Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a nőknek/lányoknak nehezebb az élet? Miben nehéz vagy miben nehezebb?

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 23:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%

Megosztó és általánosító kérdés. Nem lehet így megítélni, hogy melyik nemnek mennyire lehet nehéz. Nehéz a nőnek szülni, ahogy nehéz a férfinak 50 fokos napon építkezni. Egymás feladatát átvenni meg még nehezebb lenne mindkettőnek.

Mondjuk azt még nem hallottam, hogy nőnek azért nehéz lenni különösen, mert epilálni kell, meg mosni, de hát van új a nap alatt :D

2020. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
57%

Itt nem az epilálás a lényeg, hanem az elvárás. Ha egy férfi szőrösen hagyja magát az természetes, hiszen férfi. De a nők is szőrösek, viszont ők nem lehetnek természetesek. A "természetes szépség" egy szőrtelen, nem narancsbőrös, tiszta arcú nő (tehát edzés, diéta, full body gyanta) és natúr smink, nem ősz haj. (aki huszonéves korától őszül, beszopta, fiúk hagyhatják őszre, letolhatják kopaszra, nők nem)

Tehát nekünk már egész korántól az a feladatunk, hogy hazudjunk a külsőnket illetőleg. Pedig nőknek is nő bajuszkája, meg nekünk is szőrös a hónaljunk. De ezek az elvárások szépen beépültek, és ha egy nő kicsi túlzásba esik a sminkkel és más kozmetikai hülyeségekkel (műszempilla, ajakfeltöltés) megkapja, hogy micsoda ízléstelen ribi. Hagyjuk már. Elég az alacsony önértékelés és a nők minden megtesznek azért, hogy elfogadhatóak legyenek.

Ekkora elvárás czunami a férfiakkal szemben nincsen, csak azért mert férfiak. Az, hogy valaki egy párkapcsolatban mit vár el, az egyéni preferencia mindkét nemnél.

2020. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%

"Ekkora elvárás czunami a férfiakkal szemben nincsen"


Nem, mi? Csak legyen mm pontosra igazított szakállad, hetente fodrász, öltözz a legdrágább ruhákba, járjál autóval mindenhova, legyen meg a minimum évi egy nyaralás külföldre, ja és lehetőleg szüless magasnak és jóképűnek.


[link]


Így kell kinézned, de lehetőleg legyél pénzes is mellé, humoros, de azért tudjál komoly is lenni, legyél kedves, de azért tudjál kemény is lenni, legyél romantikus, de azért néha szrd le a nőt hogy ne érezze magát kiszolgálva, stb. Azt nincsenek elvárások.


Ilyenek, hogy szülés... Jó, biztos rossz, de nem szültök naponta, hagyjuk már.

2020. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, mi ez az ostobaság? Írtam, hogy vannak egyéni preferenciák, de kimehetsz az utcára akkor is ha nincs belőtt szakállad. Próbáld meg ezt nőként szőrös lábbal, festetlen, őszülő hajjal mondjuk harminc évesen, tuti hajléktalannak néznek.

Arról nem is beszélve, hogy milyen gáz pasiknak is van csaja, úgyhogy leállhatsz itt is a hülyeségeddel.

A szülés meg nem csak egyszer-kétszer gáz,tönkrevágja az egész testedet utána, hiába edzem én is, lóg a hasamon a bőr, és odalent sem működik minden olyan flottul mint szülés előtt. Az egész testünk rámegy, miközben hatalmas elvárás van a testünk felé. Szerintem ezért növekedtek meg a nőknek is az elvárásai a férfiak irányában. Tegyenek már ők is magukért.

2020. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
43%

1. De ha szőrős képpel megy ki az utcára a férfi őt is csövesnek nézik, minimum hogy kiigazítja, borotválkozik, trimmel, kinek mi. Azért mi se lehetünk csövesek, ne ámíts. Meg mintha a férfiaknak nem őszülne a haja, sőt ők sokszor kopaszodnak is, aminek nem tud mit csinálni, genetika. Ti nők olyan dolgokat takartok el sminkkel meg stb-vel ami nem genetika, egy férfinak meg gyakorlatilag már születése óta jó paraméterekkel kell rendelkeznie, mert például a magasságán vagy arcformáján (ha nem jóképű) nem nagyon tud változtatni.


2. Arról nem is beszélve, hogy milyen gáz nőknek van néha pasija. Ez oda-vissza igaz.


3. Senki sem kényszerít, hogy szülj, a gyereknemzés általában közös megegyezés, minek mentél bele akkor?

2020. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

Én elmondtam a hatásait. Nyilván szeretem a gyerekemet és nem bántam meg. De a férfiak ilyenkor furán szoktak állni a feleségükhöz. Tisztelet a kivételnek.

