Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra mi ad értelmet az...

Számotokra mi ad értelmet az élethez? Mi az amiért még megéri élni? Mi motivál? Miért szerettek élni? Mi az amit utálok? Hisztek valamibe?

Figyelt kérdés
2020. máj. 6. 06:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Néha nagyon nem könnyű az élet.

De legtöbbször az apró dolgok a legjobbak.

Olyasmi, amihez nem kellett különösebben a pénz.

Ha fel kellene idéznem az életem legjobb élményeit az legtöbbször nem kötődött anyagi jellegű dolgokhoz.

Úgy értem ezt hogy nem kellett hozzá olyan pénzmennyiség, ami egy egyszerű pl bolti eladó állással ne lenne elérhető.


Szóval engem az alkotás dob fel.

Nagyon szeretem az igazán otthonosan berendezett tereket.

Igazából az a kategória, amit anyagilag nem engedhetnék meg magamnak. Szerencsére az internet ilyen szempontból egy nagyon hasznos találmány. Rengeteg információ van elérhető közelségben, hogy hogyan is lehet sz.rból várat építeni. Elnézést a kifejezésért.

Én ebben találtam meg a kedvtelésem. Néhány ezer forintból és az otthoni kacatokból rengeteg mindent lehet alkotni.


A másik a sport.

Néha eljárok futni vagy bringázni.

Folyóparton szoktam legtöbbször...ez engem elég jól feltölt..

A futásnál szoktam egy alkalmazást használni, néha megnézem az eredményt. Sokszor meglep a teljesítmény javulása ahhoz képest hogy nem érzékelem.


És igen..az emberi kapcsolatok..ha valamiért az ember magányos is néha, az rajtunk múlik.

Meg kell találni a módját hogy olyan emberekkel vegyük körül magunkat, akikkel jó társaság vagyunk egymásnak.

Nem lehet arra fogni hogy mások milyenek velem. Mindenki nem lehet egyforma és ha nem találsz értékes emberi kapcsolatokat akkor először magaddal szemben kell kialakítani az elvárásaidat.



Istenben hiszek. Hogy miért?

Magam sem tudom. Valahogy nem találtam ésszerűbb magyarázatot a dolgokra. Nem tudom elképzelni hogy az egész világ kialakulásában semmi tervezés ne lenne. Ennyi minden nem lehet véletlenek sorozatának az eredménye.

Olyan, mintha azt mondaná valaki ,hogy az ő házát a szél hordta össze. Falakkal, tetővel, közművekkel és berendezéssel együtt. Nem tudom érted e ezt így.


Én így látom a dolgokat.

És Te?

2020. máj. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Az én életemnek mostanság egyedül az állataim adnak értelmet (macskák), mert rájuk még vigyáznom kell.

Amúgy az a szomorú igazság, hogy már lehet nem is élnék.


Mostanra ők motiválnak egyedül. A többi embertársamban olyan magas szinteken csalódtam, hogy nem tudnék bízni bennük többet.


Amit utálok, hàt. Sok van.

A szüleim, akik kiskoromban terrorizáltak, de mára mindent tagadnak. A rokonok, akiket csak a pénzemért érdeklem. A legtöbb ember, akik hazudoznak, teszik a szépet, nyaliznak nekem is és másoknak is (ilyen helyen dolgozom). A legtöbb férfit, mert a környezetemben sok a megcsaló, perverz és azok akiket csupán a szex érdekel. Nem mellesleg azon kevés nőket sem kedvelem, akik az ilyen férfiakért versengenek.

Azt hiszem még sokminden van. De felesleges felsorolni. Az élet nem szép és nem jó. Nem is volt, nem is lesz.

Azt szokták mondani, hogy minden rossz időszakot jó követ, de szerintem ez fordítva van. Inkàbb egy kis jó időszakot követ számos hosszú, megterhelő és kiidegelő rossz.

2020. máj. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően már csak a munka, a többi inkább kínszenvedés csak.
2020. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelmét nem látom.
2020. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem keresem már az értelmét az egésznek.
2020. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Szeretek élni. Holtan nem csinálhatnám azokat, amiket szeretek. :D

Én még fiatal vagyok, szóval nekem még a napsütés, de az eső is feldobja a napom. Már jó családom van. Rengeteg zenét hallgatok. (Nem vagyok magányos, csak imádom a zenét. Mindenféle zenét, bármilyen korból)


Nyitott vagyok a világra és az emberekre, szóval vannak barátaim. Őket is nagyon szeretem. Tényleg igazi barátok.


Sosem akartam meghalni, pedig rengeteg rossz dolog történt az életemben. A halál unalmasnak tűnik.

Az egész világ előttem van jelenleg. Szeretnék majd sokat utazni, ehez pedig sokat kell dolgoznom.


Minél többszínű emberrel szeretnék megismerkedni, másféle emberekkel, másféle kultúrákkal találkozni. Minden nép annyira érdekes! Annyi nyelv, annyi szokások és hagyományok!


Mit utálok?

A rossz embereket, akik tényleg rosszak.

De a tiszteletlen, bunkó embereket sem kedvelem. Szerencsére nem találkoztam sokkal eddig. :D


Rengeteg mindenben hiszek. Igazából csak a lehetőségek tárháza miatt. Mi van, ha ez csak egy szimuláció? Léteznek természetfeletti képességekkel rendelkező emberek. A sellőkben is hiszek. Az óceánok nagy része még ismeretlen, ki tudja mi van lent?

Hiszek abban, hogy a palacsinta recept véletlen történt. Senki nem akart ilyen finoman kitalálni. A legjobb dolgok véletlen történnek.

Hiszem, hogy minden rosszban van jó.

Rengeteg dologban hiszek még.


A képzeletem nagy. A világ nagy. A semmi közepén egy gömbön élünk! Random dolgok összetalálkoztak és létrejött minden! Minden, ami körülöttünk van. Létrehoztunk dolgokat! Telefon. Annyira kicsi és mi mindent lehet vele csinálni!!! Autó! Összeraktak alkatrészeket, ami mozgatja! Mennyire menő már!

Elképesztő! Minden! Imádom a világot.


Csodás napot neked. :)

17/L

2020. máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ember a gyerekeinek él, a gyerekeiért él. Ők motiválnak, értük éri meg élni. Közhely, de így van. Amit utálok? A szomszéd macskák, akik a kertembe piszkítanak, girhes, ronda dögök.

Magamban hiszek, istenhitem sose volt, hiába bérmáltak meg. Kálmán atya is azt mondta, mikor kérdeztem, van-e isten, hogy aki hisz benne, annak van, aki nem hisz benne, annak nincs. Tök őszinte volt az öreg. Meg nagy bagós :).

2020. máj. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme már...:(
2020. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!