Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberek az Amerikaiak?...

Milyen emberek az Amerikaiak? Tényleg olyan beképzeltek mint ahogy tartja a sztereotípia?

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik más. Velem kedvesek voltak. Nyitottak, közvetlenek. Nagyon lazák. Talán ez tűnhet beképzeltségnek.
2020. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több amerikai barátom van, több hónapot eltöltöttem kint, és egyáltalán nem szabad a sztereotípiákra hagyatkozni, bár ez minden nemzetre igaz.

Vannak beképzeltek (bár csak egy ilyenhez volt szerencsém), ahogyan Magyarországon és mindenhol máshol is.

Ha általánosan kéne jellemeznem a kinti barátaimat és akiket jobban megismertem, azt mondanám, hogy szabad szelleműek, élvezik az életet és roppant barátságosak. Negatívumnak talán azt mondanám, hogy a szabályokat nem veszik komolyan, inkább csak olyan javaslatnak. Ez mondjuk annak is betudható, hogy mind én, mind ők fiatalok (18-22) évesek vagyunk.

Nekem összességében nagyon jó tapasztalatom van velük.

2020. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ah első nap egy idegen kontinensen, tök egyedül, full vakon voltam, hogy kell a buszon fizetni, a kártyát használni, stb. De a buszsofőr nagyon segítőkész volt és sok sikert kívánt amikor leszálltam pár megállóval később. Annyira jól esett, sosem fogom elfeljteni.

Nagyon kedvesek. Túl kedvesek. A boltokban, az éttermekben, egyfolytában kérdezik minden rendben van-e, segíthetnek-e, ahhhh hagyjanak békén enni meg vásárolni. Választ várnak arra, hogy "hogy vagy?", amire mindenki azt mondja "jól, köszönöm". Ez a mű pozitívitás viszont... ilyen... pozitív légkört varázsol 😃 a nyelviskolában is aranyosak voltak. Jól éreztem magam.

Nem, nem tartom őket beképzeltnek.

2020. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Én úgy hallottam, hogy náluk a kedvesség csak maszk, ezt nevelik beléjük kiskoruktól fogva. Nem őszinte, erőltetett. Olyasmi, mint a japán mosoly, akik akkor is elhúzzák a szájukat, ha igazából mérgesek. Sokan mondják, hogy felületes emberek az amerikaiak, nehezebb barátságokat kötni, mint mondjuk Európában. És hogy különbnek tartják magukat más nemzetnél.
2020. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bajban viszont összetartanak, adakoznak, rengeteg nonprofit, karitatív és egyházi szervezet működik az USA-ban.
2020. máj. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4.-edik ezt enis hallottam sajnos
2020. máj. 5. 02:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4, 6: Minden nemzet különbnek tartja másoknál magát :D

Az a 'mű' kedvesség, nem felszínesség, hanem csak udvariasság.

Nagyon könnyű ismerkedni. Simán megszólítottak idegenek is az utcán, amikor hallották, hogy milyen fura nyelven beszélünk :) És tök jól elbeszélgettünk. És nem erőltetett, tolakodó az ismerkedésük.

Viszont igazi, mély barátságot nehéz kötni. De szerintem ez itthon is így van. Kell valami kötődés, pl. együtt jártatok iskolában, egy utcában laktatok, vagy ezer éve munkatársak vagytok. Itthon se csak úgy az öledbe pottyan egy igazi barát.

És tényleg igaz, hogy ott nagyon működik a közösségek összefogása. Már csak ezért sem mondanám, hogy rosszak, meg felszínesek.

2020. máj. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Erre nagyon nehez valaszolni mert sok allam van amerikaban es mindenhol mas emberek elnek.

Azt mondjak delen kedvesebbek az emberek mint eszakon.

Altalanossagban kedvesek, kozvetlenek, informalisak.

En ugy vettem eszre hogy sok amerikai eleg zsugori.

2020. máj. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Neha a mu kedvesseg is jobb, mint a tiszta szivbol jovo frocskolo rosszindulat.
2020. jún. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!