Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy gondoljátok, hogy a...

Ti is úgy gondoljátok, hogy a "nincs időm" mondat az esetek nagy részében csak egy kamu kifogás?

Figyelt kérdés

Olyan emberek mondják, hogy nincs idejük semmire, akiknek szinte semmi dolguk. Nem 12 órában dolgoznak, nem kell gyerekeket eltartaniuk, van, akinek még házimunkát se kell csinálniuk.


Nemet mondanak programokra, mert hogy ők nem érnek rá és nincs idejük, közben tök hamar végeznek a tanulással/munkával/bármivel és utána már csak tv-znek és nyomják a gépet.


Konkrét példa egy konkrét emberről: levelezőre jár egyetemre, tehát (ha épp nincs korona) havi 8 alkalomnál többször nem kell bejárnia, nem olyan kemény szakon tanul, tehát a beadandóival meg a tanulással is tud haladni, főleg, hogy nem dolgozik semmit. Szüleivel lakik, ők csinálják a házimunkát. Ehhez képest havi 1x ér rá találkozni, akkor csak este 8 után, a lakásától max 10 percre lévő helyen és 1 óra után már mondja, hogy induljunk, mert sok a dolga. Közben csak fekszik és nem csinál semmit.


Ti is észrevettétek már ezt? Mindenkinek arra van ideje, amire időt szán, persze, vannak élethelyzetek, amikor ez nem megoldható, de gimis vagy egyetemista, szülőkkel élő, nem dolgozó emberek nehogy már ezzel jöjjenek... Ja, és akikre gondolok, pont nem tanulnak annyit, nem a kitűnő bizire törekszenek.


2020. máj. 2. 12:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jókat mondasz 8-9-10 es, köszi, megfogadom a tanácsod :)
2020. máj. 2. 12:50
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Én akkor szoktam ilyet mondani, ha:

1. Tényleg nincs időm, oké hogy te úgy làtod, nekem semmi dolgom sulin kívül, de hidd el attól még az embernek lehet olyan hobbija, amit te nem érthetsz meg és időigényes. Inkább azzal foglalkozom, mert érdekel.

2. Ha az adott emberrel nem akarok talàlkozni, mert nem utàlom, de nem is annyira kedvelem, hogy vele töltsem a szabadidőmet. Ezt nem fogom az arcába mondani, mert bántó és nem is tud ellene tenni.

3. Csak a programot utálom, amit állandóan nyomat. Nincs szívem megmondani, hogy rühellem azt, amit ő szeret. Nekem az nem okoz boldogságot, szóval egyszerűbb, ha azt mondom bocsi, de most elvagyok havazva.


Amúgy, nem tudom miért vagy ezen annyira kiakadva. Ha nem vevő rád, akkor hagyjad. Egyszer megkérdezted, ha nem, akkor nem.

2020. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Valoban a nincs idom erre arra az egy kifogas. Valojaban pedig az embernek arra van ideje amire akarja. Mondjak. Ebbol kifolyolag pedig arra lehet kovetkeztetni hogy nincs akarata ahhoz hogy azokhoz a bizonyos dolgokhoz ideje legyen.

Nekem sincs idom “szamlakat” rendszerezni, de valojaban kedven nincs hozza, es mivel az idom kitoltom teljesen tok mas dolgokkal, így “szolas mondassa” valt ez a duma hogy nincs idom erre arra.

2020. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az illeto akirol irsz, annak sincs ideje, magyarul nem akar idot szanni ezekre a dolgokra. Lustalkodni akar vagy sorozatot nezni, es nem erzi jol magat iszogatva veletek.

Az mas kerdes hogy be van fordulva, vagy depis vagy csak belustult a gyerek. ;)

2020. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha meg megmondják konkrétan, hogy miért nincs kedvük, akkor meg jön a győzködés, ezért mondják inkább, hogy nincs idejük.
2020. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Én sokszor 12 órázom, és 2 órára lakom a munkahelyemtől, ez egy nap már 16 óra. A maradék 8-ban egyek, fürödjek, aludjak, meg lehetőleg valami szórakoztatót is csináljak. Lehet, hogy másnap csak 8 órázom délutántól, de akkor meg tovább szeretnék aludni, mert fáradt vagyok.

Viszont van egy ismerősöm, aki soha nem 12 órázik, mindig 8 órában dolgozik, két műszakban, ami nem naponta változik, hanem két hetente, közel is lakik a munkahelyéhez, és ő is mindig azt mondja, hogy nincs ideje, mert dolgozik. De annyit nem dolgozik, mondaná azt legalább, hogy nincs ideje, mert más dolga van.

2020. máj. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!