Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rockerek/Metalheadek/Punkok...

Rockerek/Metalheadek/Punkok és hasonló stílust képviselő emberek! Titeket is "zaklatnak" a romák?

Figyelt kérdés

Ezzel a kérdéssel remélem nem voltam rasszista.


Metalhead vagyok, Salgótarjánban élek. Szeretek bakancsot, láncokat, szegecses, gótikus dolgokat hordani. Van 2 piercingem és 2 fültágítóm.

Amikor végigmegyek az utcán bemutatnak nekem, beszólnak, megfenyegetnek, autóval megállnak mellettem és üvöltöznek rám. Ez sajnos napi szinten megy. Nem mondom hogy megbántanak vele, mert az évek során kaptam eleget a külvilágtól, hogy tudjam kezelni. Csak már idegesít hogy nem tudok leugrani a boltba 2liter tejért anélkül, hogy ilyen történne.

Nektek is hasonló a viszonyotok a romákkal? Esetleg volt már hogy verekedés is történt?

"Magadon kellene változtatni" válaszokat nem kérek. Én így érzem jól magam.



2020. máj. 7. 00:17
1 2
 11/18 Metionin ***** válasza:
100%
Mióta városban lakom, csak a forgalmasabb, hogy úgy mondjam, cigitarháló gyülekezőhelyeken (vasút- és buszállomás, kórház előtt) kapok egy egy rokkos, vámpír vagy boszorkány utánamkiabálást de így simán az utcán sosem. Ahogy utazok keletebbre, úgy nő ezeknek is a száma, szülővárosom felé ahol átszállok, a buszmegállóban rendszeresen megjegyzéseket tesznek vagy az arcomba állnak és bámulnak, helyben a kisvárosban pedig alapból mindenki megbámul, így ott nem lógnak ki a sarkon lakó Mari nénik közül. Amúgy nem tartom magam hű de extrém kinézetűnek, csak színes a hajam meg vannak furább ruháim de alapból csak egy fekete ruhás csaj vagyok, mint a többi százezer.
2020. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer utaztam egy hírhedt fővárosi villamoson. Társaság nélkül, egyedül voltam, de nem csak én voltam akkor azon a helyen, - olyannyira tömve volt, hogy le sem tudtam ülni (utólag szerencsére).

Szóval: ott voltam a szokásos full fekete szerelésemben, hátamon már-már fegyvernek minősülő szegecses bőrtáskával, platformos bakancsban.

Egyszer csak felszállt 3 szemmel láthatóan is roma, - a mosdatlan fajta - leborotvált fejjel, bomber dzsekiben, erősen skinhead-imitátor jegyekkel. Azonnal megkörnyékeztek egy idős házaspárt, vulgáris szavakkal illették őket, és ordibáltak.

Szerencsétlen, fiatal nőként nem lettem volna képes megvédeni sem őket, sem magamat, ha nekem ugrottak volna (emiatt enyhe bűntudatom is van, de tényleg nem tehettem semmit, nem mellesleg volt még ott pár férfi). Úgy rettegtem, hogy földbe gyökerezett a lábam, - a legjobb választásom az volt, hogy szó szerint az UTOLSÓ UTÁNI pillanatban megnyomtam az ajtó gombját, és leugrottam a szerelvényről.

Erre az egyik az ablakból bemutatott nekem, és még jópár vulgáris szót utánam kiabált. Lehetséges, hogy akkori is megtörtént volna az eset, ha nem a kis poszt-punk csajként lettem volna ott, de könnyen meglehet, hogy ez is közrejátszott.

2020. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Falusi vagyok, általánosban vettem fel a goth stílust, kaptam is érte rendesen a fekete özvegytől kezdve a sátánistán át odáig, hogy engem el kell vinni a ravatalozóba 😂

Azóta szelídültem és kicsit más stílus irányába mentem, de a helyi roma gyerekeknek még mindig én vagyok a Dímon.

Előítéletek mindig lesznek, hogyha tudod kezelni, nem kell foglalkozni vele, ha pedig fizikailag akarnak bántani, de meg tudod védeni magad, akkor szimplán csak idegesítő. Az nagyon sz@r, mikor 5-6 ember jön egy ellen, hogyha mondjuk tényleg félsz tőlük, akkor tarts magadnál valami fegyvert.

2020. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%

Engem rendszeresen "zaklatnak" pedig pesten élek ahol azért sok a goth/rocker/punk/metalhead szubkultúrát preferáló ember szóval hozzá szokhattak volna.

Amúgy engem lehet azért is ér annyi atrocitás mert eléggé fura az arcom alapjáraton is. Ehhez meg hozzá jön az, hogy vannak piercingjeim meg vörös a hajam, na meg a sok főként goth szubkultúrához köthető fekete cucc. Szóval eléggé úgy nézek ki mint egy striga.

A beszóllások mindennaposak, de ezt megtanultam kezelni, sokszor még szorakoztat is mert vicces dolgokat tudnak kitalálni. Vampírtól elkezdve zombi-ig meg szellemig minden voltam már még a sátán kúrv@ja is.

Viszont van olyan amikor nem elégszenek meg a beszóllásokkal és bántalmazni akarnak. Többször volt, hogy azzal fenyegettek, hogy megvernek. Álltalában a metrópotlón futok bele ezekbe az emberekbe, vagy a 4-es 6-oson. Egyszer az egyik agyoniskolázott megdobott egy eldobható borotvával mert ignoráltam a szidalmazását. Szerencsére nem vágott meg de rendesen bepánikoltam. Ráadásul a buszvezető szart az egészre. Kettő srác rakta le végül a buszról. Amúgy elegge szétvolt csúszva a fickó, valami drogos arc lehetett.

A másik szintén parásabb helyzet meg a 17.-es villamoson volt. Egy barátnőmmel utaztam, beszélgettünk tök jól elvoltunk erre a melettünk ülő szintén szétcsúszott figura belénk kötöt. Elöször még nevettünk is rajta, aztán elkezdet ő is fenyegetőzni, az volt a szerencse hogy elég részeg volt így nem nagyon tudott volna semmit sem csinálni mert a mozgása is szétesett volt. De azért biztos ami biztos inkább leszálltunk a villamosról.


Ja a keresztvetős történet is ismerős. Belefutottam már én is párszor ilyesmibe. De ezen is szorakozni szoktam.

2020. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem általában nem bántanak, csak felszedni próbálnak, szexuális tartalmú megjegyzéseket kapok stb... Úgy tűnik, meglepően sok embernek jönnek be a goth lányok, csak egyesek magukban tudják tartani, mások meg nem bírják ki, hogy ne kiabálják oda, hogy "de kinyalnálak"... 🤮
2020. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A "Nézd már itt egy rocker!" kijelentésen kívül nem kaptam mást még. Manapság már csak bámulnak, vagy a piercingem vagy úgy engem összképileg. Nem zavar, tetszik, ha megrőkönyödnek rajtam. Nekik extrém vagyok, szerintem meg ők túl átlagosak.
2020. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Én cigány vagyok meg goth is. A családomat eléggé zavarja. Szerencsére az utcán nem zaklatnak úgy mint téged csak a tipikus iskolái szekálások vannak.
2020. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 The lone wolf válasza:
Az osztály társak zaklatt engem csak 2/3 évvel ezelőtt volt köztük bökönyi is
2021. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!