Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi azt itt, hogy...

Más is érzi azt itt, hogy semmilyen társadalmi/politikai/vallási struktúrába nem illik bele, mégis talán paradox módon nagymértékű közösséget érez a többi emberrel?

Figyelt kérdés

Pl. itt vagyok én, nem illek bele se a nyugati balliberális, se a kelet-európai tradicionalista társadalmi felfogásba.


Politikailag egyik pártot vagy oldalt sem tudom támogatni az országban teljes szívből, különféle okokból.


Vallásilag nem vagyok se keresztény, se ateista, azt mondanám, hogy mélyen hívő vagyok, de olyan értékrend szerint ami nem illik bele egyetlen vallásba se, talán a keleti ortodox egyház és a buddhizmus mutat vele némi hasonlóságot.


Viszont ezek mellett színes társadalmi életem van sok baráttal és jó rokoni kapcsolatokkal, és igyekszem segíteni másokon, nagyon tisztelem az embereket.



2019. máj. 1. 01:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a dolgok mind gyűlöletet szítanak az emberek között. Jól teszed, hogy kerülöd őket. Én is ezt teszem.
2019. máj. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben nincs semmi ellentmondás. Ha körülnézek a környezetemben, sok ilyen embert látok. Sokan nem izmusokban és szélsőségekben gondolkodnak. Miért gondolod ezt ellentmondásnak azzal, hogy közösséget érzel az emberekkel?
2019. máj. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azzal én már szívtam, hogy valaki egyetlen politikai párt oldalát nem tudja támogatni, mert amikor kiderült, hogy X párt bejön, akkor az illetőről, mégiscsak az a másik oldalt képviseli, vagy hintapolitikát folytatva (értsd: kap egyet ez az oldal, kap egyet a másik, innen is-, onnan is behozunk valamit) hangoztatta a nézeteit.


"mégis talán paradox módon nagymértékű közösséget érez a többi emberrel": nincs ezzel semmi gond, próbálsz független lenni.

2019. máj. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem illek bele egyetlen struktúrába se (nem is akarok), de nem is érzek különösebb közösséget a többi emberrel, igaz, erre se vágytam sose, mint ahogy arra se, hogy bárhová beilleszkedjek. Teljes mértékben a saját utam járom és nem igazán foglalkoztat, hogy a többség mit szól hozzá, mások véleménye nem befolyásolja az életminőségemet. Ettől függetlenül teljesen rendben vannak az emberi kapcsolataim, jó a párkapcsolatom, szuperek és hosszútávúak a barátságaim, a munkahelyi kapcsolataim is jók, stb. Nem látok semmi furcsát ebben.
2019. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!