Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rossz dolog, ha...

Szerintetek rossz dolog, ha nincs valakinek jogosítványa?

Figyelt kérdés
Pénze lenne rá, és időt is tudna szakítani, de túl sok fáradalomnak tartja a kresz tanulást (és túl bonyolultnak), ezért soha nem vág bele.

2020. ápr. 9. 23:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van mar jogsim szerintem mindenkepp megeri megcsinalni en habar meg csak 20 eves vagyok de nagyon sokt segit h van jogsim es nem busszal kell szamolnom meg stb hanem ott az auto es kesobb meg fontosabb lesz ha sajat csaladom lesz es pl gyerekeket elvinni valhova vagy szuleimet

Fontos lesz ha majd orvoshoz, suliba vagy esetleg surgosen kell valhova menni, pl mikor elitottek a kutyusunkat nem birtam volna h csak ott allunk es varunk hanem egybol ugrottunk az autoba es mentunk korhazba

Szoval szerintem nagy elony

2020. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
A lustaság rossz dolog. Az hogy valakinek nincs jogsija az nem rossz hanem max hátrány
2020. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom mi olyan megerőltető és nehéz benne. Lustaság és hátrány. Rossz ettől nem lesz de remélem tisztában van a KRESZ alap dolgaival
2020. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha így áll hozzá, jobb ha bele sem kezd az illető. Ebből szokott ugyanis az következni, hogy "csak menjek át", amiből pedig jön a baj, és vele az "én azt hittem". Ha nem szükséges a jogsi munkához, vagy közlekedéshez, akkor nem muszáj mindenképp letenni, autó nélkül is lehet teljes életet élni.
2020. ápr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
51%
Nem rossz.
2020. ápr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

44 éves koromig nem volt jogosítványom. Pedig számtalan alkalom lehetett volna, hogy letegyem, szóval nem a pénz miatt nem volt. 44 éves koromig nem is tudtam vezetni, bár volt a nevemen autó. Sosem hiányzott, sosem éreztem, hogy meghalok autó nélkül. Munkába könnyebb, gyorsabb volt Bkv-val bejárni. Óvoda, orvos, bolt is mind sétatávolságra volt, így ez sem okozott gondot. Ha menni kellett kocsival bárhová is, férjem volt a sofpr vagy taxit hívtam. Elvoltam jogsi nélkül.

De pár éve Egyesült Államokba költöztünk, és itt akadályba ütköztem a távolság miatt. Itt semmi sem volt sétatávolságra a helyi tömegközlekedés meg kész rémálom volt.Kénytelen voltam letenni a jogsit, hogy tudjak boldogulni. Most már van, de nem igazán szeretek vezetni. Ha otthon Magyarországon élnénk akkor ma sem lenne jogsim.

2020. ápr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem rossz


Pl járvány idején párom munka nélkül maradt, egy csomó futárt most nagyon keresnek és most bánja,hogy nincs jogsi,mert nem tud elmenni pizza futárnak és most én tartom el,de folyton beleszól a pénzembe amikor külön kasszán vagyunk, tegnap az volt a baja,hogy 2db 100g csirkemell szalámit vettem és 2db 100g paprika szalámit májast és virslit közöltem hogy

1.vírus van

2.nem fogok minden nap boltba szaladni

3. Ünnepek lesznek és keddig itthon szeretnék maradni pihenni kész pont

2020. ápr. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
52%
Valaminek a hiánya sose lehet jó dolog, max jelentéktelen.
2020. ápr. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Én már elképzelni se tudom, egy nagyobb bevásárlást autó nélkül hogy oldanék meg. 6-os csomag ásványvíz, 10 kilós macskaalom, nagy kiszerelésű mosószer, öblítő, krumpli 5 kilós csomagban. Nem szeretném ezeket több fordulóban darabonként hazacipelni, vagy kisebb vásárlásoknál is 6-8 kilós táskával sétálgatni 10-15 percet, netán ezzel tömegközlekedni.

Ügyintézésnél is sokkal hatékonyabb vagyok autóval. Sokkal több mindent el tudok végezni egy nap alatt, egyszerűbben eljutok a város különböző pontjaira, nem vesztegetem az időm arra, hogy buszra várok és a megállótól még hosszú perceket gyalogolok a célig.

A mostani körülmények között pedig végképp felbecsülhetetlen, hogy vezetek, ezt talán nem is kell részletezni.

Engem sokáig az anyagiak akadályoztak abban, hogy jogosítványom legyen. Ha ez rendelkezésre áll, nem is lenne kérdés számomra, belevágjak-e.

2020. ápr. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs még, de szerintem amúgy jó, ha van.


Nekem nem az a bajom, hogy nehéz, annyi papírom van már, nemhogymár egy ilyen kis fos fogjon ki rajtam... De mindig másra kell a pénz és kocsit sem mostanában tudnék fenntartani, ha pedig az nincs a családban sem, akkor nem indokolja igazán semmi, hogy most szerezzek jogsit. Csak elfelejteném az egészet, mire odakerülnék, hogy vezessek.


Tervezünk kiköltözni a város kívüleső részére, onnan bejárni majd kocsival lesz praktikusabb. De a munkahelyem negyed órára, az egyetem a szomszéd utcában, minden más sincs messze tömegközlekedéssel... Akkor meg most épp minek?


Mindent összevetve amúgy nagy szabadságot ad és alapvetően jól jön az életben és a munkában is, szóval biztosan megcsinalom.


24N

2020. ápr. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!