat (önreflexió). Ez minden alapja. Már elindultál a jó úton.


"Párkapcsolatom nem volt, de lehet jó lenne, csak ahhoz meg kéne játszanom magam, azt meg nem szeretném mert nem lenne túl minőségi a dolog."

Most még nem tudhatod. Valószínűleg az lesz a vége, hogy nagy erőfeszítéssel "kijavítod" magadat, lehet, hogy az, hogy rájössz, neked nem kell kapcsolat (nem valószínű). Én is hasonlóan éreztem nagyon(-nagyon!) sokáig, és most változtatok magamon. Te nagyon hasonló cipőben vagy, csak hozzám képest gyerekként ezt a bajodat felismerted.

TEENDŐ1: Ne hagyd abba önmagad figyelését, és az önmagadon való gondolkodást! Ez kívülről tétlenségnek tűnik, de létfontosságú önmagad megismeréséhez, és hogy utána számodra „jól” és a többieknek nem károsan tudj működni.


Annak kapcsán merült fel ez bennem, hogy jött egy tőlem pár évvel fiatalabb lány a munkahelyre, és egész jól kijövünk, de eléggé közeledni próbál."

Ebből érdemes motivációt meríteni! Mindenképpen próbálj meg vele összejönni, mert vagy nagyon jó lesz, vagy kiderül, hogy kapcsolatot akarsz, de nem vele, vagy kiderül, hogy nem kell neked kapcsolat. Mindenképpen tanulsz belőle!

TEENDŐ2: Igyekezz ezt a lehetőséget kihasználni ismerkedésre, párkapcsolatra. (Ne mindenáron, de amire lehetőség van, az elől ne fuss el!)


"Remélem értitek ezt az ellentmondást, ebben kérnek tanácsot, mert valahogy javítani kéne ezen."

Nincs ellentmondás. Felmerült egy romantikus érdeklődés és fingod nincs mit és hogyan kellene vele csinálni, egyáltalán kell-e az neked. Én is így éreztem, amíg életem első nőjével össze nem jöttem (nem kis mértékben nem az én erőfeszítésem, mint inkább szerencsémnek köszönhetően).

Mivel nem ismered magadat eléggé, szükséged van támogatásra.

TEENDŐ3: Vegyél igénybe pszichoterápiát! (Pszichológus)


"Ahogy emlékszek mindig így volt, kisgyerekkoromban nem. Akkor kötődtem."

Gyaníthatóan valahol, valamikor eltört valami, amit nem gondoltál végig később vagy annyira traumatikus volt, hogy eltemetted. Eddig nem tettél elég erőfeszítést vagy egyéb ok miatt voltál képtelen a feltárására. A részleteket megírom privátban, ha érdekel.

TEENDŐ4: Lépj ki ebből az előre nem vezető ciklikusból! A rossz megküzdési mechanizmusok helyett találj ki jót! (És hogy ne pazarold az idődet, kérj ehhez segítséget instruktortól! Ez lehetne barát, de aligha hiszem, hogy neked van olyan, különben nem itt kérnél tanácsot. -> Ld. TEENDŐ3!)


„Sérelem és trauma nem ért.”

Csak hiszed. A többit megírom privátban, ha érdekel.

TEENDŐ5: Ld. TEENDŐ4!

2020. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!