Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen intézkedéseket hoztak...

Milyen intézkedéseket hoztak felétek, korona vírus ügyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felétek ahol laktok a polgár mesterek milyen intézkedéseket hoztak mióta rájuk lett bízva a döntés?

És amilyen döntéseket hoztak azt felétek betartják az emberek?

Még annyi hogy oda tudnátok írni hogy melyik megyében laktok?


2020. ápr. 19. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Semmilyet. Le vannak zárva a parkolók a forgalmasabb helyeken de ennyi.
2020. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
csak egészségügyi okokból szabad a közterületi padokat használni. bp.
2020. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk ezek az országoshoz képest eltérő rendeletek (Székesfeérvár):


"A kormányrendelethez képest az önkormányzat az alábbi szigorításokat hozza:

- A közterület használatának tilalmát rendeltem el – egészségügyi szükséghelyzet kivételével –

a 18 év alattiaknak 20 órától másnap reggel 6 óráig.

- Háziállatot sétáltatni kizárólag a lakóhely, tartózkodási hely vagy magánlakás bejáratától számított 1000 méteres körzeten belül lehet.

- Közterületen – az egy háztartásban élők kivételével – más személytől biztonságos védőterületet tartva lehet tartózkodni.

- Közterületen sporttevékenységet – az egy háztartásban élők kivételével – kizárólag egyedül, más személytől legalább 10 méteres távolságot tartva lehet végezni.

- Közterületeken kötelező a védőmaszk, vagy más az orr és a száj eltakarására alkalmas textil viselete."


Azt nem tudom, hogy mennyire tartják be az emberek én nem a belvárosban lakom így nem is jártam arra mostanában. Itt a környékünkön általában betartják, bár errefelé rendőrt sem nagyon láttam.

2020. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok, azt kifelejtettem, hogy ezek a szigorítások csak hétvégére vonatkoznak.
2020. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kirándulós helyek környékén lezárták a parkolókat vagy az oda vezető utat.

Mert ilyen jó időben tömegek mennének kirándulni.


Hát, a parkolókat nem lehet használni, ezt betartják, de sokan mennek kirándulni gyalog.

Vagy ami rosszabb, valameddig elmennek tömegközlekedéssel. Ráadásul még buszon is sokan vannak maszk , gumikesztyű nélkül.

Ezek nem kötelezőek, de akkora zsúfoltság az szerintem potenciális veszélyforrás.

Borsod megye.

2020. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egyenlőre semilyet,de ha így haladunk akkor biztosan ő is el fogja rendelni ezeket a dolgokat mint például Egerben,állítólag többször el hangzott ez a szályából,szerencsére engem nem nagyon érint mivel sofőr vagyok,ugyan úgy járom a világot mint eddig, csak szigorúbbak lettek a szabályok és távolságtartó lettem, egyébként Heves megyei vagyok.
2020. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Le vannak zárva a parkolók, kilátók, parkok. Közterületen, élelmiszerüzletekben a maszk viselése kötelező.


Nem nagyon tartják be az emberek, voltak fiatalok, akiket csoportosulás miatt megbírságoltak. Vállalkozó megnyitotta üzletét, az üzlet előtt ember tömeg, másnap be lett záratva a vállalkozás. Kordonok kerültek kihelyezésre. Közterület felügyelők, polgárőrök, rendőrök (mellékesen a trafipaxolást szorgalmasan gyakorolják) éjjel-nappal cikáznak a városban.

Minden lakosnak szájmaszkot ad a polgármester, akinek nem jutott telefonáljon és kiviszik neki házhoz.

Idősek, akik segítségre szorulnak az önkormányzat segít a bevásárlásban, gyógyszerek kiváltása stb. Helyi civil szervezetek is segítséget nyújtanak.


Veszprém megye.

2020. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmilyet

Heves megye

2020. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!