Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhat valaki együttérz...

Hogyan válhat valaki együttérzőbbé?

Figyelt kérdés

2020. máj. 10. 19:20
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
60%
Szerintem max úgy, hogy ő is átmegy kemény dolgokon az életben, és megtapasztalt ezt-azt.
2020. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor, ha átél rossz időszakokat, helyzeteket, ha padlóra kerül, megtörik. Illetve, ha látja mások szenvedését (és nem szadista az illető).


Pl: Kórházi gyakorlatom első napja. Reggel 7-re kellett menni, 6:47-re ott voltam (megnéztem, hogy sikerült a befutásom), az ott dolgozókon kívül senki, üres és sötét a kórház, mivel még kint a téli évszak miatt sötét volt. Az első amit meghallottam lentről, az fájdalmas nyögés. Kérdeztem magamtól, hova kerültem. Aztán rövidesen meglett a forrás. Egy idős néni, deréktól felfelé égési sérülésekkel. Az egész arca, majdnem az egész karja, mellkasán is valamennyi. Állítólag ráesett a konvektorra vagy magára ejtette a vizet, de ezt senki nem hitte el neki, de ugye nem kérdezősködött senki erről. Két héttel később is ott volt.


Szerintem bárki, aki meghallja, pláne látja, együttérez vele, hogy ez milyen pocsék, fájdalmas, amit lehet pl: forró ragasztó miatt lett első fokú égési sérülésem, és ezt beszorzom ezerrel.


Na meg az olvasás is segít. Különböző helyzetekbe kalauzol, és simán lehet, hogy annyira jó a történet, annyira belemélyedsz, hogy átérzed ami történik.


Megjegyzem, én i mindig együttérző voltam, mert már kislányként padlón voltam, összetörve, aztán idővel is jöttek újabb és újabb dolgok. Így nem volt nehéz.

2020. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 10. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:

könnyedén

amikor az ember ráébred arra, hogy mindenkinek az élete egy tragikomédia, akkor egy fokkal könnyebb átérezni embertársaink szenvedését

2020. máj. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én mentem át elég durva dolgokon és mégse tudok együtt érezni senkivel. Ha mégis, akkor nem tudom kimutatni, egyszerűen nem tudom mit kéne kezdenem a helyzettel. Szerintem ez teljesen ember függő, nem pedig attól függ, hogy ki mit tapasztalt már élete során.
2020. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akarattal is lehet fejleszteni az együttérzés képességét. Dresszírozni kell magunkat, hogy figyeljünk a másik emberre. A gesztusaira is, a mimikájára, mert úgy sokkal jobban megértjük a motivációit. Márpedig ha elkezded érteni az emberek indítékait, máris benn vagy az érzelemviláguk megértésében.
2020. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!