Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen intézkedéseket...

Ti milyen intézkedéseket "tartanátok meg" a mostani időszakból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az jutott ma eszembe vásárlás közben, hogy végre milyen jó, hogy kötelező 1,5-2 méteres távolságot tartani egymástól. Nem lehetne ezt mindig így?


A halálom, amikor a sorban mögöttem álló a lábamra tolja a kocsit, liheg a nyakamba, bökdös a szatyrával.


Ha nagyritkán buszozom, akkor az arcomba lehelli a fokhagymaszagot vagy a cigiszagot, hozzám ér, megfogja a kapaszkodóval együtt a kezem.


Ezek most végre nincsenek, szerintem ennyi személyes tér eleve kellene, hogy járjon mindenkinek.


Nektek mi erről a véleményetek, van olyan szokás, amit "megtartanátok" a járvány után is?


2020. ápr. 29. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamit valamiért. Ha van hely bőven, de valaki mégis a nyakadba liheg, az szokás kérdése.


Viszont ha a buszon akarsz ekkora helyet magadnak, mint ami most van, ahhoz 10x annyi buszt kéne járatni. Ott azért a költség is fontos tényező.


Azt viszont megteheted, hogy a járvány után vidékre költözöl (ha eddig városban éltél). Mindjárt kisebb lesz a zsúfoltság. Persze ennek az előnyeit és a hátrányait ugyanúgy el fogod szenvedni.

2020. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Kerüljük a puszit.

Ezt szívesen megtartanám. A férjemen és a gyerekemen kívül gusztiustalannak tartom a másikkal való pusziszkodást aki ismerős/egyéb rokon.

2020. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen puszi-puszi meg kézfogás nem bánnám, ha kimaradna a továbbiakban az életemből. Főleg mikor saját lakótársam látom, hogy hugyozás-szarás után simán nem mos kezet aztán meg jönne elköszönni...


Plusz maga a tömeg ami nem hiányzik, lehet haladni az utakon, nem tolonganak a buszokon, maximum a boltokban van tömörülés.

2020. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik, hogy mindenféle interakcio nelkül végig tudok menni egy hosszu jàrdaszakaszon es csak ritkàn kell kerülgetni vkit.

Nincsenek szemkontaktok, gunymosolyok, stirolàsok, leszolitàsok, hogy mennyi az idö vagy vegyél zoknit, nem kell folyamat kényszeresen lehuzodni a jàrda szèlère meg a fübe, ha jönnek szembe, vagy aggodni hogy a mögöttem levönek a fenekemen van e a szeme, vagy hànyan fognak röhögni ha megbotlok, vagy ajtokban toporogni mert jönnek ki es meg kell vàrni, stb.


Olyan felszabadult érzés, amit eddig nem is ismertem, hogy ilyen létezik, hogy jokedvvel tudok menni egyenesen elöre szabadon. Nekem ez teljesen uj.


Plusz nincs zsivaj, meg nagy autoforgalom, hanem madarakat is hallok. Ilyen szempontbol hogy relative CSEND van, nagyra értékelödött a szememben a lovaskocsi korszak :)


Csupa meglepetés. Amit ugy meg is hagynék.

2020. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A két lépés távolságot én is szeretném megtartani, jóval élhetőbb lenne úgy a város, de ehhez nem ártana, ha némelyek képesek lennének civilizáltan viselkedni. A te példáddal élve azok biztosan soha nem fognak távolságot tartani, akik a kezeddel együtt markolják meg a kapaszkodót (és kezet sem mosnak, ha nem szól rájuk senki...). A kézfogást is elfelejthetnénk végre világszerte, semmi sem indokolja, köszönni enélkül is lehet
2020. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén szólva én megtartanám a tömegközlekedésen a maszk viselési kötelezettséget.

Ezen felül a home office-t is jobban erőltetném azoknál, akiknél erre mód van. Jelentősen könnyebb a közlekedés az elmúlt hetekben. Akinek nem helyhez kötött a munkája, azt nem szögezném az irodájába.

Az a típusú ember, aki a másik nyakába liheg a sorban, az most is pont ugyanezt teszi az én tapasztalataim alapján sajnos.

2020. ápr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, egyébként vicc, de nagyon sok cégnél bőven elég lenne a home office. Csak ugye arra kapod a pénzt, hogy bent vagy, látnak holott a munka otthon is kész lenne, mert muszáj megcsinálni. De szerintem a legtöbb helyen vissza fog állni az irodai munka a "normál menetrendbe".


A kézfogás sem hiányzik bemutatkozásnál, az járványtól függetlenül nem túl higénikus, sosem tudod a másik mit csinált előtte. :D

2020. ápr. 30. 08:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

- nagyobb távolság tartása sorban állásnál, stb.

- home office, ha nem is állandóan, de heti pár napban (az én munkám lehetővé tenné)

- soha többé puszi, kézfogás vadidegen emberrel... soha nem értettem, hogy miért kell

- az üres utcák, vonatok

- maszkviselés különböző, zsúfoltabb helyeken

2020. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A maszk használatával és távolságtartással egyet tudok érteni a jelenlegi formában.


Eddigi fertőző betegségeim 90%-át tömegközlekedésen szedtem össze mikor egymás arcába köhögtek az emberek. Vagy mielőtt elkezdődött ez az egész, rendszeres volt hogy éreztem, ahogy konkrétan a nyakamra köhög a mögöttem ülő.


Boltban ugyanez, egyszerűen frusztráló mikor a nyakamba liheg a mögöttem álló mamika meg tolják rám a kocsit és a hónaljam alatt már pakolják a cuccukat a szalagra mintha nem lenne holnap.

2020. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor nagyjából ugyanazokkal az intézkedésekkel ért egyet mindenki.

A busz eleve egy fertő. Beleköhög/tüsszent a kezébe, megfogja a kapaszkodót stb. Arról nem is beszélve, hogy néha milyen alakok szállnak fel és ülnek le.

2020. ápr. 30. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!