Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért mondják azt, hogy az...

Mért mondják azt, hogy az életben a legjobb leckéket az összetört szív, üres gyomor és üres zseb adja?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Én ilyet sose hallottam, és szerintem szamárság is.
2020. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
hát adnak ezek leckéket, de így együtt a három, piros szemű nyúlként be lehet feküdni az árokba.
2020. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így én sem hallottam még, de hasonlókat igen. Részben igaz, mert valóban tudnak ilyenek jó leckéket adni, de szerintem ez általában inkább csak önvigasztalás.
2020. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ember életében a nehéz, fájdalmas helyzetek azok, amik igazán jellemfeljesztő hatásúak. Ebben nincs semmi új, de a mondás kissé sarkítja, hiszen nem csak ez a 3 dolog minősül nehéz vagy fájdalmas helyzetnek :)
2020. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A tanulási folyamat nem kényelmes. A legtöbb ember nem tanul meg valamit, amíg nem viszi rá a kényszer. Ha valaki változtat, általában azon a ponton dönt így, ahol a változtatás nehézsége kevésbé fájdalmas, mint a helyzet elviselése, amiben aktuálisan van. Gyakran nem is tesz semmit inkább csak összeroppan.


Az olyan helyzetek, amik elől nem tud az illető menekülni, ilyen szempontból különlegesek. A kérdésben említettek pedig pont ilyenek. Egyszerűen elkísér egy életen keresztül, ha nem küzdesz meg vele. Márpedig minden, amivel megküzdesz, ad a személyiségedhez és keményít rajtad. Sokan erre nem képesek kényszer nélkül vagy addig, amíg van egérút... De ha nincs, akkor muszáj lesz.

2020. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!