Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet palástolni ha az...

Hogyan lehet palástolni ha az embernek hirtelen sok pénze lesz? Ha szeretne mellette kényelmesen élni, akkor elkerülhetetlen hogy látszódjon is, nem?

Figyelt kérdés

Most gondolok 50.000 körüli karórára, olyan ruhaszettre ami eyben mondjuk 100.000 forint, új autóra, a ház drága berendezésekkel történő berendezésére, így tovább.


Ezeket olyanoknak tartom amik (nekem) kellenek a kényelmes élethez. Ilyen módon viszont elkerülhetetlen hogy ne robbanjon be az ismerettségi körben az, hogy biztos bűnöző vagyok vagy valami - jó hazai mentalitásunkhoz méltó viselkedésünket hűen szolgálva.


Nem nyertem a lottón sajnos, csak elméleti kérdés.



2020. ápr. 30. 07:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
50.000 ft os karora meg 100.000 ft ruhaszett egyaltalan nem feltuno.
2020. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, bem annyira elit, azért szerintem egy addig átlag "pólófarmer" embernél észrevehető lehet.
2020. ápr. 30. 07:30
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja de persze főleg ismeretségi körre vonatkozik a kérdés. Az idegennek mindegy ha úgyis úgy lát először.
2020. ápr. 30. 07:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kényelemhez az is hozzátartozik, hogy nem kell másoknak magyarázkodnod, vagy tévedek?
2020. ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem magyarázkodásról van szó, idegesítene hogy fröcsögnek. Az a baj hogy sok ember már 200-250 nettós állásra is utálkozott. Nem tudom akkor mi lenne. Mert leszarni leszarom ahogy tudom, de idegel hogy a más életével foglalkoznak mert nekik nincs ezek szerint.
2020. ápr. 30. 07:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell magyarázkodni.

Mi a férjemmel pár éve nyertünk az euro lottón szép kis összeget. Úgy döntöttünk, hogy veszünk pár ingatlan Budapesten, Londonban, és azok kiadásából bőven eléldegélünk. Mi nem magyarázkodtunk. Titkolni sem tudtuk, ezért ha kérdeték a rokonok, megmondtuk. Nyertünk annyi pénzt, hogy a jövőnk miatt befektettük ingatlanokba. Így most nem kell dolgoznunk. Akinek akartunk annak segítettünk. Biztos volt morgás, de nem foglalkoztunk vele. Nem kell magyarázkodni, vagy mentegetőzni, mert jobb lesz az ember sorsa.

2020. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem palástolni kell, hanem okosan csinálni. Attól, hogy van néhány jó ruhád, van egy kényelmes jó autód, van egy szép házad, még senki sem hiszi, hogy te vagy a milliomosok milliomosa.


Az óra: egy 350 eurós óra nem nagyon feltűnő, csak annak, aki tudja, hogy mit jelent az a márka. És az mindjárt kb. 100.000 forint.


A lakásodba azt engedsz be, akit akarsz, egyébként nem kell senkinek sem posztolgatni a neten semmit bentről vagy nagyon okosan kell a képet csinálni.


Képek, ingatlanok, értékpapír - ez mind nem látszik. A jó és értékes képeket csak egy profi tudja megkülönböztetni az olcsó mázolmánytól, nem szaladgál minden lakásban eredeti Rembrandt.


Nyaralni elmehetsz úgy is, hogy nem pakolod teli magad aranyakkal (ami szerintem nem csak roppantul ízléstelen, de ostobaság is), és ennyi. Ki mondja meg, hogy neekd valójában mennyi pénzed van?


Nem kell dicsekedni, nem kell feleslegesen szórni a pénzt és ennyi.

2020. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igaz! Nagyon klassz valaszok. Köszi!
2020. ápr. 30. 08:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy elég komoly vállalkozót, tudni lehet róla hogy elég komoly szakember, és ehhez mérten elég komoly cégei vannak. Az öltözködése viszonylag egyszerű ahogy mondtad farmer póló, van egy modern, de nem hivalkodó kocsija.


A céges dolgairól nem sokat beszél, de egyszer megtudtuk az egyik cégének a nevét, rákerestünk céginfókba és ott láttuk hogy előző évi bevétele 30 milliárd forint volt.

Még is úgy sétálgat az utcán hogy a kutya nem nézi ki belőle.

2020. ápr. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, igényfüggő nagyon. Köszi mindenkinek a szuper válaszokat!
2020. ápr. 30. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!