Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne megváltoztatni...

Hogyan lehetne megváltoztatni azokat az emberek, akik minden kis apró dolog miatt felkapják a vizet, ergó idegbetegek?

Figyelt kérdés
Az ilyenekre gondolok, mint például akik üvöltöznek, csapkolódnak, gyakran ingerlékenyebbek... Mi kényszeríti változtatásra ezeket az embereket, és mit kéne mondani nekik, hogy lenyugodjanak?

2020. ápr. 24. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Erre én is kíváncsi vagyok, mert sajnos én is az ilyen emberek közé tartozom.
2020. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Gyenge pontjuknál kell megközelìteni őket. Egy idő után tudatosul bennük, hogy kedvesebbek legyenek. :)
2020. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Talán az abszolút ignorálás lenne megoldás,mert akkor nem tudnak kivel üvöltözni.De lehet,hogy még ez sem.
2020. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%

Meg kell nekik mondani, hogy nagyon gyenge az ingerküszöbük, jó lenne, ha modorálnák magukat, tanuljanak türelmet.

Aztán, ha ez se használ, komolyan, egyszer le kéne önteni őket nyáron egy pohár hideg vízzel, hogy lenyugodjanak, ha másképpen nem megy. Aztán majd magukba néznének.

2020. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked sehogy. Engedd el őket.


Ehhez szakember kell. Bántani őket nem megoldás.

2020. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy olyan dolog ami elmúlik attól ha szépen kéred. Nem tudsz olyan dolgot mondani amitől lenyugszanak. Ehhez teljes életmód és gondolkodás váltás szükséges. Pszichológus/ Terapeuta kell.


Ezek az emberek nem csak "olyanok" maguktól. Sok trauma, rossz neveltetés, bántalmazás eredménye. Ezért amíg nem érted meg mi az ok, nem segíthetsz azzal ha gyűlölködsz, azzal csak olajat öntesz a tűzre.


Ha olyan ember, akihez nincs közöd, csak munkatárs, rokon, azzal nincs dolgod. Kerüld, hagyd rá.


Ha közeli személy, aki fontos neked, akkor ő kell hogy akarja hogy javuljon a helyzet, segíthetsz neki, elmondhatod hogy neked ez rossz és mellette állsz abban hogy segítséget kérjen stb.


Az, hogy valaki "kis dolgokon" kapja fel a vizet, azért van, mert ezek csak számodra kis dolgok. Vagy számára fontos dolgok csúsznak ki a kezéből, vagy valami olyan összefüggést talált, ami szerint ebből a helyzetből később szenvedni fog.

Ezek az emberekben főleg félelemből, bizonytalanságból fakadnak.


Például anyu hisztizik mert azt mondtad túl sós a leves. Látszólag hülyeségen kapja fel a vizet, de igazából arról van szó, hogy nagyon meg akart felelni neked, finomat akart főzni, és mivel valamivel nem vagy elégedett, arra következtet hogy csalódást okozott, és megbukott. Ez eszébe juttatja az, mikor az apja kiskorában túl szigorúan bánt vele, és minden apró hibáért elnáspágolta. Ebből azt tanulta meg, hogy ha elsózza az ételt, az végzetes hiba és bűnt követett el, tehát dühös, amiért nem tud neked megfelelni, ahogy az apjának sem tudott.

2020. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semmivel... /egy idegbeteg/
2020. ápr. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg van oka annak, ami ezt kiváltja, azt az okot kell megszüntetni. Tudom, mert én is ilyen csapkodós vagyok.

De a "nyugodj le" a lehető legrosszabb próbálkozás.

2021. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!