Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire visszataszító az...

Mennyire visszataszító az külső szemmel, ha 27 évesen a szüleim pénzén élek?

Figyelt kérdés
A szüleim pénzén élem az életemet. Abból veszek ruhát, ételt magamnak, autót, abból vettem házat, abból megyek el üdülni, abból veszek ajándékot a páromnak, mindent abból csinálok. Soha nem titkolom mások előtt, hogy milyen családba születtem, erről én egyébként sem tehetek. Azt gondolom, mindenki úgy éli az életét, ahogyan tudja, ahogyan lehetősége van rá. Nekem erre van lehetőségem, akkor miért ne lépjem meg?

2020. ápr. 19. 17:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

#10 vagyok.


Azt kihagytam, hogy egyébként vannak helyzetek, amikben ez elfogadható! Pl. ha mondjuk orvosira jársz, és most vagy diplomaközelben, vagy rezidens vagy, és a szüleid úgy támogatnak ilyen bőségesen, akkor az természetesen teljesen más helyzet!

2020. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%
Fujjj de undorító vagy.
2020. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát én biztos nem állnék szóba olyan pasival akit 27 évesen még a szülei tartanak el. Az én szememben csak egy gyerek lenne.

26/N

2020. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%
Azt megértem, ha lakást vesznek a szülők a gyereknek, én is megtenném. Autót, házat, nyaralást már szerintem nem fizetnék,akármilyen gazdag lennék, és zsebpénzt se szívesen adnék a 27 éves gyerekemnek, csak és kizárólag akkor, ha tanulna. Szülőként nem az a feladatom, hogy parazitát neveljek, hanem az hogy ónálló felnőtt emberi lényt neveljek, aki képes ellátni magát és a jövendő családját.
2020. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
70%

Magaddal kell rendezned ezt a dolgot. Amúgy senkit nem érdekel mit csinálsz.


Ha nem állsz a saját lábadra, akkor is lehet, hogy sose lesznek nehézségeid, de ha lesznek, akkor nagy bajban leszel.


Ha jól éled az életed, akkor mindegy honnan van rá pénzed.

2020. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

Engem már most le szóltak az ősök,akarom mondani már vagy 2 éve,sikerült felálnom szerencsére van munkahely eddig volt is munka, remélem jövő héten is lesz mert a héten semmi nem volt, jól fizet, szeretem, kedves az irányítóm, rendes kollégák már ha találkozom valamelyikkel ritkán.

Mondjuk azt ha te ezt meg tudod tenni mert nagyon jól áltok és a szüleid sem szekálnak akkor szerintem egy darabig nincs ezzel baj, ha valamilyen vállalkozás van akkor ott azért én be segítenék.

Mondjuk azt hogy engem is el tudnának tartani az ősök,igaz házat nem tudnának venni nekem pedig azért jó lenne, kocsit akarnak venni maguknak nekem pedig oda adni az övékét de nem nagyon van rá szükség, 2 hetente otthon vagyok 4 napot nem látom értelmét,fizetni minden hülyeséget utána,érdekes módon külföldön olcsóbb fentartani a kocsit, itthon mindenre adót kell fizetni.

Nem vagyok nagyigényű többször fizették régen a nyaralást nyilván akkor még nem volt kerestem, de nem luxus helyekre mentem,összespórolt pénzemből én is adtam nekik egy hét nyaralás a balatonon ami tízen évesen nagy szó volt, szerint kevesen csináltak ilyet,vehettem volna egy motort de inkább fizettem nekik egy nyaralást mivel rendesemberek a maguk módján.

Élhetnék a nyakukon,ezt is tettem még munkanélküli voltam, de meguntam azt hogy ők adnak nekem mindent, nem éreztem jól magamat, semmit sem teszek nagyon de megkapom az alapvető dolgokat,szerettem volna egy motort, szerettem volna utazni ezért fogtam és kerestem egy olyan munkahelyet ahol ezeket meg tudom valósítani utazás pipa már ha van rá időd ebben a munkakörben, szerencsére akad időm,fizetnek azért hogy világot lássak és szép helyeket lássak még ebben az időben is,hamarosan jöhet a motor vásárlása is.

Csináld azt amit jónak látsz,örökké azért szerintem ne ők pénzeljenek, légy valamilyen szinten önálló az anyagi dolgokban is.

22F

2020. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%
Előbb utóbb a szüleid idősek lesznek. A vállalkozást amiből a sok pénz lett, Neked kell folytatni. Előbb utóbb meg kell tanulni bánni a pénzzel. Jobb ha minél előbb kezded. Ha a hozzáállásod nem változik, a pénz még elfogy, és idős korodban ott maradsz szegényen, munka tapasztalat nélkül.
2020. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezt most menőzésből írtad ki? :D
2020. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szégyellhetnéd magadat. Szánalmas vagy.
2020. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!