Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rockerek/Metalheadek/Punkok...

Rockerek/Metalheadek/Punkok és hasonló stílust képviselő emberek! Titeket is "zaklatnak" a romák?

Figyelt kérdés

Ezzel a kérdéssel remélem nem voltam rasszista.


Metalhead vagyok, Salgótarjánban élek. Szeretek bakancsot, láncokat, szegecses, gótikus dolgokat hordani. Van 2 piercingem és 2 fültágítóm.

Amikor végigmegyek az utcán bemutatnak nekem, beszólnak, megfenyegetnek, autóval megállnak mellettem és üvöltöznek rám. Ez sajnos napi szinten megy. Nem mondom hogy megbántanak vele, mert az évek során kaptam eleget a külvilágtól, hogy tudjam kezelni. Csak már idegesít hogy nem tudok leugrani a boltba 2liter tejért anélkül, hogy ilyen történne.

Nektek is hasonló a viszonyotok a romákkal? Esetleg volt már hogy verekedés is történt?

"Magadon kellene változtatni" válaszokat nem kérek. Én így érzem jól magam.



2020. máj. 7. 00:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyesmi, engem az utcán piszkáltak, iskolában rámszálltak (ott szóban rendet tettem), stb. Főleg romák voltak, meg a velük lógó fehérek is, akiknek olyan volt a mentalitásuk.
2020. máj. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem a gettóban lakok.
2020. máj. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Velem volt már olyan, hogy 17 évesen mentem haza nagy bevásárlószatyrokkal a Coopból, erre a zebra előtt belassított a kocsi, amiben három felnőtt roma férfi ült, és rám üvöltöttek, hogy "Mit képzelek, hogy így jövök ki az utcára, hogy nem vágott pfán jól az anyám, amiért ilyen ruhákat veszek fel. Jól pfán kéne vágni." Mielőtt válaszolhattam volna meg gyorsan elhajtottak. Fekete pamutszoknya, bandás póló meg acélbetétes volt rajtam. Előtte előfordult, hogy keresztet vetettek meg úristeneztek az emberek, ha megláttak, de ilyen direktben agresszív megnyilvánulást nem kaptam a kinézetemért.
2020. máj. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

"Ezzel a kérdéssel remélem nem voltam rasszista."


Nem voltál, de úgy nehéz komoly, létező társadalmi problémákról érdemben beszélni, ha ki sem mondunk szavakat a "PC" árnyékában. Se a roma, se a cigány jelző nem rasszista kifejezés, a tény az tény. Aki ezeken fennakad az nem alkalmas érdemi vitára.

2020. máj. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A grunge stílus áll hozzám a legközelebb, és Budapesten lakom. Nem tudom, lehet, hogy Budapest ilyen szempontból jobb, lehet, hogy a ruháim nem számítanak túl extrémnek, az is lehet, hogy csak szerencsám volt, de engem nem szoktak zaklatni.
2020. máj. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
A cigányoknak amúgy teljesen mindegy mibe kötnek bele. Ha látják az alkalmat, ugranak. Sajnos nagyon ostobák, ez élteti őket. Igen, tudom, van kivétel, de had ne kelljen már mindig hozzátennem...
2020. máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen átlagos fiatal voltam mégis zaklattak. Ne vedd magadra.
2020. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Engem és ismerőseimet is bántották, szerintem ez bizonyos helyeken mindennapos.
2020. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen "átlagos" kinézetű nő vagyok, normális(nak mondott) környéken, ahol eddig nem volt jellemző a cigány jelenlét. A minap (én hülye) kitaláltam, hogy jól esne lesétálni a pékségbe a lakótelepre autózás helyett. Mázli, hogy vittem a kutyát is. A lakótelep aljában állt egy cigánycsapat (4-en voltak), rögtön elkezdtek beszólogatni, el szerették volna venni a telefonomat meg a pénztárcámat, meg úgy mindent, ami nálam van.


Először nem reagáltam csak elsétáltam, aztán az agresszívabb beszólásokra elkezdtem én is agresszívan reagálni. Az volt a mázlim, hogy velem volt a kutya és adott egy biztonságérzetet, plusz ugrott is vicsorogva, amikor közelebb akartak jönni.


Aztán letettek arról, hogy kiraboljanak, így a pékség helyett a rendőrségre mentem. :D


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem kell ahhoz "különcnek" lenni, hogy beszólogassanak a cigányok, azok általában (pláne ha erőfölényben vannak) mindenkibe belekötnek.

2020. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Én kisvárosban lakom, sok cigány van de azért több a fehér. 4 éve még híve voltam a bakancsoknak, felvarróknak stb. Ma már csak sötétebb árnyalatú ruhákat hordok vans cipőkkel, két fültágítóim van amit növesztek össze kisebb méretre, van septumom van lip piercingem, bandás pólóim, tetoválásaim de engem sose ba szogattak. Pedig én olyan középiskolába jártam amibe rengeteg cigány volt!
2020. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!