Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az a gyakoribb,...

Szerintetek az a gyakoribb, ha valakinek megmarad a zenei ízlése olyannak, mint tinédzserként volt, vagy az, ha radikálisan megváltozik?

Figyelt kérdés

Gyakran mondják azt a kamaszoknak, hogy majd kinövik az aktuálisan kedvelt előadóik, irányzatokat. Ugyanakkor az sem ritka, ha valaki felnőttként is azt a műfajt kedveli, amit tinédzserként, bár utóbbi esetben nem feltétlenül ragadnak le az akkor hallgatott előadók mellett.


Személy szerint én kizárólag hip-hop számokat hallgattam 2 évvel ezelőttig, azóta pedig a dzsessz lett az elsődleges műfajok, de a komolyzenét is kedvelem. Persze, hallgatok még hip-hop előadókat is, de ritkábban, és néhány kivételtől eltekintve másokat.


2020. ápr. 28. 18:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én ízlésem nagyjából megmaradt tinikorom óta, de közben felfedeztem más zenéket is, és nemcsak újabbakat.

De a nagyon trendi, új előadókat annyira már nem követem figyelemmel, egyszerűen kevesebb van, ami megfog közülük. Pedig tizen-és huszonéves koromban olyan voltam, mint a szivacs, könnyűzene terén. Szóval rám érvényes a fentebb bemásolt szöveg az életkor és a zenei ízlés változásának összefüggéseiről. 43 éves vagyok.

2020. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amiket szerettem

- tiniként: pop, eurodance, bubblegum dance

- 20 felett: eurodance, trance, j-pop, eurobeat

- 30 felett: j-core, happy hardcore, eurobeat

Szerintem én kb maradtam hasonló vonalon, mint tiniként. :) Most 35 vagyok.

2020. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem idővel egyszerűen kieszelésedik az ízlésünk, több mindenre vagyunk nyitottak.
2020. ápr. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Gyökeresen nem változott meg, de eltolódott, a régi értékek megtartásával.


Azaz tini koromban 80-as évek, (kilencvenes eleje) Depeche Mode-os voltam.

Hosszú évekig. Amikor bejött a Scooter és a Brooklyn Bounce, akkor kissé elfordultam a Mode-tól és ezek mentek nálam, majd ahogy idősödtem, nagyon elmentem a tüctüc techno-k felé (diumdisu), de közben megkedveltem Chris Rea zenéjét is, ami se nem Depeche-es, se nem technós.


Ma 51 évesen sokat hallgatok tüctüct és Nigel Stately-féle Deep-et, de a Depeche Mode ugyanúgy jelen van az életemben, sőt, hatalmas élmény volt a nyáron a koncerten részt venni.

Tehát ha összegezni akarom,nekem inkább bővült a repertoár.

2023. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!