Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen alkatnak kell lenni...

Milyen alkatnak kell lenni ahhoz, hogy valaki politikai pályára lépjen?

Figyelt kérdés

Általános jellemzők érdekelnének. Például a talpraesettség, műveltség, az, hogy az ember okos, jól terhelhető követelményei lehetnek. Mi mást tudtok még nekem mondani?


Arra kérlek titeket, hogy a témából hagyjuk ki a magyar politikát övező rosszallást, teljesen komoly szándékkal érdeklődök.


Ha esetleg valakinek van kedve, akkor írhat egy-két kezdőlépést is, de nem ez a fő szál, arról talán majd írok ki másik kérdést.


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2020. máj. 2. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Ha Fideszes akarsz lenni,törtetö,gatlastalan,perverz,fociimadat!

Csak a rossznak kell lenni

2020. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem nagyon segít a válaszod. Ezeket hallgattam már eleget. Van valami más amit tudsz nekem mondani?
2020. máj. 2. 11:42
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Pénz kell, elég sok, jó megbízható, és lojális tanácsadók kellenek.

Vagy te azt gondolod, hogy a politikai szereplők önmaguk táncolnak a porondon?


Az összes mögött / alá kész stábok dolgoznak több fronton akik közvéleményt kutatnak, döntéseket készítenek elő, tájékozódnak a dolgok állásáról, szervezik a megbeszéléseket tájékoztatókat, intézik a papírmunkákat hivatalos ügyeket stb.


A legtöbb képzett ügyvéd, jogász, vállalati tanácsadó, vagy médiaszakember kiterjedt ismerettségi körrel, és nyelvtudással. A politikusok zöme pedig nagyvállalkozó vagy részesedése van esetleg más úton módon bejövő havi jelentős bevétele. Egyik sem szorul rá az ezért járó pénzre.


Nekem szerencsém csak egy Agárdi L. nevű angyalföldi önkormányzati képviselőhöz volt személyesen, akinek csak a lehelpiacon volt 4 zöldséges standja. Illetve még régebben ahol laktam pátyona Sági Györgyöt ismertem látásból aki most polgármester, de van vagy 10 kocsmája, a fiának meg iphone boltja.

2020. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%

Minél gátlástalanabb, erkölcstelenebb vagy, annál jobb. Alap tudásnak számít a rutinos hazudozás, a fogalmak csűrése-csavarása, hogy bármilyen helyzetben meg tudd magyarázni a bizonyítványt. Ezen felül érdemes a pénzügyekkel is tisztában lenni, hogy tudd hová és mennyi kenőpénzt kell küldeni a Nokiás dobozban, miből lehetne sikkasztani, hogyan kell adót "optimalizáni"...


És igen, ezt teljesen komolyan írom, nem csak mocskolni akarom a magyar politikát. A világ legnagyobb részén is épp úgy mennek a dolgok mint itthon, csak épp a körítés más. Nekünk a migránsok és Soros jutott most, másoknak Trump, vagy épp Kim Dzsongun, ha nagyon sz_r helyre születtek. Korábban meg volt Sukoró, libatolvaj, Sztálin, Lenin, meg amit csak szeretnél.

2020. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Legszívesebben én is olyat írnék, hogy kemény könyök, hosszú nyelv, hajlékony gerinc kell hozzá. És még inkább erős gyomor.


De tudom, nem ilyen választ vársz.

Először is csapatjátékos alkat kell hozzá. Jó szervező legyen, optimista, könnyen tudjon ismeretséget kötni. Ne törje le a kudarc, kitartó legyen. Eléggé hasonló alkat kell hozzá, mint egy házalós ügynöknek, vagy multi-level-marketingben eredményes hálózatépítőnek.

2020. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Általánosan: határozott, magabiztos, jól tudjon szónokolni, beszélni, legyen meggyőzőereje, legyen jövőképe a terveivel, jókiállású, mindenből ki tudja magát magyarázni vagy bemagyarázni.

Ezen kívül nem ártanak, ha vannak jó kapcsolatok.

Magyarországon ez nem teljesen így van, de általánosságban szerintem ezek fontosak.

2020. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat! Felértékeltelek titeket. Ha úgy van, szívesen fogadok még más véleményeket is!
2020. máj. 2. 11:51
 8/18 anonim ***** válasza:
Leginkább az kell, és valójában ott kezdődik a politika, hogy olyasmit csinálsz amivel más emberek megelégedettségét kivívod, és még esetleg a megélhetésüket is biztosítod ami által örömmel fognak neked dolgozni, miközben te jóval többet keresel rajtuk! Az ilyenekből alakulnak ki az első "támogatóid". Erre a legtöbb esetben induláshoz a közvetlen családi köröd, rokonaid a legalkalmasabbak, vagy legalábbis azoknak kellene lenniük.
2020. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak legyen elég pénzed fizetni a saját hülyeségeikből eredő büntetést, mert te leszel a gyenge láncszem, aki leghamarabb ülni fog.
2020. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A nagyfőnök seggét tudni kell nyalni, lehetőleg saját gondolataid ne legyenek, majd ők mondják, mit kell csinálnod, és ami a legfőbb, részt kell vegyél a nemzet fölemelésében: egy egész országnyi ember életét amennyire lehetséges, el kell kúrni, hogy a slepp jól éljen, de figyelni kell arra is, hogy annyira ne kúrd/kúrjátok el az életüket, hogy ne tudjanak elmenni robotolni, vagy hogy föllázadjanak. Mindezt bármiféle lelkiismeretfurdalás nélkül, olyan természetesnek kell lennie, mint ahogy levegőt veszel.
2020. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!