Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes férfiak autó nélkül...

Egyes férfiak autó nélkül hogy vannak meg míg mások képtelenek anélkül élni?

Figyelt kérdés

Azért az tényként kimondható hogy férfiak nagyobb része szinte együtt lélegzik az autójával, olyan mintha egy testrésze lenne. Ha átmenetileg nincs neki, elveszettnek, önbizalomhiányosnak, szinte férfiként megszűnt embernek érzik magukat.


És akkor vannak ezek a hibrid, férfinak kinéző lények akik kívül vannak ezen a dolgon és anyagi lehetőségeiktől függetlenül egyszerűen sosem vesznek autót. Gyerekes módon bicajjal járnak, buszon, vonaton utazgatnak közben könyvet olvasva, zenét hallgatnak, filmet néznek vagy beszélgetnek. Mintha soha nem hallottak volna a másik táborról.


Mitől függhet hogy egy férfi melyik táborba igazol?



2020. ápr. 29. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem vagyunk egyformák.
2020. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek megvannak a maga függőségei. Kinek ez, kinek az.
2020. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Értelek, mert én férfiként a karórával vagyok pontosan ugyanigy. Az is ugyanúgy egyfajta tradicionális falloszszimbólum, és önkifejezési mód, az egyéniség kiterjesztése a férfi számára, mint az autó. És mégis, nem mindenkinek.


Nekem meg autóm nincs, mert sosem tudtam jól vezetni, nincsenek meg hozzá a kellő képességeim. Ettől még férfinak érzem magam, sportos vagyok szőrös vagyok, szakállas vagyok, férfias vagyok :D De karóra nélkül mintha kasztrálnának...


Amúgy, ha lenne kocsim én is valami férfias at választanék. Én azokat a férfiakat megértem, akiknem nincs kocsijuk és bicikliznek, azokat viszont nem, akik női bevásárlóautókkal, és városi minikkel közlekednek. Az nagyon fura nekem. Pedig ők is férfiak. :)

2020. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A te logikád szerint nincs kérdés. A férfiaknak autójuk van, aki pedig megvan nélküle, az "hibrid, férfinak kinéző lény".

Pedig volt már szó róla többször is, hogy a világ nem fekete-fehér. A közlekedésben általában többféle megoldás van egy adott feladatra, ezek közül az optimálisat választjuk. Ha mindig, minden feladatra az autó az optimális választás, ott valami nem stimmel.

2020. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kapaszkodj meg . Egyenlőre egy kisvárosban élek , így gyaloglok a munkahelyemre , aztán onnan haza , a boltba és szinte mindenhova . Ha olyanom van akkor bringázom a környéken . És azt is eldöntöttem már 27 évesen , hogy ha rajtam múlik soha nem lesz autóm . Persze az élet produkálhat helyzeteket mikor majd kell . Ezen felül meg most csinálom a nagymotor jogsit mert neked a négy kerék, nekem a kettő . De egyenlőre tökéletesen megvagyok a gyaloglással , a tömegközlekedéssel és a bringámmal. Ja az én hobbim meg a bringa ( és majd a motor lesz ) és én arra költök annyit mint más férfi az autójára . Egyszerűen nem hoznak lázba a négykerekű dolgok . Nem tartom magam cseppet se férfiatlannak . Hibridnek meg aztán pláne nem . 😂

27/f

2020. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem de egy gyökér vagy... :)
2020. ápr. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj már bele, mi lenne, ha minden férfinak lenne autója? Moccanni nem lehetne az utakon. Nincs elég kornyezetkarosito dolog körülötted?
2020. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt érzed remélem, hogy azt nevezed gyerekesnek, aki kíméli környezetét, utazás közben is olvas és nem egy tárgyhoz köti férfiségét, nem pedig azt, aki egy közlekedési eszköztől függően bír önbizalommal?

Nekem például azért nincs autóm, mert egyrész Budapest belvárosában inkább nyűg, mint előny, másrészt annyit tartózkodom az országon kívül (jellemzően olyan országokban, amelyekben egyszerűbb sofőrrel együtt autót bérelni), hogy nettó baromság lenne fenntartani egyet. Országon belül évi tízszer ha utazom, városon belül meg havi 9500Ft-ért utazom és egy sörözés után is haza tudok menni taxizás meg saját autóval logisztikázás nélkül.

Arról nem beszélve, hogy nem költök el évi legalább 1 millió forintot, ami egy elfogadható autó amortizációval, biztosításokkal, benzinnel, egyéb járulékos költségekkel.

Amúgy statisztikai alapon garantálom, hogy az autót saját választás alapján (tehát nem az anyagiak szűkössége miatt) nem vásároló emberek átlagosan a legmagasabban iskolázottak. Lehet erről lesajnálóan beszélni meg férfiatlannak tartani, de csak annyi érzik ki a szavaidből, hogy van egy jól kereső haverod, aki meg tudná venni álmaid autóját, mégis bringázik, te meg rohadt irigy vagy és el nem tudod képzelni, hogy miért tesz így.

2020. ápr. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól ertem, nálad az autó a férfiasság meghosszabbítása? Nos, hát halistennek nem mindenkinél van erre szüksége. 😂
2020. ápr. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!