Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire ciki, ha a férfi van...

Mennyire ciki, ha a férfi van otthon háztartásbeliként, ki mernétek mondani, vagy titkolnátok mások előtt?

Figyelt kérdés

Férfiak! Amikor kérdezik: Mivel foglalkozik, mi a munkája? - ki mernétek nyilatkoztatni, hogy háztartásbeliek vagytok férfi létetekre?

Tudom, skandináv országokban másképp állnak ehhez, de itthon ne éreznétek cikinek? Főként, ha már iskolásak a gyerekek.



2020. máj. 12. 17:19
A kérdező szavazást indított:
Nem mondanám el, szégyellném.
Felvállalnám és elmondanám.
Kerülném a válaszadást.
Inkább munkanélkülinek mondanám magam.
Senkinek, semmi köze hozzá.
Nem csak elmondanám, büszke is lennék rá!
62 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Voltam. Véget ért a melóhelyem, volt tartalékom, a csajom meg jól keresett.
2020. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit gáz de valószínűleg szégyellném. (nem az a gáz, hogy háztartásbeli lennék hanem az, hogy nem merném felvállalni :D)


Ugyanakkor ha a feleségem a tehetségesebb és ő jobban keres, a családnak meg egyértelműen jobb ha jut idő a gyerekekre, háztartásra is akkor ésszerű döntés lenne.


(Nyugdíjat leszámítva nem is tudom mi értelme van erőltetni ezt a kétkeresős családmodellt)

2020. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem ciki, vagy gáz. Ha tényleg egyenjogúság van - márpedig mindenki ezt szeretné, nem igaz? -, akkor ezzel sem szabad, hogy bárkinek bármi baja legyen.

Minden család döntse el, nekik hogyan a legjobb, és csinálják úgy. Más meg ne szóljon bele, és főleg: ne szólja le őket.

2020. máj. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én a nőstény egyed vagyok de épp a vírus miatti elbocsátások miatt szóba került nálunk is a téma. A helyzet az, hogy nálunk én vagyok az, aki könnyebben tud pluszmunkát vállalni ha baj van, szóval ebben az esetben a párom teljesen átvállalná a házimunkát, míg én a plusz melóban ülök. Ez nem nemek kérdése, hanem munkahelyé, lehetőségeké. Igaz gyerek nincs és nem is lesz de ahol van is, amíg szopik, addig szorul csak az anyára, utána mindkét fél el tudja látni (legalábbis el kellene tudnia látni), tökmindegy hogy melyik marad vele otthon.
2020. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Két ismerős házaspárnál is az volt a szitu, hogy a férj maradt otthon a gyerekekkel sok éven keresztül, mert a feleség jobban keresett. Az egyik férj még blogot is vezetett erről, de a másik se titkolta.
2020. máj. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Estünkben évekig én, a férj kerestem jobban állami cégnél, jól fizető, de igen speciális munkakörben. Készenléti jellegű időbeosztásban dolgoztam, azaz napi 12-14 órát és minden nap munkanap. Szabadnapokat többnyire hétköznap kaptuk meg, de sokszor túlóráztunk is. Hosszú hétvégénk kb. kéthavonta volt.

Majd jött a fidesz és leépített több száz kollégámmal együtt. De mivel az én munkám speciális volt, nem tudtam ebben elhelyezkedni máshová. Nejemet amikor terhes lett a második gyerekkel kitették a kórházból, ahol dolgozott. (pontosabban, nem hosszabbították meg a szereződését) Ekkor fordult meg az életünk. Nejem vállalkozó lett én pedig itthon maradtam a gyerekekkel. Amikor nagyobbik ovis, kicsi bölcsis lett ismét mentem dolgozni más munkakörbe. De hol volt munkám, hol nem, de sajnos többnyire nem. :-( Szép lassan kialakult, hogy jobb, ha én otthon vagyok, mert akkor nejem jobban tud dolgozni, hiszen addigra nagyon sok betege lett. Immár 6 éve vagyok "háztartásbeli". De ezt nem szoktuk így kimondani mások előtt, mindenkinek úgy fogalmazunk, otthon dolgozom.

Sajnos még így is akadnak rokonok, ismerősök, akik ezt nem nézik jó szemmel. Persze, nem mondják a szemünkbe, csupán hülye megjegyzéseket ejtenek el néha, ill. a hátunk mögött kibeszélnek, amit néha visszahallunk. A magyar emberek nincsenek megérve a skandináv életstílusra! A társadalmi elvárások mások. Nem is csodálom, amikor a fidesz kormány nyíltan propagálja, hogy a 2-es számú nőnek kell otthon maradnia gyereket nevelni (és csönd a neve), a férfi pedig akkor vehető emberszámba, ha dolgozik. :-(

Barátaim többsége is lemorzsolódott, amióta itthoni munkám van. De tudjátok mit? Nem is hiányoznak! Hiszen az nem barát, aki nem érti meg, mit, miért teszünk.

Sok marhaságot halottunk és halottunk vissza: "Felségével tartatja el magát! - Ellustult, aki mára utál dolgozni. - Olyan, mint egy selyemfiú, a nőn élősködik! - Náluk az asszony viseli a nadrágot. - Biztos b.zi, aki csak alibiből akart családot, most meg játssza a nő szerepét."

Olyat is halottunk, egy rokontól, hogy mi gazdagok vagyunk, nyertünk a lottón, ezért nem kell dolgoznom. :-) Ó, bárcsak így lenne! :-D


Egy valamit megtanultunk. Nem érdekel, ki, mit gondol, mi éljük az életünket, ahogy nekünk megfelel! Akinek nem tetszik, az felejtsen el minket!

48F

2020. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Az is ciki, ha egy nő nem dolgozik, vagyis egyértelműen inkább nem mondanám el senkinek, ha ilyen fordulna elő.
2020. máj. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!