Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez melyik "attachment style"?...

Ez melyik "attachment style"? (anxious/dismissive/fearful avoidant)

Figyelt kérdés

Abban a pillanatban, amikor valaki olyat mondd, ami nem tetszik*, egyből elvágok minden érzelmi köteléket, nekem onnan az illető halott, sosem lesz több, mint egy ismerős - legyen az barát, rokon, vagy más. (*Természetesen nem piti dolgokról van szó, mint például hogy ő a kéket szereti én meg a pirosat. Inkább eltérő morális értékrendről, ütköző politikai nézetekről, ellentétes vallási meggyőződésekről...)


Melyik típusra jellemző ez a drasztikus érzelmi reakció?



#anxious #attachments styles #fearful avoidant #dismissive avoidant
2020. máj. 1. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

A fiatalokra. :D idővel tudni kell elfogadni hogy a világ természete, hogy az ember nem ugyanolyan. Mindenkinek a neveltetése, különböző hatások okán alakul ki a világnézete stb.

Fiatalon én sem bírtam elviselni ha másnak más véleménye volt, s bár nem venni róla tudomást azért nem, de veszekedni képes voltam. 30 felett már csak legyintek. Sőt. Azon lepődöm meg, ha valakit megismerek és kiderül hasonlóak a nézeteink. :D

2020. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Buta. Mégis miért baj, ha más nem ugyanúgy gondolkodik, mint te? Ez a normális, hogy nem egyformák vagyunk.
2020. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
A súlyos érzelmi defektekkel rendelkező, éretlen, nulla empátia emberekre. Nem hiszem, hogy ez a kötődési zavarok közé tartozna.
2020. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ennek nem a kötődéshez van köze.
2020. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elmagyarázom még egyszer: nem arról van szó, hogy leköpök valakit, ha neki az ananászlé ízlik, amikor az én kedvencem az epres limonádé. Hanem arról van szó, ha homofób/transzfób/rasszista/antiszemita/stb f.$zságokat köpköd a jelenlétemben, akkor az én szememben $z@r alak az illető és nem akarok vele kezdeni onnantól semmit. Ez lehet szülő vagy szerető, nem érdekel hogy ő nevelt fel vagy hány évet töltöttünk együtt, ilyen kommentek után nem tekintek rá megbízható, érzelmileg érett emberként és megszakítok minden érzelmi kötődést felé.
2020. máj. 1. 17:24
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Magyarázhatod naphosszat, de ez még mindig nem minősül kötődési zavarnak.
2020. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hol nem kötődési zavar, hogy ilyen könnyen elvágok magamtól embereket? :)
2020. máj. 1. 17:36
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Itt sem tudod elfogadni, ha mas nem ugy gondolkodik, mint te. Erdekes egy defekt ez.
2020. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen voltam, csak aztán bekerültem a munka világába és rájöttem, hogy nem kifizetődő és nem lendíti előre az életemet, ha kimondom a véleményemet vagy elhatárolódom olyan emberektől, akikkel együtt kell dolgoznom.
2020. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elkerülő vagy félelemteli
2020. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!