Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők és a férfiak miért...

A nők és a férfiak miért tekintenek gyakran úgy egymásra, mintha különböző bolygókról jöttek volna?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztelet a kivételnek, de azért el lehet mondani, hogy a nagy többség nem "érti" a másik nemet. Ennek mi az oka? Miért nem tudjuk egymást megérteni? Miért csak a női és férfi minőséget veszik észre sokan az ellenkező nemben és miért nem az emberit?

2019. aug. 10. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy nagyon-nagyon jó kérdés! Sokat merengtem már én is rajta, viszont választ nem nagyon találtam.

Legfeljebb annyit, hogy az egész világ úgy működik, hogy ketté van bontva, nemekre. Minden. Emellett az emberek lusták a felszín alá nézni, sokszor meg sem ismerik egymást igazán, és pont ezért olyan felületesek a kapcsolatok. Érdektelenségből és szándékolt avagy ösztönös önzésből. Kevesen élnek tudatosan, kevesen vannak tudatában saját érzéseiknek, jellemzőiknek és ha ez nincs meg, a másik embert sem fogja tudni megérteni vagy átlátni.

Ezek mentén szoktam elindulni, de a végén mindig oda lyukadok ki, hogy gyűlölöm az embereket. De az most mindegy.

2019. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Mert racionálisan közelítjük meg egymást. Ahhoz, hogy a másikat megértsük, nem ész kell, hanem ész, ami hajlandóvá tesz megérteni, és az empátia segítségével rájöhessünk arra, amit ő érez.

Millió+1-szer elhangzik férfiak szájából, aminek semmi értelme, hogy amit egy nő mond adott helyzetben, annak "Semmi értelme."

Ja, semmi értelme az ő gondolkodása szerint. De az illető nőnek igenis van értelme és fordítva is így van, hogy sok nő nem érti meg, hogy a férfiak "egysíkúan" látják a világot. Ja, szerintük.


Pedig egymás megértése tényleg nem racionális kérdés. Én úgy beszélgetek nővel és férfivel egyaránt, hogy teljesen és feltétel nélkül elfogadom, és arra figyelek, amit mond és érez. Nem kell, hogy az én gondolkodásom szerint annak értelme legyen. Az érzés nem értelem, az érzés érzés.

Szerintem ez egyedül érzelmi intelligencia kérdése: hogy képes vagyok-e a másikat elfogadni, és képes vagyok-e figyelni arra, amit mond és érez, képes vagyok-e empátiával viseltetni iránta.


18/F

2019. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert más a gondolkodásuk, az elvárásuk a másikkal szemben.
2019. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mik azok az elvárások pontosan, amik annyira különbözőek lennének?
2019. aug. 10. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol nem kulonbozunk annyira,mint amennyire szeretnénk hinni. Kicsit olyan ez mint a horoszkop. Konnyebb altalanositani es ezekbol kiindulni ha tudni szeretnél valamit a másikrol de ez nem jo út. A női és férfimagazinok ratesznek egy lapáttal hogy nagy általánosságokban beszelnek mintha a nemek tagjai ugyanolyanok lennenek “ilyen a pasi ha szerelmes”. “Így hódítsd meg a nőt” es ehhez hasonlo hangzatos cimek. Aztan a szegeny jámbor olvasó csodálkozik ha találkozik egy férfival akiben mondjuk nincs az a “ferfias vadaszoszton” vagy egy nővel aki nem vágyik gyermekre vagy nem érdeklik a smink és efféle dolgok. Tul sokszinűek vagyunk ahhoz hogy egyszerűen két csoportra lehessen osztani minket
2019. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Mert hat a nok es ferfik gondolkodasa, erdeklodese, azert nagyon jelentosen elter. Ket idegen ember kozos erdeklodes nelkul, nem igen kozelit egymashoz, ket azonos nemu ember azert konnnyebben, hamarabb talal valami kozos pontot az eletben. Peldaul ha nincs szexualis erdeklodes, akkor egy no, nem annyira erdekes, ertekes egy ferfi szamara, mint egy masik ferfi. Szoval az eltero nem, NAGY MERTEKBEN, szinte athidalhatatlanul elvalasztja az embereket.

Mert az evolucio nem haverkodasra fejlesztette ki a not es a ferfit, hanem szaporodasra. Gyors erzelem mentes szexre.


Ja es ezenkivul a nok gonoszak, aljasok, szamitoak, kigyo ribbanc mindegyik. :)))

2020. okt. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!