Látom, a felét sem sikerült megérteni annak amit írtam, úgyhogy inkább fejezzük is itt be. Ha nem látod a különbséget a szimpla ápoltság (zuhany, dezodor, arcborotválás) meg a külsőbe való állandó beavatkozás között (gyanta mindenhol állandóan, hajfestés stb) akkor kár erről vitázni.

Nyilván te sem a szőrös lábú cserkészlányt nézed meg, mint minden férfi, te is elvársz olyan dolgokat egy nőtől amiket neked nem feltétlenül kell megtenni. Ha egy nő tetszeni akar, teljesen természetellenes módon kell törekednie a természetességre. Ennyit mondtam. A kérdezőnek.

2020. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%

A nőknek nem is elvárása, hogy egy férfi borotválja a lábát, mert az szerintük is férfias, ha nem így lenne nagyon sokan borotválnák hidd el, szóval itt párhuzamot vonnod teljesen értelmetlen.


A nőknek pont hogy inkább olyan elvárásaik vannak, amiket nagyon is természetellenes beavatkozásokkal lehetne megváltoztatni, pl. a 160 centis Julcsi is elvárja a 180 centis magasságot, mert ő szökő évente egyszer magassarkút akar felvenni, na ennyit erről.

2020. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Mázli, hogy nem 500 évvel ezelőtt éltetek :D
2020. máj. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

Nő vagyok. Leírom én miért érzem nehéznek, hogy nő vagyok, és mit vettem észre a páromon, hogy neki miért nehezebb férfinek lenni


Nálam: Pokolian fájdalmas menstruáció, és vérözön.

De legalább rendszertelen is. Járhatok vele orvoshoz, akik étrendkiegészítőn meg fogamzásgátlón kívül semmi értelmeset nem csináltak velem.

Ha nem járnék remdszeresen magánnőgyógyászhoz, minden hónapban lenne fertőzésem. A hormonjaim se okésak.

Lehet nem lehet gyerekem. És kicsit tartok tőle én is, hogy egyedül maradok a gyerekkel. Bár ha a mostani párommal maradok akkor szerintem nem hagy egyedül, és így szeretném.

Nem hittem hogy vannak ilyen emberek de megkaptam pár "intelligens" férfitől, hogy nekem csak egy gazdag pasit kell választanom, és nem kell tovább dolgozni, plusz miután szülök, a mostani párim tuti otthagy mert ronda lesz a testem.

Fütyülnek meg odaszólogatnak vad idegenek az utcán csak mert puncim van és nem nézek ki egy rakás hányásnak. (Mikor rondább voltam akkor meg azért szóltak be, hogy nem vagyok csinos, sőt egyenesen gëciszarul nézek ki)

Vad idegenek, azt hiszik, meg lehet vásárolni engem, ha vesznek nekem ezt azt. Onnan tudom, hogy mikor megtudták hogy van barátom, halál bunkók lettek velem, elötte meg meg akarta venni nekem az 1000 ft os bonbont. Nekem nagyon úgy jött le, hogy pénzzel akarnak kedveskedni.

Meg itt is rosszul esik mikor összekötik a nőt a pénzzel, meg olyanokat mondanak, hogy minket csak az érdekel, hogy legyen lakás meg kocsi.

Komolyan összeteszem a két kezem, hogy egy értelmes és intelligens barátom van, aki nem ilyen komplexusos köcsög.


Ami meg a páromnak nehéz

Ő elég vékony, de én nagyon szeretem így. Mindig azzal jön, hogy kivyúrja magát, meg izmos lesz, nem ilyen vékony. Nekem így tökéletes, de észrevettem, hogy kezdi elfogadni azt, hogy alkatilag nehezen hízik, de azért sokat fejlődött. Sajnos sokszor megkapta, hogy mivel vékony, ezért nem igazi férfi, meg beszóltak neki az utcán is. Nagyon idegessé tesz, mert nekem akkor is férfi ha nem 100 kiló tiszta izom. Szerintem jó alakja van.

2020. máj. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%

-Vérzés havonta: van, akinek fáj

-munkahely: nem egy hely van, ahova azért nem kell az ember, mert nő. Igazából én már voltam olyan helyzetben, hogy azért nem vettek fel, mert nem nő vagyok.

-és van biztos olyan, hogy egy nőnél nem a véleményt, tippet látják, hanem azt, hogy "húúú, de jól néz ki, de meghúznám!"

-nőtől elvárt, hogy szép, csinos legyen

-meg az is elvárt, hogy miután hazaér munkából, még otthon sürögjön-forogjon és lehet, a párja pedig simán csak hazamegy a munkából és szevasz, annyi volt

2020. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!