Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ha egy lány fiús, az...

Az ha egy lány fiús, az hogyhogy teljesen elfogadott, ha egy fiú, lányos az meg hogyhogy rögtön transzi vagy b**zis?

Figyelt kérdés
Nem, nem vagyok lánys, sőt eléggé fiús. Csak felvetősött.

2020. máj. 9. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Sztereotípia és gyűlölködés. Ennyi.

Bár egyébként megfigyeltem én is, mivel eléggé bejönnek a lányosabb fiúk. Eddig még nem fogtam ki egyet sem, aki nem meleg, vagy biszex (és a fiúkat preferálja jobban).

2020. máj. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mint az hogy a nőknél r**anc aki sok pasival lefekszik, de a férfiaknál pedig aki sok nőt visz ágyba az istencsászár.

Szexizmus is szerintem.

Az a lány mindig menőbb volt a fiúk körében aki "fiúsabb", az a srác pedig pont hogy gáz volt aki "lányosabb" volt.

Előitélet.

A férfi eredeti szerepe az az hogy megvédje a nőt és vigyázzon a gyermekeire, viszont ezt nem igazán tudja megtenni egy nőiesebb fiú. Fordítva azért nem baj, mivel azokat a nőket tisztelik akik így kiállnak magukért és nem kell őket megvédeni.

Az embereknek be van vésődve hogy a férfi az férfi a nő az nő, nem szabad keverni a dolgokat. Ha pedig megteszed és nem vagy olyan mint a többi akkor megtaposnak ez van.

2020. máj. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is inkább a lányos lányokra bukom, mert azok általában szebbek és aranyosabbak számomra. Én fiús fiú vagyok, de nem b*zizom.
2020. máj. 9. 00:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha egy nő alkalomadtán fiús dolgokat csinál, vagy fiús ruhákat vesz fel, attól még nem kérdőjelezik meg a nőségét.

A férfiak ezzel szemben úgy érzik, hogy nekik folyamatosan bizonygatniuk kell a férfiasságukat és nem eshetnek ki a szerepből, mert a legkisebb kilengés miatt is (ahogy írtad) rögtön el lesznek könyvelve a világ szemében b**inak.

2020. máj. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiús lányokat azért gyakran tartják tramplinak/igénytelennek...
2020. máj. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek hajlamosabbak többre tartani a férfiasságot, mint a nőiességet:

[link]


A férfiasság sok szempontból összefonódott a karrierrel, vezetéssel, az asszertivitással, amiket a kapitalista társadalom nagyra tart, mert ezek mind kulcsszerepet játszanak az önérvényesítésben. A férfiasság aktív és erős, a nőiesség passzív és gyengéd. A nők napjainkban már lehetnek erősek (hisz ez pozitív), de megmaradhatnak gyengédebb, finomabb személyiségnek. A férfiaknak viszont nem igazán választhatnak, mert a társadalom ritkán engedi meg nekik, hogy gyengék vagy érzékenyek legyenek. Gondolj csak a mondásra, hogy "egy igazi férfi nem sír".


Persze most ezzel túlzok a szemléltetés miatt, a valóságban sokkalta árnyaltabb és finomabbak ezek az előítéletek.

2020. máj. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a szexizmuson kívűl még egyszerű butaság is. Mármint az a primitív tudatlanság...

Sokan nem is tudják hogy a b#$##zi szó mit jelent. Az, hogy olyan férfi, aki csak férfiakat szeret, az magas nekik. Keverik őket a pedofilokkal is, a transzikkal is, mindenkivel...

Az, hogy egy férfi femimin, vagy meleg, ahhoz kéne egy élethez is szükséges alapvető tudás. De azt a szót hogy feminim nem is ismerik, és mindenki, aki kicsit is más mint ők, leb..ziznak.

A másik, hogy benne lehet egy kis irigység is. Egy bzisabb (=lelkisebb, önmagára igényesebb, nyitottabb) pasi bizony sok lánynak bejön. És amikor a pasi, aki maga körűl felépített egy falat az egójából azzal szembesül, hogy "én a macsó nem kellek senkinek, de az annak ott már 3 nője volt, mialatt nekem 1 matchem tinderen és az se írt vissza", akkor jön a szidalmazás, puszta irigységből...

2020. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
85%
Igen, valahogy így. Ettől persze hülyeség. Sokszor fogom a fejem hogy 2020-ban járunk és még mindig nem mindegy hogy egy férfi sminkel-e vagy egy nő boxert hord-e.
2020. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Mert sok dolog eleve nem fiús. Kicserélni a villanykörtét, motorozni, videójátékozni stb... ezek a dolfok nem kellene, hogy nemhez legyenek kötve. Így ha ha egy jó alakú hosszú szőke hajú nő ezeket csinálja, akkor a férfiak körbeugrálják. Viszont egy férfi sem gondolja azt, hogy a nő a helyére törne. Egyébként a tényleg fiús lányokat már tramplinak tartják.

Ha egy férfi otthon főz meg takarít az zavarja a nőket, mert nem mondhatják el ezután, hogy ez az amihez értenek. A férfiak meg nem akarják beismerni, hogy bizony ezek a dolgok sem nemhez kötöttek és talán nekik is ki kellene venni a részüket ezekből a feladatokból, így inkább ráfogják hogy ezek a férfiak biztos melegek.

2020. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert ez egy lánynál menő,egy férfinál,meg nem éppen. Amúgy meg személyiségtől függ minden.
2020. okt. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!