Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor emberek a most már túl...

Amikor emberek a most már túl késő mondattal mentik fel magukat a kemény munka alól akkor vajon ők is érzik, hogy csak kifogás az egész?

Figyelt kérdés

Rengeteg embertől halottam már, hogy 10-20 évvel ezelőtt még belekezdtek volna valamibe de most már túl öregek hozzá és inkább így kínozzák tovább az életüket ahogy most van.

Pl. külföldre mentek, szakmát tanultak, egyetemet végeztek volna. (közben meg nekem is volt 40+ éves évfolyamtársam, meg olyan is aki meló/család mellett végezte el) De igazából szerintem más példáknál se igaz, hogy valaki túl öreg lenne bármihez is csak sokkal egyszerűbb a kifogást keresni, mint komolyan tenni is azért amire vágyunk.


2019. dec. 26. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

"De igazából szerintem más példáknál se igaz, hogy valaki túl öreg lenne bármihez"


Orvos látott már?

2019. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Vszinuleg el is hitetik magukkal, h ez mar elerhetetlen cel, h megnyugvasra leljenek. Jellemzo.

Az emberek az ido elorehaladtaval egyre kevesbe mernek nagyokat almodni, mert ugy erzik, h "nincs ido" a celok realizalasara.

De aki ilyen mentalitassal rendelkezik, annak lehetetlenne is valik az almainak elerese.


El kell fogadni ezt a prototipust is. Ha egy ilyen mondatot hallok, en elengedem a fulem mellett, mert keptelenseg lenne meggyozni az illetot az ellenkezojerol.

2019. dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyen embereket és őszintén sajnálom őket. Nem azért, mert nincs idejük, hanem mert nincs bátorságuk lépni.

Általában nem érzik, hogy kifogás, mert ott a család, mert a mostani munkájukban jók, mert az életük teljesen oké. Nem tehetik ki a családjukat egy totális változásnak, esti iskoláknak, aztán pályakezdő családfenntartónak, amikor megszoktak egy életszínvonalat, megszokták a jelenlétét, stb. Szerintem itt nagy szerepe van annak, hogy a család mit szól a váltáshoz és hogy az egyén tényleg belekezdene-e, vagy csak a jelenlegi, saját nyomorát akarja azzal igazolni, hogy "bezzeg ha így tettem volna".

2019. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintük nem kifogás, hanem meggyőződés.


Anyám szerint nem lehet csak alkalmazotti létből megélni. Én vállalkozóként dolgozom.. állandóan azt hallgatom, hogy nem lesz jövőm, meg csődbe megyek. :D

2019. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!