Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó ez az életvitel?

Miért jó ez az életvitel?

Figyelt kérdés
Minap megfordult a fejembe ,hogy sokan látnak el a házasságban háztartásbeli feladatokat életvitelszerűen ,és nem is dolgoznak.Pedig már elmúltak akár 40 évesek is nulla munkaviszonnyal a .Ezt még egy jól menő vállalkozó párjaként, ha mondjuk több 10 éve jól megy a szekér, meg is értem. De egy átlag családnál,ahol a férj tartja az egész családot, ott nem tudom hová tenni a dolgot. Félreértés ne essék, nem akarok senkivel kötözködni, de arra nem gondol a másik fél, hogy ne adj issten mi lesz ha a családfenntartó esetleg lerobban, vagy elhalálozik? Mondom n, nem akarok senkit leszólni, Mindenkinek a saját dolga. Viszont szerintem 40-50 évesen nulla munkatapasztalattal a hátamögött valakinek elég nehéz elhelyezkedni.
2020. máj. 5. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem aggódnak. Vannak nyugodt emberek. Nekik a jó.
2020. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Talán keres másik kapanyelet amire ráülhet. 40-50 évesen nehéz, de a gold diggerek mindig kellenek valakinek (HA RÁJUK GONDOLTÁL!). Ha nem őket értetted, akkor nem szóltam semmit.


Nem helyes, én undorodok attól hogy 22 évesen még a szüleimmel élek, mert szeretnék egyetemre menni, külföldre menni dolgozni az ott megszerzett tudással, de nem megy.


Szerintem náluk trauma, szar neveltetés állhat a háttérben. Rossz szülői minta, torzult társadalmi kép valamilyen okból kifolyólag, ilyesmi dolgok. "megtört szegény lélek" a nem pszicho-szociopata, de "gonosz" emberek nagy része. Műanyag bevonatos kemény kőszobrok ha úgy tetszik. Ezt vettem észre MAGAMON és másokon. Csak én elismerem, sokan viszont nem szeretik. Tisztelem azt aki látja magában a rothadó részeket is, nem csak fényezi magát - főleg kívülről.

2020. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok: Szétszórt lettem, bocsi.


Tehát vagy "elég ez nekem, majd lesz valami", vagy a korábban leírt, valamilyen okból torzult-traumatizált személyiség áll a háttérben. Vagy simán csak élősködő, ami a gátlástalanság több formáját felvetheti táptalajként.


Így talán egész lett a perspektíva :) remélem segíthettem neked valamit

2020. máj. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kevesen vannak
2020. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kellett segíteni kettes, inkább csak értetlenül állok, hogy hogy lehet így élni: minden fajta felelősségérzet nélkül ami önmagamra vonatkozik? Oké hogy felnevel 123 gyereket. De mi lesz vele mire 60-70 éves lesz? Se nyugdíj, se semmi? És mondom itt egy átlag emberről beszélek ,nem egy budai újgazdag mit tudom milyen ügyvéd, orvos, stb felmenőkkel rendelkező családról....
2020. máj. 5. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Biztos tisztába van a helyzetével és neki ez igy jó. Lehet van pénz a számlán sok pénz.
2020. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!