Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az r, a cs, és az s betűt...

Az r, a cs, és az s betűt csak lassan tudom kiejteni, tudnátok segíteni? A többi lent

Figyelt kérdés
Már kiskoromban jártam logopédushoz 1,5 évid, de csak annyit tanultam hogy hogyan kell kiejteni az r, a cs, és az s betűt, de azt nem hogy életszerűen hogyan lehet. Még fiatal vagyok (most március elején szóbeliztem), és a suliban nem vagyok az a verekedős tipus, de ha a beszédhibával kapcsolatban beszólnak, akkor rögtön Hulk-ké változom. Az ismerkedéssel nincs baj sok barátom van, és úgy érzem könnyen ismerkedem, de még családon belül is cukkolnak. Sokat gyakorolok, de soha nem sikerül életszerűen kimondni kb. 4 kritikus szónál többet, és a végén mindig csak kiborulok. Tudnátok segíteni?

2020. ápr. 25. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
hát rengeteg gyakorlás segíthet rajta :) én is jártam logopédushoz, különböző gyakorlatok fent vannak neten is :)
2020. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azokat gyakorolom nap, mint nap, és nem válnak nagyon be...
2020. ápr. 25. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:

"különböző gyakorlatok fent vannak neten is"


Nem tudom miért, de ez még soha a büdös életben nem jutott eszembe. Pedig tényleg. Azt hittem már halálom napjáig raccsolni fogok. Köszi!

2020. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt javasolnám, hogy most, nagy korodban is menj el egy logopédushoz.

Hogy kisgyerekként jártál, az jó, de érdemes lenne ránéznie egy szakembernek a jelen állapotra. Ha rengeteg gyakorlással sem automatizálódik egy-egy hang, akkor bizony felmerülhet az is, hogy esetleg nem minden képzési mozzanat pontos: valami nem úgy áll és/vagy nem ott van, ahol kellene. Vajon, amit annak idején tanultál, az valóban helyesen rögzült? Tényleg jó helyen van a nyelved? Tényleg elég koordinált a mozgása?

Az sem mindegy, milyen, amikor nem képzed helyesen? Hogy hangzik, amikor spontán ejted? A hiba hallatán a logopédusnak nagy eséllyel lennének ötletei, hogy mit csinálj - illetve mit csinálj máshogy -, vagy mivel gyakorolj.

2020. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Logopédus
2020. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös olvasd el amit írtam, és értelmesen válaszolj mint pl.: a 4-es
2020. máj. 4. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!