Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MBTI és zene korrelációja?

MBTI és zene korrelációja?

Figyelt kérdés

Kedves fórumtársaim!


Ha CSAK egyetlen számot jelölhetsz meg, akkor melyik lenne az? Kíváncsi lennék rá, hogy milyen MBTI személyiségetek van. (kor+nem is jöhet extrában)


Természetesen nyugodtan leírhatjátok, hogy milyen széles palettán mozog a zenei ízlésetek/stílustok.

Aki nem zenerajongó, attól is jöhet válasz nyugodtan! :)


Köszönöm szépen!



2020. ápr. 23. 11:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Kezdem én :)


Zenei téren elég széles a spektrum amit szeretek/kedvelek.

Komoly zene, Epic, Uplifting EDM, Psy-Trance, 80's retro, komponált filmzenék, olyan fémzenék amik kevert stílusúak. (Szimfónikus/dallamos death stb.)


De ha tényleg le kell szűkíteni egyre, ami borzasztó nehéz, akkor:

[link]


disclaimer: Amikor már a buli végén vagy és becsukott szemmel, fáradtan hadonászol a levegőben és visz magával nagyon. Lassan beindulós, szép és pörgős, gyönyörű vokállal persze. :) 😊😅


ENFP, 41F (ez látszódik a nicknevemből)

2020. ápr. 23. 11:49
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

INTP (INTP-T) vagyok, 31 éves férfi.

A legkorábbi zenei emlékem olyan 7-8 éves korom körülre datálom, akkoriban nagyon szerettem a pörgős rock'n'roll/rockabillyt, mint pl. a Jailhouse rock.

Később, olyan általános iskola 6-7. osztálya körül az egyik barátommal, aki egyben unokatestvérem is volt, magyar rappet hallgattunk (TKO, Dopeman, Fila Rap Jam, Sub Bass...). Kicsivel később, kamaszkoromban a rockzenéért voltam oda, abból is főleg a magyar rock, metal és punkrock jött be.

Azóta teljesen vegyesen hallgatok bármit, amihez épp kedvem van. Mostanában nagyrészt ambientet, de van, hogy synthwave-et, death metalt, amcsi rappet, dance-et, house-t vagy trance-et (vagy uplifting trance-es playlistem is, bár ritkán veszem elő).

Ha egy számot kellene megjelölnöm, valamelyik rock zene lenne az, amit 14-15 évesen hallgattam, talán Tankcsapda vagy Ossian.

2020. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, kreatív kérdés.


Az én zsánerem mindig is rap volt, de nem a magamutogató, pénzem van és minden nőt megdugok fajta, hanem a társadalomkritikus, politikai töltöttségű, "igazi" rap.


Tinédzser koromban nu-metált hallgattam sokat (Limp Bizkit), mert abban megvolt a rap, a lázadó jellem, és a zúzás is. Sajnálom azóta is, hogy ez a műfaj majdnem teljesen eltűnt. Még ma is meghallgatok egy-két metál számot, bár ezekből a "nu" általában már hiányzik, vagy kevésbé fellelhető (Rammstein).


Ha popot hallgatok azt csakis női előadótól, ha férfi énekel benne azt nem bírom, számomra nyivákolás (Justin Bieber mondjuk). Akiket hallgatok néha-néha popból: Halsey, Tove Lo, mostanában a dél-koreai (G)I-dle nagy kedvencem lett, az izraeli Noa Kirel pedig már régóta.


Gondolom látszik, hogy nem vetem meg a nem-angol zenéket se, hát igen, magyar előadóktól is van pár kedvencem (Funktasztikus), de igazából jöhet német is (Bushido), arab is (ShiBoBa), de még kínai és japán is, az ő nevüket nem írom ki, mert nincs olyan karakterkészlet a billentyűzetemen. Ezeknél mondjuk nyilván hátrány, hogy a szöveget nem (vagy nem annyira) értem, jól jön ilyenkor a YouTube beépített felirat funkciója.


Szerencsére a magyar és angol zenék értelmezésével nincs baj természetesen, és utóbbiból kerülne ki az is, amit választanék.


És fenébe is, nem tudtam, hogy végül ilyen nehéz lesz választani. Először egy Immortal Technique vagy Killer Mike szám között filóztam, de mégis utóbbi lesz, mert szerintem ez a szám jól összefoglal olyan dolgokat, amik engem is zavarnak a világban és mégsem szólal fel ellenük senki (vagy ha fel is szólal leverik), valamint megtalálható benne a politikai töltet és a társadalomkritika is: https://www.youtube.com/watch?v=6lIqNjC1RKU


Futottak még:

https://www.youtube.com/watch?v=kOINSUWOqyo (Immortal Technique - The 3rd World)

https://www.youtube.com/watch?v=JQZPXjX181A (Ice Cube - Everythang's Corrupt)

https://www.youtube.com/watch?v=hRVOOwFNp5U (Hopsin - Ill Mind of Hopsin 5)


INFJ

24/F

2020. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég változatos.

