Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknek miért életcéljuk a...

A nőknek miért életcéljuk a család?

Figyelt kérdés

Mikor teljesedik be 1 nő élete? Ha talál 1 férjet, rátelepedhet és gyereket szül. Aztán bumm. De miért van ez így? Csak én látok át a szitán, könyörgöm? Huszonéves vagyok már, és azt látom hogy az idióta kortársaim férjhez mennek, puját csinálnak és szar melóban dolgoznak, és elvannak mint tehén a herén. Ez életcél a mai világban? Régen amikor semmi lehetőség nem volt még oké, de ma, a lehetőségek világában?


Bárki 30-as körüli nőt megkérdezek akinek a fia már 6-8 éves lassan (szóval már túl van a nehezén abszolút), azt mondja mindig hogy neki megfelel ez. Hova tűntek azok a bizonyos törtető nők? Akik cégvezetés mellett családot is tudnak ápolni? Vagy ma már ez az autista forma a felvett?


Kedves nők áruljátok már el, hogy miért nem tudtok felülkerekedni a fészekrakó ösztöneiteken?



2016. febr. 15. 18:45
1 2 3 4 5
 1/42 anonim válasza:
82%

Van egy csomó ösztöneink, amelyeken nem tudunk felülemelkedni.

Mit gondolsz, miért vannak a városi terepjárók?

2016. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Most téged ez miért zavar? Az utolsó dolog, amit akarok, egy gyerek, de annyira nem érdekel, hogy mások mit csinálnak.

Ne legyél lenéző.

2016. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak az általánosítás.


Amúgy meg ezzel a "Mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" hozzáállással igazán kezdhetnél valamit.

2016. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

lenéző lenéző... ez nem lenézés, egyszerűen csak beleképzelem magamat a helyükbe. Nem mondom, hogy nem akarok majd 1x gyereket, de akkor sem az hogy na bumm akk itt ennyi és évente majd 1x 1 hétre elutazok valahova és akkor erre az évre a szórakozás kipipálva, és jöhet az unalmas hétköznapi munka.


És én tényleg sok nőt megkérdeztem, és egyszerűen minimalisták, és ez nem fér a fejembe, hogy hogy lehet valaki a mai világban minimalista, amikor bármit elérhet amit csak akar... és beéri ennyivel. Ez elborzaszt, és én inkább beugranék egy betoncsizmával a vízbe ha ezt kellene csinálnom.

2016. febr. 15. 18:54
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémádat. Ha valaki abban látja a kiteljesedést, hogy gyereket szül és főállású anya lesz, miért ne tehetné? Ugyanúgy azzal sincsen gond, ha valakinek fontosabb a karrier, és esetleg nem vállal gyereket. Nem vagyunk egyformák, mindenki másban leli örömét, van aki cicás, van aki kutyás, van aki a spenótot szereti, van aki a rántott húst. Pár nő orvos akar lenni, néhány ügyvéd, van aki csak egyszerűn családanya. Ez így van jól, nincs jogunk bírálni egymást.
2016. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:
100%

"bármit elérhet amit csak akar... és beéri ennyivel. "

és mi az a "bármi"?

2016. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Személyfüggő, nem nem függő, ergo nem tudom miért alá rakni, mert nincs így.
2016. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

"Ez elborzaszt, és én inkább beugranék egy betoncsizmával a vízbe ha ezt kellene csinálnom."


Én is ezt csinálnám. De épp ez a szép, hogy nem KELL ezt csinálnom. Az meg hogy más hogy dönt... az ő élete. Ugyanúgy, ahogy én sem akarom, hogy az enyémbe beleszóljanak, én sem szólok bele máséba.

2016. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
92%

Milyen lehetőségek? Egy átlag nő fodrász, bolti eladó, titkárnő, irodista. Ezek nem olyan állások amikből bármiféle pozitív megerősítést vagy hasznosság érzetet lehet kapni. Monoton, unalmas, nem nyújt sikerélményt. Persze van egy csomó tanárnő is, de ők meg kiégnek, 40 fölött nem nagyon élvezik a tanítást. Ehhez képest a gyereknevelés iszonyú hálás tud lenni.

Vannak persze "törtető" nők is, elég sokat ismerek (mérnök, orvos, ügyvéd, menő közgazdász), de egész egyszerűen ők a kisebbség.

2016. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember szeretne előbb-utóbb családot. Nem csak a nők, hanem a férfiak is.

Az hogy valakinek gyereke van még nem jelenti az élete végét. Ugyanúgy lehetnek céljai, tervei, munkája, hobbija, stb. Nagyon sok mindent lehet ugyanúgy csinálni gyerek mellett, gyerekkel el.

Én semmi tragédiát nem látok ebben.

Az viszont fura, hogy téged ez ennyire kiborít.

Nekem egy ilyen ismerősöm volt. Aztán évek múlva kiderült, hogy ő is gyereket akart, csak hát az elviselhetetlen természete miatt senkinek sem kellett és ezért ez egy fajta védekezés volt nála, hogy úgy csinált mintha utálná a családi életet, közben szerette volna, csak neki nem lehetett.

2016. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!