Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lépjek a változás útjára?

Hogyan lépjek a változás útjára?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és őszintén nem tudom, mit kellene tennem, hogy megváltozzak.

Lusta vagyok. Alig mozdulok ki itthonról. Vannak céljaim, amik lelkesítenek, de mindig halogatom, hogy tegyek értük.

Érettségizem és tudom, hogyha meggyőztem volna magam és többet tanultam volna, jobb lett volna.

Néha azt érzem, hogy senkim sincs. Semmi sem inspiráló. Már az sem, ami régen az volt.

Volt egy barátnőm, akivel teljesnek éreztem magam, de két év után szíktottunk, amiért nem csináltunk semmi érdekes dolgot. Amiért nem voltam elég odaadó, mert még arra is lusta voltam. Nem is kell mondanom, mennyire sajnálom az egészet és mennyire haragszom magamra.

De nem tudom, mi indíthatna el a változás útján.

Nincsenek olyan barátaim sem. Állandóan itthon vagyok és számítógépes játékokat játszom, ha pedig nem, akkor filmezek. A hobbim sem lelkesít annyira, mert rengeteget kellene gyakorolni.

Egyszerűen érzem, hogy többre vagyok hivatott. Hogy boldoggá tegyem a lányt is, mert minden egyes boldognak mondható pillanat, ami történt az életemben vele történt. El sem tudom nélküle képzelni az életet. Akárcsak így.. Nem tanulok, nem sportolok, csak a szobámban múlatom az időt. És belátom. De mindig, mikor tennék valamit, akkor jön a halogatás. Elkezdem a hobbim gyakorlását, majd két perc múlva félbe hagyom, mondván, hogy majd folytatom és újra játszom a gépen.

Örülnék, ha valaki, aki esetleg volt hasonló helyzetben, tudna mondani pár tanácsot. Köszönöm előre is!



2019. jún. 4. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdj el edzeni. Én mikor összedőlt minden körülöttem,érettségi után,0 önbizalom, semmi cél akkor megfogadtam hogy lefogyok,izmosodok és foglalkozok magammal nem csak testileg, hanem a legfontosabb résszel is, mentálisan. Életem legjobb döntése volt. Kezdj el edzeni! Olvass önfejlesztő könyvet,ismerd meg magad ha nem ismered, hogy te ki vagy, mi lelkesít és mi az a hosszútávú cél amit el akarsz érni. Kis lépéseknek tűnnek de a siker legyen az akármi nem hirtelen történik, hanem a mindennapi szokások által. :)
2019. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Szedj fel csajokat. Akar tobbet is. Ha nem tudnak egymasrol akkor kiraly vagy. Ez a boldogsag. Es ne ragaszkodj egy nohoz se tulzottan ha netan kidob rohogd ki, akarcsak en.😂
2019. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Add el a gépedet, vegyél belőle egy okostelefont, ha még nincs, és csatornázd az energiáidat másba. Amíg karnyújtásnyira a számítógép, soha nem fogsz tudni egyik napról a másikra annyi motivációt összeszedni, hogy ne a gép előtt sorvadj el. Ennél nehezebb a helyzet, ha a hobbid a géphez kapcsolódik, mert képszerkesztés, programozás, stb. tanulásában utazol. Ebben az esetben nem tudok segíteni, mert itt túl könnyen át lehet csúszni az önfejlesztésből a függőség eszközeire.
2019. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is az edzést tudom ajánlani. Esetleg azt is, hogy mozdulj ki minden nap egy kicsit, menj el futni, vagy csak egy plázába nézelődni, ahol emberek vannak, és utána sokkal produktívabb leszel :)
2019. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta megoldanod, vagy még mindig halogatod?
2021. dec. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!