Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem ezt, hogy...

Hogyan kezeljem ezt, hogy senkit se bántsak meg vele?

Figyelt kérdés
albérletben lakok és amikor találkozok a tulajjal mivel közös az udvar kérdezgetik hova megyek én meg mindig azt mondom dolgom van mert ugye semmi köze hozzá egyszer kérdezte mennyi fizetést kaptam én akkor is azt mondtam még nem néztem
2020. máj. 11. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Kitérő választ kell adni.
2020. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Mármint mit hogyan kezeljél? Azt, hogy "Hova mész?" vagy azt, hogy "Mennyi fizetést kaptál?".

Hova mész?

- Csak ide a közelbe.

- Messzire.

- Van egy csomó dolgom.

- Fel se tudom sorolni, annyi helyre.

- Vásárolni.

- Sétálni.

Mennyi fizetést kaptál?

- Annyit, mint a múlt hónapban.

- Nem eleget. Tud kölcsön adni?

- Keveset. Ugye nem gond, ha nem fizetek albérletet pár hónapig?

- Eleget.

- Jó sokat!

- Kétszer annyit, mint amire számítottam!


Majd ahogy felnősz, egyre több kész válaszod lesz azoknak, akik bele akarják ütni az orrukat a dolgaidba, ne félj. :)

2020. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%

Ha férfi lennél, akkor ezen nem agyalnál.

Nő magánéletét firtatni faragatlanság. A kérdésének hangnemétől függően válaszold barátságosan vagy ridegen, hogy:

"Kedves [Vezetéknév + Úr/Asszony]/[Keresztnév] ez bizony nem tartozik önre/rád!"

2020. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65% Dehogynem. Férfi kollégáim is tudnak mindenféle apróságon agyalni. Bárkit kérdezni erről -tehát férfit is- faragatlanság.
2020. máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én inkább vállalnám, hogy ki legyek onnan rúgva és új albérletet keressek, de nem törném magam válaszokon.


Megmondanám, hogy ez magánügy és köztünk szigorúan üzleti kapcsolat áll fenn. Ilyen módon sem a fizetésem, sem a lakáson kívüli tevékenységeim nem tartoznak az illetőre.


Vagy rákérdeznék, hogy miért, ha magasabb a fizum, emelnéd a bérleti díjat vagy ha messzebbre megyek, bemennél nézelődni a tudtom nélkül a holmijaim közé? Vagy úgy mégis miért kell ezt tudni?

2020. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!