Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sikerült már kilábalnotok egy...

Sikerült már kilábalnotok egy nagyon nehéz időszakból? És utána tényleg boldogabb lett az életetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg az MSc utolsó évét végzem, és nagyon nehéz szakon vagyok. Sajnos nem sok idő jut az emberi kapcsolataimra, és pénzem sincs nagyon. Nagyon hiányzik, hogy legyen egy társam, de jelenleg ezeket félre kell tennem, és elvégeznem az egyetemet. Remélem utána több időm lesz magamra és hogy kapcsolatokat alakíthassak ki.


Ti hogy éltétek meg a hasonló nehéz időszakokat?


2018. nov. 2. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, de egyszer minden rossz véget ér! Azért ebben az időszakban is igyekezz legalább havonta néhányszor kikapcsolódni barátokkal, mert a feltöltődésre is szükség van!
2018. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen probléma kb minden ember életébe bekövetkezik aki 18-25 év közötti leginkább. Akár pályakezdés terén amikor munkába áll, akár oKJ-s tanfolyamra megy, akár egyetemre stb...

Ilyenkor az ember már megkomolyodás szélén áll (többség legalább is) és ilyenkor koncentrál rá a jövőre hogy az jó legyen és minden más egyéb a háttérbe szorul. Ilyenkor jön a pénz hiány oké hogy a szülők eltartanak, de másra nem fog telni szórakozásra főleg, és ugye a társasági élet is a háttérbe marad, mert ugye a középiskolás barátokkal úgy is megszűnik így a kapcsolat stb...

Ebből csak akkor fogsz igazán kilábalni ha már belépsz a munkába, és ott belelendülsz a dogokba amihez kell 2-3 hónap, és amikor már az életed rutinszerűvé alakul, és már pénzed is lesz, akkor lesznek új barátaid is, meg minden szépen lassan megfog oldódni, ha teszel is érte.

Most jelenleg ezt túl kell élned, és utána jobb lesz szépen lassan. A lényeg hogy ne keseredj el, mert nem ez lesz hosszú éveken át. De arra számíts hogy kb 1 év kell mire helyre állsz, tehát 1 év múlva kb ilyenkor már másképp fogod látni a dolgokat.


Ez ilyen sajnos.

2018. nov. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat jelent :) Mindkettőtöknek ment a zöldkéz :)
2018. nov. 3. 01:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehezen lábaltam ki a nekem kiosztott nehéz élethelyzetből, de nagynehezen rendeződött, és volt pár jó hónapom utána. Azonban az élet olyan, mint egy diagram: 1* fent, 1* lent, és van olyan ember, akinél több a lejtmenet.

Szóval nekem ez utóbbin kellene változtatnom.

2018. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!