Az első számú kedvenc műfajom a swing. Abból bármi jöhet.

Eminem és Queen is nagy kedvenc.

Aztán meg alternatív,indie,pl grandson.

Elektronikus pl missio.

És mostanában koreai pop-ot is elkezdtem hallgatni kivancsisagbol.

Ha csak egyetlen számot jelolhetnék még akkor a SZÖVEGE,vagyis mondanivalója szempontjából NF Paralyzed lenne,ha hangzas,dallam szempontjából nézem akkor Jain-Makeba.

Kevés ilyen érdekes kérdessel találkoztam eddig,Nagyon tetszik a kérdés:)

INFJ-T 24/l

2020. ápr. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekes kérdés.


Igazából régebben sok Eminemet hallgattam, abból is inkább a kicsit betegebb számokat :D De összességében is szeretem a durva, betegebb zenéket.


Amúgy kedvelem a hiphopot, rappet de nem a népszerűbbeket általában. Valóban elég széles a paletta a műfajokat tekintve amiket hallgatok, viszont ennek ellenére válogatós is vagyok. Nagyon szeretem a 80-as évek zenéit, főleg külföldit, de 1-2 magyart is. Aztán az elektronikus műfajból is sokfélét szoktam hallgatni. összességében nem sok olyan műfaj van amit kapásból elutasítok.


https://www.youtube.com/watch?v=SFU1GeGFpzY

https://www.youtube.com/watch?v=du4Jl6ab5TA


INFJ 21f

(3asnak: Hopsint én is szeretem)

2020. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Eminemet én is, de az annyira kézenfekvő mert szinte mindenki szereti, hogy azért nem írtam bele :D


#4: Ez a Makeba nagyon addiktív, te hibád, hogy már negyedjére hallgatom egyhuzamban :D

Örülök hogy nem én vagyok az egyetlen aki felfedezte az országban a kpop-ot.

NF-et meg természetesen én is hallgatok, igazából ő elég Eminemes, de nem baj az.


#5: A Voltaire is tetszik, ehhez hasonló stílusban én is hallgatok elvétve. Például: https://www.youtube.com/watch?v=cI7OtmHGHQk

Meg: https://www.youtube.com/watch?v=CVvJp3d8xGQ


Hát ezek szerint az INFJ-k között egy közös pont már biztos van, Eminem :D De igazából úgy amblokk mondhatjuk a rap zenét is szerintem, mert ott van 4-esnél NF is, 5-ösnél meg Hopsin is.

2020. ápr. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én INTP-T vagyok, 21 éves lány.

Amúgy én is gondolkodtam már ezen, hogy lehet-e valamilyen korreláció, úgyhogy remélem még fognak érkezni válaszok :D

Ha mindenképpen egy számot kellene választanom, akkor ezt mondanám az egyik kedvenc albumomról:

[link]

Egyébként főleg metált szoktam hallgatni, ilyesmiket:

[link]

[link]

[link]

Meg mindenféle egyebet, aggrotech, rock, screamo, stb, mikor mire vagyok épp rákattanva:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. ápr. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

jajj mennyi sok itt az INFJ :D


Bár amint látom a zenei izlésünk nem egyezik igazán :D

Én oda vagyok a lazulós trap zenékért újabban. Imádom Blackbear-t, képes vagyok elmenni a koncertjeire ha valahol európában turnézik.

Imádom a régebbi hiphop, rnb, rap zenéket. (Destinys child, Sean Paul, TLC stb.)

És bár teljesen más stílus, de imádom Lana Del Reyt, neki is voltam a koncertjén c:

INFJ 24/L

2020. jún. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem még betévednek mások is! :)
2020. jún. 2. 15:27
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem mi ez, én is ez az ENFP vagyok elvileg (pedig csak 7%-a az emberiségnek az online teszt szerint), de az ilyen monoton tüc-tüc zenével, amit linkeltél pont ki lehet kergetni :) A retro slágereket szeretem, pl. beat, rock, pop, blues.. (Beatles, Rolling Stones, Bob Dylan, David Bowie, Hot Jazz Band, LGT, Kaláka... ami eszembe jut, totál vegyesfelvágott) meg a nem mulatós népzenét (pl. Muzsikás), ritkán a kísérletit vagy komolyat, ha film is van hozzá vagy valami képzőművészet (pl. A.E.Bizottság), sőt a zsoltárokat is szeretem... de inkább összefoglalva azokat, amiket egy szál gitárral lehet énekelni tábortűznél, vagy fütyülni mondjuk gyomlálás vagy szobafestés közben :) 40N
2020. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!