Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet teljesen (vagy...

Hogyan lehet teljesen (vagy kb teljesen) megszüntetni a szorongást?

Figyelt kérdés

Sajnálom ha hosszú lett, de nem tudtam rövidebben kifejteni úgy, hogy ne tűnjek sültbaromnak.


Ha jól tudom, akkor a pszichopata személyiség nem szorong. Na, egyszerű példa: ez elméletben úgy festene, hogy ő tök pucéran kimegy az utcára, és a pulzusa eggyel sem megy feljebb, mikor elkezdenek neki ordibálni, meg ráhívják a rendőröket, vagy valami hasonló? Szó szerint értendő, hogy nem szorong?


Másik: Ha rám különösen erős hatással van az alprazolám (frontin), akkor kijelenthető, hogy erősen szorongok alapjáraton, még ha "nem is veszem észre" soha? Tehát társas életem van, bár gyakran kisebb elzárkózásokkal (metakommunikációt illetően pl észreveszem magamon az ilyen testjeleket esetenként).

Továbbá évek óta olyan, mintha részeg lennék, de nem szédülök semennyire. Tehát ez az "álomszerű" érzés is jelen van. Ha jól tudom, ezt is okozhatja a szorongás.



2020. ápr. 29. 07:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Tisztázás érdekében: a pszichopatás dolog csak mellékszál, azt csak tudni szeretném, hogy úgy kell-e érteni ahogy én teszem. A lényeg a kérdésem másik fele :)
2020. ápr. 29. 07:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges szorongásnak életmentő funkciója van. Ha nem lenne belénk kódolva, akkor már kihalt volna az emberiség. Normál módszerekkel nem lehet annyira nyugodtnak lenni, h pl jön a vonat, te meg tök nyugodtan lefekszel a sínekre olvasni.

A pszichopaták betegek, biológiai értelemben nem képesek szorongani, mint h pl te nem vagy képes repülni. Hiába akarsz, nem tudsz akkor se ha belefeszülsz.

A nyugtatók kêmiai úton nyomják el a szorongást. Mintha egy szőnyeget terítenêl egy izzó vasdarabra. A vas ettől nem lesz hideg, csak nem látod, h izzik. Ne vegyél be nyugtatót pl 2 hétig, és az lesz az alap szorongás szinted.

Az álomszerű êrzés a szorongástól van. Ha magadat érzékeled furcsán idegennek, az a deperszonalitáció, ha külvilágot, az meg a derealizació. Ezek el tudnak múlni, ha megnyugszol. A biológiailag kódolt önvédelmi szorongás nem fog, de ne is akard.

2020. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom, akkor a pszichopata személyiség nem szorong."


Rosszul tudod, és ne menj mélyebbre ebben a témában.


A szorongást nem lehet és nem is kell megszüntetni. Az az Élethez tartozik. A kóros éa állandó, naygfokú szorongással kell valamit kezdeni. A szimpla, a normális az marad.

2020. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*deperszonalizáció, elütöttem elnézést
2020. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szorongás normális, bizonyos stádiumnál kell orvoshoz menni ha már túlzásba megy át befolyásolja, hátráltatja a napi életedet. A pszichopata nem lehet össze téveszteni a szorongással mert az teljesen más.
2020. ápr. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!